/-

Wolontariat
2017/2018"Pomoc dzieciom w Kamerunie"

Akcja charytatywna na rzecz pomocy dzieciom w Kamerunie trwa w naszej szkole od 2 tygodni. Rok temu udało nam się zebrać cały kontener artykułów szkolnych, jedzenia i środków higienicznych, które trafiły do szkoły prowadzonej przez Siostry Pallotynki.

W tym roku zostaliśmy poproszeni przez Siostry Pallotynki o wsparcie dzieci w Kamerunie z Doumé, Nkum, Nkol-Avolo i Bafoussam. Możemy podzielić się starym plecakiem szkolnym, którego nie używamy, kredkami, linijką czy gumką, jedzeniem (suchym) oraz środkami higienicznymi.

Wszystkim, którzy chętnie włączyli się w akcję charytatywną, serdecznie dziękujemy!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


AMOS "WYMIEŃ PUSTE NA PEŁNE"

Szkolny wolontariat zaprasza wszystkich do wzięcia udziału w ekologicznej akcji promocyjnej kleju AMOS "WYMIEŃ PUSTE NA PEŁNE".

Naszym zadaniem jest zebranie 120 pustych tubek po kleju. Biorąc udział w tej akcji wspieramy Odnowę Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie.

"EKOLOGIA SIĘ OPŁACA". Akcja trwa od 28.09.2017- 31.05.2019r.

Puste opakowania po klejach prosimy przynosić do świetlicy nr 5.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


"POMÓŻMY ZWIERZĘTOM PRZETRWAĆ ZIMĘ"!!!

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji "Pomagamy podopiecznym Straży dla Zwierząt".
Zbieramy:
- karmę suchą i mokrą,
- żwirek dla kotów,
- koce,
- zabawki,
- artykuły do pielęgnacji,
- miski,
- środki czystości.

Akcja trwa od 22.09-20.10.17r.

Wszystkie dary dla zwierząt prosimy przynosić do sali nr5 (świetlica). Dziękujemy :)

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Podziel się książką

Szkoła Podstawowa Nr 4 zaprasza do udziału w akcji "Podziel się książką".

Organizowana jest zbiórka książek dla chorych dzieci ze Szpitala Dziecięcego im. Jana Bogdanowicza w Warszawie.

Zbieramy:
- bajki dla dzieci
- lektury szkolne
- ksiązki dla najmłodszych
- kolorowanki

Akcja trwa od 30.10.2017 do 17.11.2017.

Książki prosimy przynosić do sali nr 5.


Szlachetna Paczka

W tym roku nasza szkoła bierze udział w Szlachetnej Paczce czyli w ogólnopolskim projekcie pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, realizowany przez Stowarzyszenie Wiosna. Wybraliśmy jedną rodzinę: PANI RYSZARDA (74l.) jest samotnie mieszkającą emerytką. W swoim życiu musiała zmierzyć się z różnymi problemami, w tym z samotnym wychowywaniem syna oraz chorobami. Obecnie Pani Ryszarda utrzymuje się ze skromnej emerytury i dodatku na mieszkanie. Po odliczeniu kosztów utrzymania, miesięczny dochód wynosi 230zł.

PILNIE POTRZEBUJE: Żywności trwałej- herbata, kasza, cukier, olej, konserwy rybne, mąka, dżem, warzywa w puszkach oraz mleko UHT2% Środki czystości- proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło, żel do ciała, pasta do zębów, szampon, płyny czyszczące, płyn do płukania tkanin, płyn do prania.

PANI RYSZARDA MARZY O: Przejściowej, jesiennej, przeciwdeszczowej kurtce, rozmiar M, preferowany kolor ciemnozielony. Bluza, rozmiar S, preferowany kolor, biały, jasnoniebieski, granatowy. Sweter, jw. Obuwie zimowe, rozmiar 37. Dywan 2m/3m, gładki, ciemny brąz. Niedużej składanej parasolce.

AKCJA TRWA OD 22.11.2017R. DO 07.12.2017R. DARY PRZYNOSIMY DO SALI NR 5 (ŚWIETLICA).

POMAGAM BO MAM SZLACHETNE SERCE JEDEN ZA WSZYSTKICH, WSZYSCY ZA JEDNEGO


Zbiórka darów dla podopiecznych Straży Dla Zwierząt

W dniach 22.09.2017 - 20.10.2017. na terenie naszej szkoły przeprowadziliśmy zbiórkę darów dla podopiecznych Straży Dla  Zwierząt. Dzięki zaangażowaniu uczniów zebraliśmy karmę dla psów i kotów, koce oraz zabawki. W ramach podziękowania  dnia 09. 11. 2017 r. została  przeprowadzona prelekcja pt. "Zwierzę nie jest rzeczą".  Jesteśmy niezmiernie wdzięczni dzieciom, rodzicom oraz każdemu z osobna za wsparcie naszych podopiecznych miseczką jedzenia, ciepłym kocykiem oraz zabawkami. 

Dzięki Wam przekonaliśmy się, że istnieją jeszcze życzliwi ludzie o wielkich sercach, którym zwierząt nie jest obojętny.

DZIĘKUJEMY

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Podziel się książką - podziękowania

W dniu 17.11.2017r. zakończyliśmy akcję "Podziel się książką". Dzięki Waszej hojności udało się obdarować, aż dwa szpitale. 6 grudnia, w Mikołajki trafiły one na oddziały w szpitalach dziecięcych przy ulicy Kopernika i Niekłańskiej.

Wszyscy darczyńcy przyczynili się do tego, by na twarzach chorych dzieci mógł zagościć uśmiech.

Za okazaną bezinteresowną pomoc i ofiarność z całego serca DZIĘKUJEMY !!!!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


KONKURS NA LOGO SZKOLNEGO KOŁA WOLONTARIATU !!

Jeśli jesteś kreatywny, choć troszkę uzdolniony plastycznie i wrażliwy na potrzeby innych, weź udział w konkursie na Logo Szkolnego Koła Wolontariatu.

Opracuj znak graficzny naszego Koła, który będzie oddawał ideę tego czym się zajmujemy. Prace konkursowe prosimy przynosić do Sali nr 5 w terminie do dnia 12.01.2018r.
FINAŁ SZLACHETNEJ PACZKI ZA NAMI

Nasi uczniowie i ich Rodzice uczestniczyli w akcji Szlachetna Paczka. Wszyscy okazali wielkie serce i gotowość niesienia pomocy innym. Zebraliśmy wiele produktów żywnościowych, odzieży, środków czystości oraz dywan.

Doceniamy fakt, ze nasi uczniowie potrafią dzielić się z innymi tym co mają. Robią to z radością.

Obdarowana Pani Ryszarda była wzruszona i wdzięczna za pomoc. Nie spodziewała się, że dostanie aż tyle prezentów przed Świętami. Dlatego raz jeszcze wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do akcji Szlachetna Paczka mówimy po prostu DZIĘKUJEMY !!!

Za rok zapraszamy znowu

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

14 stycznia odbył się 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nasza Szkoła również uczestniczyła w tej ogólnopolskiej charytatywnej akcji.

Uczniowie z naszej szkoły otrzymali identyfikatory i mogli odwiedzić studio telewizyjne znajdujące się Pod Pałacem Kultury i Nauki W Warszawie. W naszej szkole już od ponad 7 lat uczniowie mogą uczyć się resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz innych działań z zakresu udzielania pierwszej pomocy dzięki manekinom i innym pomocom otrzymanym przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka. Reprezentantami naszej szkoły byli uczniowie 1d i 3h.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wyniki konkursu na logo szkolnego wolonatriatu

Miejsce I - Elena Dorn, klasa 4e
Miejsce II - Magdalena Kalista 6c
Miejsce III - Marta Kwiatkowska 6d

Wszystkim, którzy wzięli udział bardzo dziękujemy !!! A zwycięzcom gratulujemy

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Akcja charytatywna "Zbiórka kosmetyków dla Domu Dziecka im. Janusza Korczaka

W piątek 8.06.2018 r. przekazaliśmy podopiecznym Domu Dziecka nr 2 im. dr Janusza Korczaka kosmetyki, zbierane w trakcie akcji charytatywnej.

Ilość zebranych kosmetyków przerosła nasze najśmielsze oczekiwania, dzięki czemu akcja, której inicjatorami byli uczniowie z klasy 4e, odniosła wielki sukces.

W imieniu Domu Dziecka bardzo dziękujemy za pomoc i za wszelkie dary.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Szkoła Podstawowa nr 4, im. Władysława Broniewskiego w Warszawie | rok szkolny 2019/2020