• Historia w technologii VR

      W piątek 15 grudnia w naszej szkole uczniowie klas VII i VIII wzięli udział w innowacyjnej lekcji historii z wykorzystaniem technologii wirtualnej rzeczywistości.  W szkolnej sali gimnastycznej powstała specjalna scenografia przystosowana do pokazu z wykorzystaniem gogli VR. Uczniowie obejrzeli dwa filmy historyczne „Kartka z Powstania” oraz „Wiktoria 1920”. Dzisiejsza prezentacja była dla naszej młodzieży bardzo atrakcyjna i rozbudziła w nich ciekawość tematyką historyczną oraz nowoczesną technologią. Pokazy VR zostały zrealizowane w ramach projektu INNOWACYJNA HISTORIA - NOWE TECHNOLOGIE W SŁUŻBIE EDUKACJI, którego celem jest rozpowszechnienie wśród uczniów i nauczycieli technologii wirtualnej rzeczywistości jako skutecznych i angażujących narzędzi edukacyjnych.

     • Koncert Świąteczny

      Dnia 13 grudnia w Szkole Podstawowej nr 4 odbył się doroczny Koncert Świąteczny. Było nie tylko uroczyście, ale również niezwykle ciepło i wzruszająco. Uczniowie wraz z nauczycielami zaprezentowali kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne, które okraszone zostały skłaniającym do refleksji nad magią nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia słowem mówionym. Serdeczna, rodzinna atmosfera udzieliła się wszystkim uczestnikom koncertu - zarówno artystom, jak i widowni, która po brzegi wypełniła salę gimnastyczną. Po części artystycznej Pani Dyrektor Ewa Gerełło złożyła życzenia bożonarodzeniowe obecnym na uroczystości. Życzliwe słowa do zebranych skierowali także: Wiceburmistrz Wiesław Krzemień, Przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Dzielnicy Ursus Wanda Kopcińska i przewodnicząca Rady Rodziców oraz Rady Szkoły Agata Zwolińska.

     • Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej

      To wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego pierwszoklasisty. W tym dniu następuje oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki. Głównym celem uroczystości jest zachęcenie dzieci do korzystania z biblioteki  i rozwijanie umiejętności czytania. 

      Uczniowie z klas pierwszych  uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych "Moja pierwsza wizyta w bibliotece szkolnej", podczas których zapoznali się z regulaminem biblioteki szkolnej i z jej księgozbiorem. Dzieci dowiedziały się, jak należy dbać o lektury i czego nie wolno robić czytając książki. 

      Po takim wprowadzeniu, dzieci w skupieniu i z powagą uroczyście przyrzekały, że będą kochać książki i szanować je, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Na zakończenie spotkania wszyscy otrzymali upominki książkowe.

     • NASZ NIEZWYKŁY GOŚĆ - STEFAN POTOCKI

      Uczniowie klasy 3 b mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z pisarzem Stefanem Potockim, które odbyło się w naszej szkole w dniu 6 grudnia. Spotkanie z autorem przygodowej i filozoficznej książki dziecięcej i zdobycie autografu to duża radość dla każdego dziecka, które rozpoczyna swoją czytelniczą przygodę. 

      Dzieci zapoznały się z historią życia autora i jego najnowszą książką " Lilu". Książka opowiada o podróżach misia, który poszukując szczęścia i swojego miejsca na Ziemi podróżuje po Europie, aż w końcu podróży wraca do domu. Autor książki uważa, że nie należy rezygnować z marzeń, bo tak jak jego droga miodowa , to jest to droga najlepsza. Dzieci były zachwycone spotkaniem , a książka będzie dla wielu niewątpliwie  ulubioną lekturą.

       

     • Apel mikołajkowy

      Z okazji Mikołajek w środę 6 grudnia dzieci z oddziałów przedszkolnych  zaprezentowały na sali gimnastycznej swoim starszym koleżankom i kolegom z klas I-III wesołe przedstawienie pełne uśmiechu i zabawy, gdzie śpiewały i recytowały wiersze.

     • Test Coopera

      Dyrekcja szkoły i nauczyciele wf dziękują Rodzicom i dzieciom za tak dużą frekwencję na Jesiennym Teście Coopera, który udało nam się wygrać.  Otrzymaliśmy bon na 3 tys.  na zakup sprzętu sportowego w Decathlonie.  Dziękujemy i zapraszamy na następną edycję wiosną 2024.

     • Wizyta Warszawskiego Rzecznika Praw Ucznia

      Uczniowie klas ósmych, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz przewodnicząca Rady Rodziców i nauczyciele 30 listopada odbyli spotkanie z Warszawskim Rzecznikiem Praw Ucznia - p. Damianem Jaworkiem. Podczas wizyty w naszej szkole przedstawił on najważniejsze zadania, z którymi się mierzy w swojej codziennej pracy i rzeczywistości uczniów w Warszawie. Jednocześnie chętni uczniowie mieli okazję zadać wiele nurtujących ich pytań. Spotkanie to uświadomiło wszystkim jak ważne są prawa ucznia dla dobra całej społeczności szkolnej.