• Wycieczka integracyjna klas IV do Modlina

15 października wszystkie klasy czwarte pojechały na wycieczkę do Twierdzy Modlin. Uczniowie mieli okazję zobaczyć jedną z największych i najlepiej zachowanych twierdz w Polsce, podziwiać z wieży widokowej rzekę Narew, Wisłę a nawet Puszczę Kampinowską. Poza żywą lekcją historii wzięli także udział w grze terenowej, podczas której mogli wykazać się umiejętnością współpracy, spostrzegawczością i dokładnie zwiedzić imponujący teren. Ogromną radość sprawiło także ognisko przy którym nie tylko jedli upieczoną własnoręcznie kiełbaskę i słodkie pianki, ale także były tańce, śpiewy i zabawy na trawie.

• Próbna ewakuacja

W naszej szkole co roku ćwiczymy próbną ewakuację pod czujnym okiem odpowiednich służb. W tym roku również całą społecznością przeprowadziliśmy ważne dla naszego bezpieczeństwa ćwiczenia. Wszystko przebiegło sprawnie i w idealnym porządku.

• Wycieczka edukacyjno-integracyjna dla uczniów klas 8.

W jeden z poniedziałkowowych poranków wszystkie klasy 8. wyruszyły w kierunku twierdzy Modlin. Celem było poznanie i eksplorowanie twierdzy, która przez wiele lat broniła dostępu do Warszawy. Na początku przewodnicy zapoznali uczniów z topografią twierdzy, jej historią i znaczeniem. Po części eduakcyjnej nastała część zadaniowa, która przyniosła wiele emocji. Uczniowie mieli okazję współpracować w zespołach i rywalizować między sobą podczas turnieju czy gry terenowej. Nie obyło się bez ogniska dla strudzonych uczniów. Wszyscy wrócili zadowoleni, w doskonałych nastrojach i wieloma pozytywnymi wspomnieniami.

• Dzień Komisji Edukacji Narodowej w naszej szkole

Z okazji obchodów Dnia Komisji Edukacji Narodowej 14 października odbył się krótki koncert przygotowany dla całej społeczności szkolnej. Uczniowie klas 7c i 7d wykonali kilka dobrze znanych piosenek, miedzy innymi “Jaskółkę uwięzioną” autorstwa naszego patrona Władysława Broniewskiego.  Repertuar był zróżnicowany. Oprócz piosenek zawierał recytację wiersza, pokaz umiejętności siatkarskiej reprezentacji szkolnej, a także układ taneczny.

Po zakończeniu części artystycznej pani dyrektor Ewa Gerełło zabrała głos i zwróciła uwagę jak ważna jest edukacja i pozytywne relacje budowane przez wszystkich w szkole.

W trakcie dzisiejszej uroczystości jeden z uczniów - Oskar z 8b, został szczególnie doceniony pochwałą dyrektora za swoją godną naśladowania postawę.

Na koniec przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli życzenia pani dyrektor Ewie Gerełło oraz całemu gronu pedagogicznemu, wręczając przy tym przygotowane  na drukarkach 3D zakładki z sową.

• Antygona na wesoło

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie ze szkolnego kółka teatralnego postanowili zaprezentować klasom starszym skecz kabaretowy oparty na słynnej tragedii Sofoklesa. Zamiast dramatu jednostki uwikłanej w konflikt z siłami wyższymi był Kreon przekręcający słowa, Zeus z antenką i Antygona, która lubi grzebać. Podobało się!

• PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

W dniu 11 października odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania pierwszoklasistów. Uczestniczyli w niej dyrektor szkoły pani Ewa Gerełło, wicedyrektor szkoły – pani Ewa Koszowska, zastępczynie Burmistrza Dzielnicy Ursus – pani Anna Lewandowska i pani Aneta Wachnicka, Przewodnicząca Rady Rodziców pani Agata Zwolińska oraz rodzice. Wydarzenie to wzbudza co roku naprawdę dużo emocji i jest dla pierwszoklasistów ogromnym przeżyciem, dlatego czekają na ten moment z niecierpliwością.

Uroczystość rozpoczęła się od części oficjalnej, podczas której uczniowie odśpiewali hymn szkoły i złożyli ślubowanie. Po uroczystej przysiędze nastąpił najbardziej wyczekiwany moment, czyli pasowanie, którego dokonały pani dyrektor Ewa Gerełło oraz zastępczynie Burmistrza Dzielnicy Ursus - pani Anna Lewandowska oraz pani Aneta Wachnicka. Następnie uczniowie przedstawili piękny program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Na zakończenie wszyscy otrzymali legitymacje szkolne oraz pamiątkowe dyplomy.
                Cieszymy się, że nasi pierwszoklasiści zostali dzisiaj oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 i życzymy im samych sukcesów oraz radości ze zdobywanej wiedzy!

• Obchody Światowego Dnia Zwierząt

W tym roku Światowy Dzień Zwierząt w naszej szkole obchodzony był wyjątkowo hucznie! Uczniowie klas 4b i 4d przygotowali dla całej społeczności szkolnej specjalną gazetkę tematyczną oraz quiz o zwierzętach z nagrodami.

Cała społeczność szkolna z entuzjazmem włączyła się w świętowanie. Gazetka przyciągała uwagę pięknymi ilustracjami, ciekawostkami o zwierzętach z różnych zakątków świata.  Jednak największą atrakcją był quiz, który sprawdził wiedzę uczniów i nauczycieli w zabawny, ale i edukacyjny sposób. Zwycięzcy otrzymali drobne upominki, które wywołały uśmiech na twarzach uczestników.

Dziękujemy klasom 4b i 4d za wspaniałą inicjatywę oraz kreatywne podejście do organizacji tego dnia. Dzięki ich zaangażowaniu, wszyscy mogliśmy się nauczyć czegoś nowego o zwierzątkach, a jednocześnie świetnie się bawić!