„Dzień Wolontariusza”

Klasa 1A, w ramach projektu „Serdeczna Karteczka” wykonała kartki z życzeniami dla wolontariuszy. W ten sposób uczniowie podziękowali im za bezinteresowną pomoc. Opiekunowie szkolnego wolontariatu zaadresowali kartki do różnych instytucji i wysłali pocztą.
<
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Zbiórka darów dla schroniska „Na Paluchu”

Ważna informacja

W związku z trudną sytuacją spowodowaną epidemią, w tym roku szkolny wolontariat nie ma możliwości przeprowadzenia akcji charytatywnych na terenie szkoły. W związku z tym pragniemy zachęcić uczniów do wzięcia udziału w proponowanych akcjach.

Pomoc dla Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej

Szkolne Koło Wolontariatu zachęca do udziału w akcji dla Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej, która mieści się w Ursusie przy ul. Traktorzystów 26. Ich głównym celem jest niesienie wszechstronnej pomocy ludziom ubogim. W tym roku Kamilianie znalezli się w trudnej sytuacji, ponieważ brakuje im żywności dla podopiecznych. Zrobiło się zimno, a będzie przecież jeszcze mroźniej. Co tydzień przychodzi do nas coraz więcej osób po wsparcie żywnościowe. Nie mamy co dać ludziom proszącym nas o pomoc. Nie dostajemy już prawie wcale żywności. Serca nam się łamią, gdy myślimy o tym, że będziemy zmuszeni odmawiać wydania paczek, bo nasz magazyn świeci pustkami. Nie pamiętamy, kiedy ostatnio sytuacja była aż tak ciężka.

Kochani, jeśli możecie kupić nam kilka konserw lub produktów długoterminowych i podrzucić je na Traktorzystów 26 w Ursusie (naprzeciw stacji PKP Ursus) o dowolnej godzinie- jesteśmy czynni całodobowo, na dyżurce zawsze jest jakiś Pan. Przyjmiemy wszystko co może poleżeć w magazynie.

Potrzebujemy wszystkiego: wędliny, parówki, kiełbasy, konserwy, ryby w puszkach, sery, makarony, ryż, olej, cukier, herbata, kawa, dżemy, masła, margaryny, musztardę, ketchup, gorące kubki, zupki instant.

Chętnie przyjmiemy też słodycze i ciasta. No wszystko. Wierzymy, że nam pomożecie i nie pozostawicie na święta głodnymi potrzebujących ludzi.

W RAMACH PODZIĘKOWANIA DLA DARCZYŃCÓW ZOSTANĄ PRZYGOTOWANE ZAŚWIADCZENIA Z WOLONTARIATU.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

"SZLACHETNA PACZKA"

W dniu 14.11.2020r. Wystartowała 20 edycja Szlachetnej Paczki. Tegoroczna edycja umożliwia dwa rodzaje pomocy:
- zbieranie darów dla wybranej rodziny,
- wpłata pieniężna. Szczegółowe informacje można znaleźć w niżej podanym linku: szlachetnapaczka.pl NIE ZOSTAWIAJMY BEZ POMOCY ŻADNEJ RODZINY !!!

15 BIEG WOŚP „Policz się z cukrzycą”

Bieg odbędzie się w całkowicie odmiennej, wirtualnej formule. Sam decydujesz o miejscu i trasie biegu. Dystans o minimalnej długości 5km, możesz pokonać w dowolnej formie, byleby przy użyciu własnych mięśni i z uśmiechem na twarzy. Szczegółowe informacje znajdują się pod linkiem: wosp.org.pl

FINAŁ AKCJI "Misie Ratownisie"!

W dniach 21.01.20-4.02.20r. Szkolny wolontariat przeprowadził akcję zbierania pluszaków pod nazwą "Misie Ratownisie" organizowaną przez Fundacje Wsparcie 112. W związku z sytuacją panującą w kraju COVID-19 i wprowadzeniem obostrzeń, Fundacja nie mogła odebrać pluszaków ze szkoły. Z radością informujemy, że w dniu 22.10.2020r. wszystkie misie zostały odebrane przez Ochotniczą Straż Pożarną w Ursusie.

Dziękujemy wszystkim za udział w zbiórce.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć