• Mistrzostwa dzielnicy w Badmintonie

      24 października 2022 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Mistrzostwach Dzielnicy Ursus w Badmintonie w trzech kategoriach:

      1. dzieci, chłopcy - Władysław Dratkiewicz 5d i Filip Łomicz 6d zajęli 1 miejsce;

      2. młodzież, dziewczęta - Oliwia Romanek 8e i Agata Kubiak 7a zajęły 1 miejsce;

      3. młodzież, chłopcy - Wiktor Góra, 7b, Dawid Dubaj 8a i Jakub Stawiarz 8a, zajęli

      2 miejsce.

      Gratulacje i powodzenia na warszawskim etapie :)

     • Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej

      13 października w naszej szkole odbyła się Oskarowa Gala Edukacji.

      Organizatorzy, czyli uczniowie klasy 6a i 6b, przeprowadzili wśród uczniów klas 4-8 ankietę, która miała wyłonić nauczycieli nominowanych do Oskarów w następujących kategoriach:

      - aktor/aktorka dramatyczna

      - aktor/aktorka drugoplanowa

      - najlepszy scenariusz

      - efekty dźwiękowe

      - scenografia

      - reżyseria

      - kostiumy i charakteryzacja

      - montaż

      - animacja

      - efekty specjalne

      - film krótkometrażowy

      - aktor/aktorka dramatyczna

      - nauczyciel najbardziej lubiany

      - Oskar za całokształt pracy.

      Oczywiście przyznane zostały także Oskary Honorowe naszej kadrze kierowniczej.

      Uroczystość cieszyła się wielkim zainteresowaniem, a uczniowie i nauczyciele z wypiekami na twarzy słuchali oskarowych rozstrzygnięć i dopingowali nominowanych.

      „Bo przecież życie to film, szkoła to plan filmowy, a nauczyciele i uczniowie to aktorzy, którzy wspólnie odgrywają swoje role zapisane w scenariuszu, jakim jest program nauczania.” 

      Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole był wyjątkowy. Podreśliło to również uroczyste przesłanie Samorządu Uczniowskiego w związku z jubileuszem 60-lecia szkoły.

     • Pasowanie na ucznia

      Czwartek, 13 października był wyjątkowym dniem dla wszystkich uczniów klas 1, którzy przystąpili do ślubowania.

      Na uroczystości mieliśmy zaszczyt gościć Panią Dyrektor Ewę Gerełło, zastępców Dyrektora: Panią Ewę Koszowską i Pana Janusza Gutkowskiego, zastępcę Burmistrza - Pana Kazimierza Sternika oraz Rodziców. Uczniowie przygotowali dla gości występ artystyczny, po czym odbyło się ślubowanie oraz pasowanie na ucznia przez Panią Dyrektor.

      Wszystkim pierwszoklasistom, życzymy sukcesów w nauce oraz wspaniałych chwil w gronie społeczności uczniowskiej SP4.

     • Instituto Comprensivo Giovanni Cagliero w Rzymie

      W dniach 04-06.10.2022 pani Magdalena Zagrajek i pani Katarzyna Kasprzak odbyły wizytę przygotowawczą w szkole Instituto Comprensivo Giovanni Cagliero w Rzymie. Spotkały się z dyrekcją szkoły i panią Teresą Talarico – nauczycielką języka angielskiego, która podjęła współpracę z naszą szkołą w ramach projektu POWER. Podczas wizyty został omówiony harmonogram działań mobilności uczniów, zaplanowano wyjścia do muzeów oraz zajęcia integrujące uczniów polskich i włoskich. Pani Magdalena i pani Katarzyna odwiedziły również Instytut Polski w Rzymie.

     • Wizyta we Włoskim Instytucie Kultury

      W ramach działań przygotowawczych do wyjazdu do Rzymu gościliśmy we Włoskim Instytucie Kultury. Pracownicy Instytutu opowiedzieli nam o misji tej instytucji w Polsce.

      W gmachu zabytkowego budynku przy ul. Marszałkowskiej 72 organizowane są liczne wydarzenia kulturalne: koncerty, wystawy sztuki, spotkania naukowe. Dowiedzieliśmy się, że prowadzone są tu kursy języka włoskiego, a zainteresowani kursanci mogą przystąpić do egzaminów językowych. Zwiedziliśmy bibliotekę mieszczącą się w Instytucie. Zostaliśmy zapoznani z jej ciekawym księgozbiorem.

      Pracownicy Instytutu przybliżyli nam elementy kultury włoskiej – opowiedzieli o włoskich zwyczajach i tradycjach, potrawach typowych dla wybranych regionów Włoch, włoskich artystach tworzących we Włoszech i w Polsce, miejscach w Rzymie, które powinniśmy zwiedzić, kontaktach polsko-włoskich. Pracownicy chętnie odpowiadali na nasze liczne pytania dotyczące Italii. W Instytucie gościliśmy 04 i 06.10.2022.

     • Światowy Dzień Zwierząt w SP4

      Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest corocznie 4 października. W Polsce świętujemy ten dzień od 1993 roku. Nasza szkoła zorganizowała wiec w tym dniu quiz wiedzy o zwierzętach, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

      Oprócz bogatej w informacje gazetki tematycznej na korytarzu każda klasa ozdobiła drzwi swoich sal lekcyjnych ciekawostkami o różnych zwierzętach.

      Równolegle do obchodów Światowego Dnia Zwierząt prowadzona była akcja charytatywna. Nasi uczniowie chętnie przynosili cały tydzień dary rzeczowe dla Schroniska "Na Paluchu". Mimo, że grono miłośników zwierząt stale rośnie to podejście ludzi do nich wciąż wymaga poprawy. Chomiki, psy, koty – towarzyszą nam na dobre i na złe, często dając więcej, niż same otrzymują. Robi się coraz zimniej, a sporo zwierzaków czeka na adopcję w schroniskach. Może właśnie dziś jest ten dzień, w którym podarujemy porzuconemu czworonogowi dom, a on odwdzięczy się bezgraniczną miłością, wdzięcznością i oddaniem.

     • Między nami kobietkami

      W dniu 6 października odbyło się spotkanie dziewcząt klas szóstych i siódmych w ramach programu "Między nami kobietkami", w którym nasza szkoła uczestniczy od kilku lat. Celami programu są zdobycie określonej wiedzy i lepsze zrozumienie przemian fizycznych i emocjonalnych zachodzących w okresie dojrzewania, przyswojenie prawidłowej terminologii dotyczącej części ciała, dorastania i rozwoju, zaakceptowanie siebie i złagodzenie stresów związanych z dorastaniem, uświadomienie sobie, że wraz z dojrzewaniem wzrasta odpowiedzialność za dbałość o swoje ciało i postępowanie.