Piknik 8b z okazji Dnia Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka klasa 8b wybrała się na piknik do Fortu Włochy. Pogoda dopisała, humory także. Chłopcy zajęli się grillowaniem, dużo rozmawialiśmy, nie zabrakło też gier i zabaw. To była przyjemna odmiana po miesiącach izolacji i zasłużona nagroda po wysiłkach egzaminacyjnych.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Dzień Dziecka w I C

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. -Janusz Korczak Jest wiele dni w roku, które dzieci lubią najbardziej, niewątpliwie jednym z nich jest 1 czerwca. Jest to dzień szczególny na całym świecie. Trudno się temu dziwić skoro w tym dniu organizowane są warsztaty, konkursy i zabawy oraz dostaje się kilogramy słodyczy. I tak było w klasie 1C. Wszystkim rodzicom zaangażowanym w organizację Dnia Dziecka serdecznie dziękujemy!
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

XIV Dzielnicowy Konkurs „ Mistrz Sudoku”- zwycięzca z klasy 1 C

W tym roku szkolnym odbyła się XIV edycja Dzielnicowego Konkursu „ MISTRZ SUDOKU”. Wśród zwycięzców, wyłonionych przez konkursowe jury był uczeń z klasy 1C - Bartłomiej Rychlak. Chłopiec zajął I miejsce w kategorii klas 1-3. Serdecznie gratulujemy sukcesu!
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

44. Konkurs Recytatorski „Warszawska Syrenka” – laureaci etapu dzielnicowego z klasy 1C

Z ogromną radością pragniemy poinformować, że w 44. Konkursie Recytatorskim „Warszawska Syrenka” uczeń naszej klasy 1C Przemysław Kamecki zdobył I miejsce w eliminacjach dzielnicowych w kategorii klas I- III i będzie reprezentował Dzielnicę Ursus na finałowych prezentacjach 44. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”. Wyróżnienie zdobył Ignacy Hawryluk także uczeń naszej klasy. GRATULUJEMY!!!
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Konkurs Przedszkolak sprawny i zdrowy do zabawy zawsze gotowy

W maju we wszystkich klasach 0 w szkole odbyła się edycja szkolna konkursu pt.: Przedszkolak sprawny i zdrowy do zabawy zawsze gotowy. Każdy uczeń na zajęciach przygotował prace plastyczną. Gratulujemy zwycięzcom

Zapraszamy do obejrzenia zdjęcia

3d Warsztaty fizyczno – chemiczne

W maju w naszej szkole odbyły się dwa spotkania organizowane przez fundację Fulleren , podczas których wykonywaliśmy różne eksperymenty. Na pierwszych poznaliśmy właściwości ciekłego azotu i robiliśmy „chemogluty”. Na drugich badaliśmy odczyny roztworów i robiliśmy „bombę pianową”. Poznaliśmy również wiele pojęć i nazw przyrządów związanych z chemią. To były bardzo pouczające zajęcia, podczas których świetnie się bawiliśmy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Wizyta policjantki w 0d

W dniu 23 kwietnia w naszej klasie mieliśmy gościa. Przyszła do nas pani policjantka i poprowadziła zajęcia o bezpieczeństwie. Przypomniała jak się zachować w sytuacji, gdy się zgubimy i jakie są telefony alarmowe. Zaznajomiła nas co należy mówić gdy dzwonimy o pomoc. Dzieci z klasy 0d bardzo dziękują za wspaniałe zajęcia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

3d – Nasze lektury

W lutym omawialiśmy jedną z naszych lektur pt. „ Anaruk chłopiec z Grenlandii”. Podczas zajęć dotyczących tej książki wybraliśmy się do miejsca, gdzie rozgrywa się jej akcja. Najpierw obejrzeliśmy prezentację o Grenlandii, a później w grupach wykonaliśmy plakaty o tej pięknej wyspie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

3d Uniwersytet Dzieci – kolejne zajęcia

19 lutego odbyły się kolejne warsztaty, których tematem było „Jak zaprojektować samochód przyszłości?”. Na początku odbyła się zabawa ruchowa, podczas której przekonaliśmy się, jaka jest różnica między samochodem, który trzeba w 100% prowadzić, a takim, który prowadzi się bez udziału kierowcy. Po zabawie rozmawialiśmy na temat samochodów i ich prowadzenia. Podczas rozmowy odnieśliśmy się do naszych odczuć i obserwacji z zabawy. Następnie obejrzeliśmy film, z którego dowiedzieliśmy się, co to jest carshering. Na koniec podzieliliśmy się na grupy i projektowaliśmy wnętrze samochodu przyszłości.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Pasowanie na czytelnika w klasie 1C

Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,
który puste życie napełnia światłem,
a puste serca wzruszeniem.
- Kornel Makuszyński
W marcu 2021 r. w naszej klasie odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej. Głównym celem uroczystości było zachęcenie nas do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Wreszcie przyszedł czas na zwiedzanie biblioteki, zapoznanie się z jej regulaminem i zasadami wypożyczania, księgozbiorem, a przede wszystkim na pierwsze wypożyczenie książki. Radość była ogromna, a wrażenia na pewno będą niezapomniane.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Dzień Chłopaka w 1C

Z okazji święta Waszego, życzenia wszystkiego najlepszego:
Niech każdy dzień dostarcza Wam radości
i uśmiech zawsze Wam w sercach gości.
Niechaj problemy Was omijają,
A wszyscy bardzo Was kochają.
Bo jak nikt inny na świecie,
Wy na to nasi Panowie zasługujecie!
Dziewczyny z 1C

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Dzień kobiet i dzień chłopaka w 1B

Dzień Kobiet – coroczne święto obchodzone 8 marca od 1910 roku. Pierwszy dzień kobiet obchodzony był 28 lutego 1909. My obchodziliśmy go tańcami i śpiewem. Były też upominki, za które dziękujemy Rodzicom.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Dzień Kobiet w 1C

Marzec wyjął grosik srebrny,
Teraz będzie mu potrzebny.
Dziękujemy naszym „panom ", że pamiętali o naszym święcie!
„Kobietki " z 1C

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

PASOWANIE NA CZYTELNIKA W KLASIE I A

W naszej szkole pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników na stałe wpisało się do kalendarza imprez bibliotecznych. Do tej pory książki czytali dzieciom dorośli : rodzice, dziadkowie, rodzeństwo i pani w szkole.

W tym roku wydarzenie to miało miejsce 8 marca. W klimat uroczystości wprowadziła nas pani Renata Słaba, która zapoznała dzieci z zasadami wypożyczania książek oraz właściwego obchodzenia się z nią. Potem nadszedł czas na uroczyste ślubowanie. Pierwszoklasiści z powagą powtarzali słowa przysięgi. Przyrzekali, że zawsze będą szanować wszystkie książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Potem pani bibliotekarka zaprosiła wszystkie dzieci do wypożyczania książek do naszej szkolnej biblioteki. Na tym zakończyło się uroczyste pasowanie na czytelnika.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Warsztaty ogrodnicze w 0d

W marcu w Sali grupy 0d odbyły się warsztaty ogrodnicze. Jednego dnia uczniowie sadzili fiołki. A kolejnego dnia sadzili rzeżuchę na stół wielkanocny. Warsztaty to nauka , jak wsadzać kwiatka oraz również potrzeba staranności, by podlewać sadzonkę, oraz cierpliwości , by poczekać na wyrośnięcie roślinki. Dzieciom warsztaty bardzo się podobały.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Konkurs plastyczny „ Najpiękniejsza palma wielkanocna”

W tym roku szkolnym Dom Kultury „ Miś” zorganizował i przeprowadził konkurs plastyczny „ Najpiękniejsza palma wielkanocna”. Wśród zwycięzców, wyłonionych przez konkursowe jury był uczeń z klasy 1C:
- Ignacy Hawryluk zdobywca III miejsca
Serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Rodzinne warsztaty wielkanocne w klasie 0d

17marca w klasie 0d odbyły się na Teamsach warsztaty wielkanocne. Brały w nich udział rodziny uczniów oraz sami uczniowie. Wszyscy bardzo się zaangażowali i wykonali przepiękne prace. Były palmy, jaja dekoracyjne, wianki wiosenne, oraz zajączek. Żałujemy tylko że mogliśmy się spotkać on line zamiast osobiście w klasie, poza tym było wspaniale. Wszystkim biorącym udział bardzo dziękujemy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Konkurs „ Najpiękniejsza pisanka wielkanocna”

W tym roku szkolnym odbył się konkurs „ Najpiękniejsza pisanka wielkanocna”. Wśród zwycięzców, wyłonionych przez konkursowe jury byli uczniowie z klasy 1C:
- Antoni Zalewski zdobywca III miejsca,
- Miłosz Milczek zdobywca wyróżnienia,
- Kamila Stawicka zdobywczyni wyróżnienia,
- Aleksander Zalewski wyróżnienie
Serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Tłusty czwartek w 0d

W tym roku wśród uczniów klasy 0d obchodzono hucznie tłusty czwartek

Wbrew pozorom tłusty czwartek to nie tylko polski obyczaj. W wielu krajach istnieją przeróżne wariacje tego święta. Wszystkie sprowadzają się do dwóch spraw: dobrej zabawy i jedzenia do syta!

Głównym zwyczajem w tłusty czwartek, w tym roku przypadający 11 lutego, jest oczywiście zajadanie się słodkościami Dlatego uczniowie otrzymali pyszne pączki, które należało spróbować. Degustacja bała szybka i wszystkie pączki okazały się pyszne

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Dzień kobiet i mężczyzn w 0d

8 marca uczniowie 0d obchodzili Dzień Kobiet i mężczyzn. Było śpiewanie sto lat dla wszystkich oraz moc prezentów. Wszystkim kobietom i mężczyznom życzymy dużo zdrowia i spełnienia marzeń.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Projekt Emocje i Uczucia w klasie 0c

W naszej klasie przystąpiliśmy do projektu Emocje i uczucia. Celem projektu było wspieranie rozwoju emocjonalnego dzieci w zakresie problemów z jakimi spotykają się w środowisku szkolnym, rodzinnym i społecznym. Tematyka zajęć była zróżnicowana, np. ułatwianie kontaktów z rówieśnikami i dorosłymi, przeciwdziałanie agresji dziecięcej, dziecko małomówne i zamknięte w sobie, dzieci nie wierzące we własne możliwości, radzenie sobie z niepowodzeniami edukacyjnymi, przeciwdziałanie lękowi wyśmiewania przez innych, lęk przed ciemnością i przed innym zagrażającym otoczeniem. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach terapeutycznych i miały możliwość wyrażania własnych emocji poprzez udział w scenkach sytuacyjnych, poprzez ekspresję plastyczną, muzyczną, a także poprzez udział w scenkach z elementem dramy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Tłusty czwartek w klasie 1C

„Powiedział mi Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła”. 11 lutego 2021 r., jak przystało na tradycję, również i w klasie 1C pojawiły się pyszne pączki, które błyskawicznie zniknęły! To prawdziwe "pączkowe" szaleństwo było możliwe, dzięki rodzicom. Patrząc na zdjęcia widać, że wszyscy skosztowali tych cudownych słodkości!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Karmienie ptaków zima w 0d

Luty w tym roku był pełen śniegu i niskich temperatur. Oprócz tego że należy pamiętać o odpowiednim ubiorze podczas mrozu to trzeba tez pamiętać o ptakach, którym ciężko jest znaleźć pokarm. Dzieci z klasy 0d podczas codziennych spacerów pamiętali o małych pierzastych przyjaciołach. Ptasia stołówka była odpowiednio zaopatrzona.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Uczniowie z kl 0a malowali paluszkami na folii

Malowanie na folii to zupełnie inna forma działań plastycznych oraz sensorycznych. Malując na folii dzieci stymulują zmysł dotyku oraz wzroku. Jest to także doskonałe ćwiczenie motoryki małej, koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz kreatywności.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

"Serdeczna karteczka" w klasie 1a

W ramach projektu ,,Serdeczna Karteczka” klasa 1 a, w miesiącu styczniu, wykonała kartki z życzeniami dla wolontariuszy. Kartki zostały wręczone na ręce opiekunów ,,Szkolnego Wolontariatu” działającego w naszej szkole oraz podziękowania wysłaliśmy dla wszystkich wolontariuszy WOŚP. Dzieci podziękowały wolontariuszom za ich bezinteresowną działalność i życzyły zdrowia, radości i otwartego serca w niesieniu pomocy innym.

W ramach podziękowania za kartkę życzeniami uczniowie klasy 1 a, otrzymały pisemną odpowiedź od Jerzego Owsiaka - organizatora WOŚP, w której dziękuję klasie oraz całej szkole. zdjęć

"Zaczarowana zagroda" w klasie 2d

Uczniowie klasy 2D w ramach omawiania lektury "Zaczarowana zagroda" wykonała wspólną makietę zagrody - głównego miejsca wydarzeń z lektury. Dzieci wykonały zagrodę lodową, jej mieszkańców oraz otoczenie przypominające warunki panujące na Antarktydzie.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Galeria prac w klasie 1b

W ramach lekcji wprowadzających nas w świat sztuki stworzyliśmy własną galerię prac. Wiemy już, że galerią nazywamy pomieszczenie lub zbiór pomieszczeń przeznczony do prezentacji dzieł sztuki. My prezentujemy nasze dzieła na stronie internetowej szkoły. Zachęcamy do oglądania.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Zabawy klas 0 na boisku szkolnym

„Zima. — Na niebie szara rozpostarta szata…
Cicho — spokojnie śnie¬żek w powietrzu ulata
I wszystko białym swo¬im całunem odziewa;
Stroją się zeschłe trawy, obumarłe drzewa…
Na tle ciemnem się biało maluje świat wszystek”
Józef Ignacy Kraszewski, „Zima”

W styczniu spadł śnieg. Wszystkie dzieci z oddziałów przedszkolnych szybko się ubrały I wybiegły na boisko. A tam zabawa wspaniała. Rozpoczęło się lepienie kul, tworzenie bałwanów, walka na śnieżki.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Mikołajki w 1C

Uwielbiamy grudzień, ale w tym roku szkolnym prezenty mikołajkowe przez pandemię i nauczanie zdalne czekały na nas w styczniu 2021r. Radość była ogromna, a i wrażenia były niezapomniane. Teraz czekamy już na następne święta i kolejne prezenty.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

0a robi bałwana

Uczniowie z klasy 0A na zajęciach wykonali bałwanka. Bałwana zrobili z białej skarpety, która była wypełniona ryżem. Następnie wybrali dla niego guziczki/koraliki, narysowali usta, przykleili oczy, wybrali kolor szalika.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

3d - Projekt „Mali inżynierowie”

2 lutego w naszej klasie odbyły się kolejne zajęcia z projektu Uniwersytetu Dzieci. Ich tematem było „Jak wpaść na wspaniały pomysł?”. Na początku w grupach na podstawie wskazówek szukaliśmy zadań, które wykonywaliśmy podczas zajęć. Poznaliśmy różne sposoby realizacji pomysłów np. gwiazdę skojarzeń, łańcuch skojarzeń, encyklopedię pomysłów. Przećwiczyliśmy je w grupach. To była niezła zabawa. Na koniec opowiedzieliśmy sobie jak czuliśmy się podczas wymyślania pomysłów i co pomagało nam tworzyć ciekawe pomysły. Na podstawie wniosków z dyskusji stworzyliśmy wspólnie przepis na świetny pomysł. To były fajne zajęcia.

Zapraxzamy do obejrzenia zdjęć

Zimowe zabawy w klasie 0a

Klasa 0A aktywnie spędza czas na boisku szkolnym. Gdy tylko pojawił się śnieg zabawom nie było końca. Była bitwa na śnieżki, wspólne lepienie bałwanów. Poniżej krótka relacja fotograficzna.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

,,Moje wymarzone miasto" w klasie 0a

Uczniowie z klasy 0A rozmawiali na zajęciach na temat miasta - Warszawy. Poznali najważniejsze budowle oraz zabytki stolicy. Następnie wykonali prace plastyczną pt. ,,Moje wymarzone miasto". Praca wykonana była metodą wydzierania. Poniżej przedstawiamy efekty wykonanej pracy.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

3d - Zabawy na śniegu

W tym roku zima dopisała. Kilka zajęć w - fu spędziliśmy na boisku. Bawiliśmy się na śniegu, lepiliśmy bałwana, chłopcy grali w nogę i oczywiście odbyła się bitwa na śnieżki. To były świetne chwile.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Dzień Babi i Dziadka w klasie 0a

W styczniu klasa 0A rozmawiała na zajęciach o Dniu Babci i Dziadka. Uczniowie chętnie opowiadali o swoim dziadku i babci. Na ten szczególny dzień przygotowali dla swoich babć i dziadków przepiękne laurki.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Dzień Babci i Dzień Dziadka w klasie 2d

Uczniowie klasy 2d przygotowali upominki z okazji Dnia Babci i Dziadka. Uczniowie wykonali serduszka z masy porcelanowej dla swoich Dziadków wykonując na nich piękne ozdoby odciskane ze stempelków i koronek.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Życzenia lecą w Od

27 listopada 2020 uczniowie klasy Od przygotowali piękne kartki Bożonarodzeniowe. W każdej kartce znalazły się życzenia dla wszystkich.
Staropolskim obyczajem, gdy w Wigilię gwiazda wstaje, Nowy Rok zaś cyfrę zmienia, wszyscy wszystkim ślą życzenia. Przy tej pięknej sposobności i ja życzę Ci radości, aby Tobie się darzyło, z roku na rok lepiej było.
Tuz przed świętami uczniowie klasy 0d przygotowali do domu świeczniki. To była świetna zabawa.
Efekty zobaczcie sami..
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

TIK w klasie 0d

Ostatniego dnia w szkole, czyli 22 grudnia 2020 roku uczniowie klasy 0d poznawali ciekawy program quiver. Obrazki 2wydrukowaliśmy ze strony https://quivervision.com/ , potem było kolorowanie, jedno zdjęcie i obrazki zrobiły się 3D. Z niektórymi obrazkami związana była gra, muzyka, filmik. Zobaczcie sami…
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Uczniowie 0d odwiedzają pomnik Szarych Szeregów

26 listopada uczniowie 0d odwiedzili pomnik Szarych Szeregów mieszczący się przed SP4.Uniowie poznali zasługi tej formacji. Na terenie Ursusa znajduje się kilka miejsc pamięci „Szarych Szeregów”. Najbardziej znanym miejscem upamiętniającym „Szare Szeregi” na Ursusie jest pomnik znajdujący się na terenie Szkoły Podstawowej nr 4, przy ul. Walerego Sławka 9. Poświęcono go działalności tajnych drużyn harcerskich na terenie Ursusa i okolic w czasie II wojny światowej.
Uczniowie klasy 0d zapalili znicz pod pomnikiem. Listopad to czas Zadumy i wspomnień.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Dzień Pluszowego Misia w klasie I a

25 listopada swoje święto obchodził Pluszowy Miś. W naszej klasie obchodziliśmy to święto 25 listopada. Uczniowie przynieśli na lekcje zdalne swoje ulubione pluszowe misie, które towarzyszyły im tego dnia podczas wszystkich edukacji. Na lekcjach dzieci zapoznały się z historią powstania maskotki, opowiadały o swoich misach, a także malowały misie wg własnego pomysłu. Każdy przyniesiony przez uczniów miś był inny, jeden mały i kolorowy inny zaś duży i miękki, ale jak stwierdziły dzieci jest on najlepszym ich przyjacielem i często niezastąpioną przytulanką przy zasypianiu.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Warsztaty kulinarne w Od

20 listopada w klasie Od uczniowie obchodzili dzień zdrowego żywienia. Tego dnia odbyły się warsztaty kulinarne, na których uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności. Niektórzy wykonali sałatkę, a niektórzy szaszłyki. Dania były kolorowe i bardzo zdrowe.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

,,Tajemnicza wyspa" w klasie 0a

Dnia 05.10.2020r uczniowie z kl. 0A poznali twórczość Jana Brzechwy. Wspólnie zapoznaliśmy się oraz nauczyliśmy piosenki pt. ,,Na wyspach Bergamutach". Następnie uczniowie zostali podzieleni na grupy i wykonali pracę plastyczną pt. ,,Tajemnicza wyspa".
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Obserwacje w klasie 0e

Tonie? Czy pływa? Skąd się bierze deszcz? Jak woda krąży w przyrodzie? I czego będziemy się uczyć na lekcjach przyrody? Tego wszystkiego próbowaliśmy się dowiedzieć na zajęciach w dniu 13 listopada. A oto kilka zdjęć z naszych obserwacji.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Ozdoby choinkowe w klasie 0a

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, pełen wzruszeń, spotkań w rodzinnym gronie. Uczniowie klasy 0A uwielbiają ten czas dlatego też wspólnie wykonywaliśmy ozdoby choinkowe z masy samoutwardzalnej. Po wyschnięciu dzieci malowały wykonane ozdoby farbami.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Dzień Niepodległosci w kalsie 0e

11 listopada to Święto Odzyskania Niepodległości. Z tej okazji klasa 0e przygotowała sobie piękne kokardy narodowe, które uczniowie i nauczyciele nosili przez cały dzień. 10 listopada o godzinie 11.11 odśpiewaliśmy hymn oczywiście w postawie na baczność.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Owoce i warzywa w klasie 0a

W październiku klasa 0A poznawała różnorodne jesienne warzywa oraz owoce. Jednym z najpopularniejszych jesiennych warzyw jest dynia. Dzieci poznały wielką różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i, że można z niej przygotować wiele dań tj.: pieczywo, zupę, dżem, ciasto, babeczki, przetwory i soki. Dzieci z zapałem zabrały się również do prac plastycznych, powstałe piękne prace.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Obchody Święta Niepodległości w 0d

10 listopada uczniowie klasy 0d obchodzili hucznie Święto Odzyskania Niepodległości. Uczniowie zaśpiewali hymn narodowy, hymn szkoły oraz wiersz kto ty jesteś Polak mały. Brali udział w pochodzie niepodległościowym, machali flagami i zrobili piękne kotyliony. To ważne i piękne święto dla każdego Polaka.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

0c do hymnu

Dnia 10.11.2020 dzieci z klasy 0c wzięły udział w akcji MEN "Szkoła do hymnu". O godzinie 11:11 wspólnie odśpiewaliśmy Mazurek Dąbrowskiego. Dzieci wykonały również kotyliony na znak patriotyzmu.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć

Jesienne liście w klasie 0a

Podczas zajęć kl. 0A rozmawiała o tym jak zmienia się przyroda jesienią, jakie są jej oznaki. Jednogłośnie wszyscy uczniowie stwierdzili, że są to: spadające liście. Dlatego też wykonali zkol orowych pasków pracę plastyczną pt. ,,Jesienne liście".
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Kasztanowe zwierzaki – 3d

Dzisiaj były super zajęcia. Pani przyniosła do klasy worek kasztanów i przy użyciu plasteliny i koralików robiliśmy z nich zwierzątka. Wszyscy zabrali się do pracy z wielkim zapałem. Efektem była dobra zabawa i super zwierzątka.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

3d – bawi się w inżynierów

W tym roku rozpoczęliśmy realizację kolejnego projektu Uniwersytetu Dzieci - „ Mali inżynierowie. Co sprawia, że pomysł działa?”. W czwartek, 2 października odbyły się pierwsze „rozgrzewkowe” zajęcia - ”Jak skutecznie działać w zespole”. Na początku obejrzeliśmy i omówiliśmy film o współpracy strażaków. Następnie wspólnie zrobiliśmy mapę myślową dotyczącą słowa "współpraca". Kolejnym punktem było zadanie dla grup - Marshmallow Challenge, które polegało na tym, żeby z 20 makaronów spaghetti, 1m taśmy malarskiej i 1m włóczki, zbudować wieżę, która przez 60 sekund utrzyma piankę. Wszystkim grupom udało się zbudować wieżę. Najwyższa z nich miała 43 cm wysokości, jednak była ona bardzo delikatna. Dwóm grupom udało się zbudować wieże, które przez minutę utrzymały piankę. Jako podsumowanie, na lekcji w-fu bawiliśmy się w grupach w punkty styczności – każda grupa miała ustawić się w jakiejś pozie, wykorzystując określoną liczbę punktów styczności z podłogą. Przy tej zabawie było dużo śmiechu i radości. Na koniec podsumowaliśmy zajęcia przy zabawie z miotłą – mówiąc kolejne skojarzenia z wyrazem „współpraca” wskazywaliśmy osobę z kręgu, która miała złapać puszczoną przez nas szczotkę do zamiatania. Podczas tych zajęć wszyscy świetnie współpracowaliśmy ze sobą, a przy tym super się bawiliśmy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Wielkie wyzwanie czytelnicze – zwycięzcy z 3b

Miło nam poinformować, że trzy osoby z naszej klasy wzięły udział w konkursie czytelniczym i znalazły się w gronie miłośników książek. Gratulacje dla Lenki Tańskiej, Weroniki Domagalskiej i Zosi Szewczak.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

3b i kasztanowe ludziki

Jesień to nie tylko piękne kolory, zimne poranki czy deszczowe dni… Jesień, to również spadające kasztany, z których uwielbiamy tworzyć najróżniejsze stwory. I tak w październikowy poniedziałek podjęliśmy prace nad naszymi dziełami.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Dzień Edukacji Narodowej w 3b

Dzień Edukacji Narodowej upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 roku.

Dzień Edukacji Narodowej obchodzi większość państw na świecie. Przykładowo w Albanii święto to przypada 7 marca, w Argentynie 11 września, w Czechach i na Słowacji 28 marca, a w Meksyku 15 maja.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, inaczej Dnia Nauczyciela w szkołach i innych placówkach oświatowych odbywają się zazwyczaj uroczyste akademie, przedstawienia i inne wydarzenia. W tym roku ten dzień uczciliśmy trochę w inny sposób – aby uświetnić ten dzień i sprawić przyjemność naszej wychowawczyni, każdy z nas wykonał jej portret.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Zajęcia z przedstawicielem Straży Miejskiej w klasie 1d

Zajęcia z pracownikiem Straży Miejskiej to niezwykle wartościowe lekcje. Dowiadujemy się jak właściwie zachowywać się, aby być bezpiecznym w różnego typu sytuacjach i miejscach. A jak wszyscy wiemy – nasze bezpieczeństwo stanowi jeden z najważniejszych elementów życia każdego z nas.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Dzień Głośnego Czytania w klasie 1d

29 września w klasie 1d świętowaliśmy Dzień Głośnego Czytania. Rano dzieci zostały zapoznane z bohaterami książki „Misiostwa świata” i na tej podstawie rozmawialiśmy o bardzo ważnych sprawach w życiu małego i dużego człowieka, tj. tolerancja, lęk, akceptacja i miłość W kolejnej części dnia chętni uczniowie zmierzyli się z wierszami Juliana Tuwima. Niektórzy samodzielnie przeczytali wiersz „Abecadło” , inni przedstawiali scenki dramowe do wiersza „Warzywa”. Na koniec dnia gościliśmy w naszej klasie panią bibliotekarkę, która przedstawiła nam baśń „Dziecię Elfów” za pomocą teatru Kamishibai czyli techniki czytania, która wykorzystuje książki w formie kart oraz drewnianą skrzynkę, w której przedstawiane są kolejne fragmenty opowieści. To był naprawdę bajkowy dzień.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Dzień głośnego czytania w klasie 1c

W klasie 1C Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodziliśmy 29 września i był on znakomitą okazją do zaproszenia wszystkich do świata książek. Stał się też wspaniałą szansą do promocji czytelnictwa wśród uczniów naszej klasy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

1B Dzień głośnego czytania

W dniu 29 września 2020 roku w naszej Bibliotece po raz kolejny odbyła się akcja głośnego czytania. Motywem przewodnim spotkania było znaczenie czynienia dobra, które zawsze do nas powraca. Dzieci z wielką uwagą wysłuchały znanej baśni Szewczyk Dratewka Janiny Porazińskiej. Dowiedziały się też, że to właśnie data urodzin tej autorki – 29 września ( 1888 roku) – stała się dniem poświęconym głośnemu czytaniu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Głośnie czytanie w klasie 1 a

We wtorek 29 września biblioteka szkolna zorganizowała Dzień Głośnego Czytania. Tego dnia odwiedziła nas pani bibliotekarka, z czego bardzo się ucieszyliśmy. Przeczytała nam bajkę pt. Calineczka. Uczniowie oprócz słuchania książek poznali również zalety czytania. Była to bardzo ciekawa i interesująca lekcja.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Głośne czytanie w klasie 0e

29 września to Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji do klasy 0e przyszła Pani Bibliotekarka i przedstawiła baśń pt. „Calineczka” H. Ch. Andersena. Czytała i pokazywała ilustracje w specjalnych ramkach. Dzieci z uwagą wysłuchały tej baśni, która bardzo im się podobała.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Klasa 0e poznaje szkołę

Wrzesień upłynął klasie Oe na poznawaniu szkoły i jej otoczenia. Załączamy zdjęcia z naszej pierwszej wycieczki do parku, gdzie poznawaliśmy różnice między drzewem i krzewem. Uczyliśmy się też odróżniać różne gatunki roślin, np. kasztanowce, dęby, leszczynę.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Jesienny spacer klasy 3b

Przedostatni tydzień października rozpieszcza nas piękną, słoneczną i kolorową pogodą. Wybraliśmy się na jesienny spacer do pobliskiego parku, aby przyjrzeć się z bliska barwom jesieni oraz zebrać kasztany.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Eksperyment w klasie 0e

W październiku klasa Oe rozpoczęła eksperymenty. Sprawdzaliśmy, jakie przedmioty przyciąga magnes. Budowaliśmy domy z papieru techniką kirigami. Wykonywaliśmy różne prace plastyczne.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Lekcja z udzielania pierwszej pomocy w I a

W październiku odbyło się w naszej klasie spotkanie w czasie, którego dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Dzieci poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze w czasie zasłabnięć. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie. Dzieci pod czujnym okiem pani Ani mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy. Zostały zapoznane ze sprzętem ratującym życie i utrwaliły znajomość numerów alarmowych.

Spotkanie miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie dzieci z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w przypadku nieobecności osób dorosłych. Była to doskonała lekcja - połączenie zabawy z przekazywaniem jakże istotnej wiedzy, która może przynieść nieoceniony efekt - ratowanie życia. Po tej lekcji dzieci już wiedzą, na czym polega ich rola w sytuacji, kiedy trzeba komuś pomóc.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Pierwsza pomoc w klasie 1b

Pierwsza pomoc to zespół czynności wykonywanych w razie wypadku, urazu lub nagłego ataku choroby w celu ochrony życia lub zdrowia poszkodowanego oraz zminimalizowania niekorzystnych następstw, zanim możliwe będzie udzielenie specjalistycznej pomocy medycznej (po przewiezieniu do szpitala).

Teraz juz wiemy jak można pomóc innym w trudnych sytuacjach.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Nauka pierwszej pomocy przedmedycznej w klasie 1C

06 października 2020 r. uczniowie z klasy 1c mieli zajęcia dotyczące pierwszej pomocy przedmedycznej. Omówiono na nich sposób bezpiecznego podchodzenia do poszkodowanego, ocenę przytomności, metody udrażniania dróg oddechowych, resuscytację krążeniowo-oddechową, pozycję bezpieczną, sposoby ewakuacji itd. . Na koniec każdy z uczniów wykonał na fantomie "Ania" masaż serca i wypróbował bezpieczne ułożenie rannego

To były bardzo pouczające zajęcia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Pierwsza pomoc w klasie 1d

7 października uczniowie klasy 1d uczestniczyli w zajęciach dotyczących pierwszej pomocy. Dzieci dowiedziały się jak należy zachować się w sytuacjach zagrożenia życia, jak wezwać pomoc i jakie działania należy podejmować, aby udzielić pomocy. Po części teoretycznej nadszedł czas na praktykę. Dzieci ćwiczyły udzielanie pierwszej pomocy na fantomie Little Ann. Dowiedziały się jak układać dłonie, w którym miejscu uciskamy klatkę piersiową i ile ucisków należy wykonać osobie dorosłej i dziecku. Zajęcia uświadomiły wszystkim obecnym jak istotne są pierwsze chwile niesienia pomocy, która może uratować ludzkie życie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Uczniowie klasy 0d uczestniczyli w konkursie plastycznym: „Ziemniaczany potwór”

Kilku uczniów z klasy 0d uczestniczyło w konkursie „Ziemniaczany Potwór”. Dwie osoby dostały dyplomy z nagrodami. Każda osoba biorąca udział dostała mały upominek .Wszystkie prace były ciekawe i inspirujące. Gratulujemy talentów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

"Jesienne wariacje" w klasie 1 c

Jesień to kolorowa pora roku. Spadają liście, a natura daje sobie czas na zmianę. Zrzuca to co już niepotrzebne, aby odpocząć, pomarznąć chwilę zimą i odrodzić się na wiosnę. Tematem zajęć plastycznych w klasie 1c były: „Jesienne wariacje”.

Uczniowie wykorzystując dowolne techniki artystycznego wyrazu uchwycili fragment jesieni. W swoich pracach wykorzystali przyniesione przez siebie niebanalne, malownicze liście, kolorowy papier, kredki itp..

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Klasa 0d w Parku Achera

W dniu 22 września uczniowie klasy 0d poznawali okolice swojej szkoły. Najbliżej placówki oświatowej znajduję się Park Achera. Wybrali się na spacer i poznali faunę i florę parku. Zaobserwowali również zmiany w przyrodzie jesienią.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Klasa 0d na boisku

Uczniowie oddziałów przedszkolnych codziennie uczestniczą w swobodnych zabawach na świeżym powietrzu. W niektóre dni przebywają na boisku. Rozwijają tam swoje możliwości motoryczne. Chętnie się bawią. Co robią, zobaczcie sami.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Dary jesieni w klasie 1 C

Piękna polska złota jesień już w pełni, i jak co roku, Matka Natura obsypała nas pięknymi darami.Klasa 1C wykorzystała te cenne okazy i przygotowała jesienne kompozycje, pełne prześlicznych, bajkowych kolorów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Klasa 1a na zajęciach: "Jesteśmy bezpieczni w szkole i na drodze"

Wszyscy doskonale wiemy, że najważniejsze w świecie jest zawsze nasze bezpieczeństwo. Uczymy się w szkole jak powinna wyglądać nasza droga do szkoły oraz powrotna do domu. Poznajemy zasady zachowania się w szkole, na drodze, czy placu zabaw.

Na podsumowanie naszej wiedzy przyszli do szkoły przedstawiciele Straży Miejskiej. Panowie przeprowadzili wspaniałe zajęcia o bezpieczeństwie, zrobili nam test ze znajomości przepisów oraz z odpowiedniego przechodzenia przez jezdnię.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Klasa 0d poznaje bezpieczny sposób przechodzenia przez jezdnię

W dniu 16 września uczniowie klasy 0d poznawali okolice swojej szkoły. Wyruszyli na najbliższe skrzyżowanie, aby poznać ważne znaki drogowe dla oznaczenia przejścia dla pieszych, oraz kolory na sygnalizatorze. Nauczyli się wierszyka o bezpiecznym przechodzeniu przez jednię, oraz piosenki pt.: ”Czerwone na górze, zielone na dole”. Na końcu wykonali prace plastyczną o bezpiecznym zachowaniu się na drodze.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Szkolny konkurs fotograficzny w 0d

W naszej klasie kilku uczniów brało udział w konkursie fotograficznym „Moje Wakacje”. Jest to konkurs organizowany dla wszystkich uczniów szkoły. Konkurencja była duża. Dlatego gratulujemy odwagi i fotogeniczności.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Klasa 0c spaceruje do Parku Achera

Klasa 0c wybrała się na spacer do Parku Achera. Dzieci podziwiały zwiastuny jesieni takie jak spadające kolorowe liście, kasztany, żołędzie. Ponadto zapoznały się z roślinnością i ptakami, jakie zamieszkują park. Dzięki urokowi pięknej pogody, udało im się również zaobserwować tęcze. Zachęcam do obejrzenia zdjęć.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

BohaterOn w klasie 1d

„BohaterON – włącz historię!" to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej, mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. W październiku uczniowie klasy 1d uczestniczyli w niezwykłych lekcjach dotyczących wyżej wymienionej tematyki. Dzieci kierowane pytaniami nauczyciela samodzielnie dochodziły do wiedzy, poszukiwały odpowiedzi na nurtujące pytania i z uwagą słuchały przedstawianych przez nauczyciela faktów. Uczniowie byli wyraźnie zainteresowani Powstaniem, dopytywali o szczegóły związane z życiem w tym czasie. Niektórzy dzielili się historiami na temat okupacji, usłyszanymi od swoich dziadków. Na koniec zajęć obejrzeli film prezentujący zbiory Muzeum Powstania Warszawskiego, a zwieńczeniem wszystkich działań było wspólne wykonywanie albumu dla Powstańca.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

BohaterON w 3d

Podobnie jak w ubiegłym roku nasza klasa wzięła udział w projekcie BohaterOn, w ramach którego poznajemy historię II wojny i Bohaterów, którzy walczyli za nasza wolność. W tym roku wspólnie czytaliśmy dwie książki „ Zaklęcie na W” i „ Fajna Ferajna”. Po przeczytaniu kolejnych rozdziałów rozmawialiśmy na ich temat. Pani dużo opowiadała nam o wojnie i walce najmłodszych harcerzy „Szarych Szeregów” podczas okupacji i Powstania Warszawskiego. Śpiewaliśmy piosenki dotyczące II wojny i obejrzeliśmy też film na podstawie książki „Fajna Ferajna”. Poza tym każdy z nas miał za zadanie zrobić jedną kartę do klasowego albumu dla Powstańca. Składała się ona z listu, laurki i pracy plastycznej. Na koniec wykonaliśmy lapbooki dotyczące Powstania Warszawskiego. To był bardzo ciekawy i pouczający projekt.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

BohaterON w naszej klasie 3b

Kolejny rok z rzędu wzięliśmy udział w Akcji dla szkół BohaterOn, która ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im wspólnie wykonanej pamiątki z życzeniami oraz podniesienie poziomu wiedzy i świadomości uczniów na temat Powstania Warszawskiego za sprawą przeprowadzonych lekcji tematycznych. Tym razem przygotowujemy album z naszymi zdjęciami i ilustracjami przedstawiającymi nasze zainteresowania, charaktery czy pasje.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Lekcja w-fu w klasie 1b

Każdy uczeń klasy 1b wie, że ruch jest ważnym elementem życia każdego z nas. Aktywny tryb życia niesie ze sobą wiele pozytywnych korzyści. Dlatego uczniowie klasy chętnie uczestniczą w zajęciach wychowania fizycznego.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Międzynarodowy dzień kropki w klasie 0c

15.września 2020 r. nasza klasa obchodziła Międzynarodowy Dzień Kropki. Dzieci poznały historię małej dziewczynki Vashti, która dzięki kropce i wsparciu nauczycielki uwierzyła w siebie i rozwinęła swoje talenty. W tym dniu dzieci wykonywały kropkowane karty pracy i prace plastyczne, oraz wykonywały prace z wykorzystaniem kropek według własnej ekspresji twórczej. Dzieci dowiedziały się, że warto wierzyć w swoje możliwości i rozwijać swoje talenty oraz, że warto być odważnym w realizowaniu swoich marzeń. To był niezapomniany dzień!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Europejski Dzień Języków Obcych w klasie 0c

W naszej klasie obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych, który przypada na 26.września 2020. W ramach tego szczególnego dnia wybraliśmy jeden kraj – Niemcy. Poznaliśmy kulturę tego kraju, kuchnię, zabytki. Próbowaliśmy również swoich sił, tworząc akompaniament do piosenki Bruder Jakob z użyciem instrumentów muzycznych. Uczyliśmy się śpiewać piosenkę w języku niemieckim. Na koniec każdy z nas wykonał flagę Niemiec i jeszcze raz wspólnie zagraliśmy na instrumentach i zaśpiewaliśmy piosenkę Bruder Jakob.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć