• Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

      Zakończenie roku szkolnego w klasach 1-3

      W piątek 23 czerwca 2023 roku o godz. 11:00 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 dla klas 1-3.Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu szkoły, Pani dyrektor Ewa Gerełło podziękowała nauczycielom i rodzicom za wielkie zaangażowanie i pracę na rzecz szkoły, a dzieciom pogratulowała sukcesów w nauce oraz życzyła bezpiecznych i spokojnych wakacji. Przedstawiciel Rady Rodziców, Pani Monika Patrzyk, złożyła podziękowanie nauczycielom na ręce dyrekcji  za trud włożony w wychowanie i edukację dzieci, a uczniom klas trzecich, kończącym pierwszy etap edukacji, życzyła wielu osiągnięć w klasie czwartej.Następnie odbyła się część artystyczna przygotowana przez uczniów klas trzecich. Dzieci zaśpiewały piosenki: "Czwarta klasa", "Plecak, torba czy walizka" oraz zatańczyły taniec nowoczesny. Po oficjalnym przecięciu wstęgi - sezon wakacyjny został uznany za otwarty! Tym miłym akcentem zakończyła się część artystyczna, po której uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, aby otrzymać upragnione świadectwa.Życzymy wszystkim uczniom samych słonecznych dni i mile spędzonych wakacji!

      Zakończenie roku szkolnego klasy 4-8

     • Zaproszenie na Piknik Rowerowego Maja

      Serdecznie zapraszamy na Piknik, którym zakończymy tegoroczną edycję kampanii Rowerowy Maj.

       

      W tym roku finał kampanii będziemy świętować w Parku im. Zbigniewa Herberta na warszawskich Bielanach. Piknik odbędzie się pod Patronatem Honorowym Burmistrza Dzielnicy Bielany.

      Piknik poprzedzi wspólny przejazd ulicami Warszawy. Przejazd rozpoczniemy o godzinie 11.30 pod Bramą nr 2 Stadionu Narodowego, gdzie zapraszamy na taneczną rozgrzewkę. Następnie o godzinie 12.00 z Ronda Waszyngtona ruszamy w kolorowym, wesołym przejeździe rowerowo-rolkowo-hulajnogowym do Parku im. Z. Herberta. 

       

      Trasa przejazdu liczy około 10 kilometrów i prowadzi przez Most Poniatowskiego - al. Jana Pawła II - ul. W. Broniewskiego - ul. Z. Romaszewskiego.

       

      Na gości pikniku będzie czekało mnóstwo atrakcji - trampoliny, warsztaty (w tym doskonalące umiejętność jazdy na rolkach), animacje, gry terenowe, warsztaty z robotyki, malowanie twarzy, konkurs, w którym będzie można wygrać rower od woom i wiele innych aktywności dla osób w każdym wieku.

       

      Będzie też strefa gastro i miejsca relaksu, by po licznych grach i zabawach odpocząć w zielonej przestrzeni Parku.

       

      Wstęp jest bezpłatny.

     • Zielone lekcje na patio

      Pragniemy poinformować, że dzięki Radzie Rodziców zostało zmodernizowane patio zewnętrzne naszej szkoły. Ufundowała ona między innymi nowe ławki i stoły, z których uczniowie mogą korzystać podczas tzw. zielonych lekcji. Zdecydowanie przyjemniej jest przyswajać wiedzę na świeżym powietrzu w otoczeniu przyrody niż w sali lekcyjnej 😊

     • Podsumowanie kampanii Rowerowy Maj

      Nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w ogólnopolskiej kampanii ROWEROWY MAJ. Jej celem było zachęcanie dzieci i młodzieży do ruchu i aktywności, promowanie zdrowego trybu życia.  W akcji uczestniczyli uczniowie klas I – VIII. Mieliśmy aż 397 aktywnych uczestników kampanii, co dało 8 370 przejazdów do szkoły.

      Klasy, które osiągnęły najwyższą rowerową frekwencję w szkole to:

      1 miejsce - klasa IIIc

      2 miejsce - klasa  Ib

      3 miejsce - klasa VIc

       

      Przypominamy, że każdy uczestnik biorący udział w Rowerowym Maju może odebrać nagrody u każdego z partnerów na podstawie okazania książeczki z odpowiednią liczbą naklejek (od 1.06.2023 do 31.12.2023).

      Wszystkim zaangażowanym uczniom serdecznie gratulujemy!!

      Do zobaczenia za rok!!! 

     • Bal Ósmoklasisty

      7 czerwca 2023 w naszej szkole odbył się Bal Ósmoklasisty. Uczniowie świętowali w ten sposób zakończenie swojej ośmioletniej przygody ze szkołą podstawową. Po uroczystym powitaniu wszystkich obecnych oraz przemówieniach skierowanych do przyszłych absolwentów wygłoszonych przez Panią Dyrektor Ewę Gerełło, Zastępcę Burmistrza Pana Wiesława Krzemienia oraz przedstawicielkę Rady Rodziców Panią Anetę Obarę - Piec uczniowie i uczennice z gracją oraz wdziękiem odtańczyli poloneza, który był znakiem do rozpoczęcia zabawy. 

      Widok przepięknie ustrojonej sali gimnastycznej w połączeniu z niezwykle dostojnie i elegancko wyglądającą młodzieżą budził wzruszenie i z pewnością pozostanie w pamięci uczestników środowego balu na długie lata. 

     • Zwycięstwo w V Biegu Wolności w Ursusie

      Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Nauczyciele,

      bardzo dziękujemy Wam za tak liczny udział w Biegu Wolności, który odbył się w dniu 4 czerwca 2023 r.

      Niezmiernie jest nam miło poinformować, że nasza uczennica Magdalena Kałużna z klasy 8e była najlepszą uczestniczką biegu w kategorii kobiet i zajęła I miejsce. Magda była również bezkonkurencyjna w kategorii „najszybsza mieszkanka Ursusa”.

      Gratulujemy naszej uczennicy tego wspaniałego sukcesu sportowego, a jej Rodzicom życzymy nieustannej dumy i radości z osiągnięć swojej córki.

      Nasza szkoła była najliczniej reprezentowaną placówką oświatową podczas tego biegu i z tej okazji władze Dzielnicy Ursus przekazały nam bon podarunkowy w kwocie 1000 zł.

      Zostanie on wykorzystany na zakup nagród dla naszych uczniów, którzy osiągają sukcesy w różnych dziedzinach.

      Dzięki wspólnemu zaangażowaniu uczniów, rodziców i nauczycieli, nasza szkoła wyróżniła się w tym sportowym wydarzeniu.

       

      Dyrekcja szkoły

      Ewa Gerełło

      Ewa Koszowska

      Janusz Gutkowski

     • Fotorelacja z 9. Pikniku szkolnego

      Dnia 3 czerwca odbył się IX Piknik Szkolny. Był on wyjątkowy i niepowtarzalny, ponieważ w tym roku obchodzimy 60-lecie naszej szkoły. Z tej właśnie okazji dla uczniów klas 4-8 zorganizowaliśmy Bieg Honorowy na terenie OSiR Ursus. Po odbytym biegu wszyscy przeszli na boisko szkolne. Tam czekali już na nich zaproszeni goście – Burmistrz Dzielnicy Ursus Pan Bogdan Olesiński oraz Wiceburmistrz Pan Wiesław Krzemień, którzy wraz z Panią Dyrektor Ewą Gerełło i Przewodniczącą Rady Rodziców – Panią Izabelą Limanowską wręczyli uczestnikom biegu pamiątkowe medale i dyplomy. Dla uczniów klas 1-3 został zorganizowany „Bieg Malucha” na dystansie 60 metrów. Nasi najmłodsi uczniowie dali z siebie wszystko i z dumą odbierali dyplomy i symboliczne medale. Ważnym momentem upamiętniającym jubileusz 60-lecia szkoły, było zasadzenie „rajskiej jabłoni”, która została ufundowana przez Radę Rodziców.

      Jak zwykle podczas każdego naszego pikniku i tym razem dzieci mogły liczyć na wiele atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich, były to m.in. olbrzymie bańki mydlane, roboty, malowanie buziek, zabawy z chustą Klanza, łamigłówki i zagadki logiczne, doświadczenia fizyczne, niezwykłe zjawiska przyrodnicze, zabawy językowe z Early Stage, zabawy ruchowe z Judo Panda oraz wiele innych. Uczniowie, biorący udział w projektach Erasmus+ przygotowali również stoisko włoskie z pysznymi ciasteczkami i quizami. Były też stoiska z ciastami, owocami, watą cukrową oraz popcornem. Uczniowie z Samorządu Uczniowskiego przygotowali kawiarenkę z gorącymi napojami, a Szkolne Koło Wolontariatu, w ramach trwającej akcji charytatywnej Dzieci Dzieciom zorganizowało zbiórkę na rzecz dzieci z domów dziecka.

      W tym pięknym dniu towarzyszyła nam niesamowita i niepowtarzalna atmosfera. Wszystko to nie udałoby się jednak bez pomocy naszych wspaniałych Uczniów, ich Rodziców oraz Nauczycieli, dlatego serdecznie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu tego wyjątkowego wydarzenia. Już od dziś możemy z niecierpliwością czekać na następny piknik 😊.

     • Podcast "Klucz do czytania" odc. 6

      Zachęcamy do wysłuchania już ostatniego odcinka podcastu pt."Książki, które czyta SP4" relizowanego przez uczniów naszej szkoły w ramach programu Erasmus+ "The Key to Reading".

      Rozmawiają Nikola Nowak z kl. 7a, Tuong Vi Nguyen z kl. 6b oraz Robert Wojtczuk z kl. 6d oraz gościnnie: p. Joanna Zambroń, polonistka i opiekunka SU oraz Lena Trubacz, uczennica kl. 8b.