• Apel "Bezpieczne ferie"

      12 stycznia w naszej szkole odbył się apel z okazji rozpoczynających się w poniedziałek ferii zimowych. Uczniowie klas 4a oraz 4b przestrzegali koleżanki i kolegów z innych klas przed niewłaściwymi, niebezpiecznymi i brawurowymi zachowaniami podczas korzystania z zimowych atrakcji.

      Wszystko po to, abyśmy po dwóch tygodniach odpoczynku wrócili do szkoły wypoczęci, z uśmiechami na twarzach i bez niepotrzebnych kontuzji.

      Do zobaczenia po feriach!

     • Świąteczne warsztaty

      W warsztatach bożonarodzeniowych wzięli udział uczniowie z rodzicami uczęszczający do klasy 0c. Dzieci wraz z rodzicami dekorowały przyniesione przez siebie pierniki za pomocą lukru, pisaków spożywczych i innych jadalnych elementów ozdobnych. Warsztaty dekorowania pierników były poprzedzone występem artystycznym dzieci z okazji Świąt Bożego Narodzenia.Warsztaty bożonarodzeniowe z dziećmi i rodzicami przebiegły w miłej i spokojnej atmosferze, przy dźwiękach kolęd i pastorałek. Był to czas na rozmowy z dziećmi i rodzicami, na wspólną integrację.

     • Plastusiowa mama - wspomnienia o Marii Kownackiej

      Dnia 20.12.2023r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z Panią Mariolą Pryzwan – autorką najnowszej książki pt. „Plastusiowa mama”. Tematem wydarzenia było życie i twórczość Marii Kownackiej, a uczestniczyli w nim uczniowie z klasy 1b, i 1c. Dzieci nie tylko poznały koleje życia pisarki , ale również interesujące szczegóły  z jej biografii. Cały wykład był ilustrowany zdjęciami z życia  Marii Kownackiej. Uczniowie mogli posłuchać także głosu pisarki czytającej fragmenty „ Plastusiowego pamiętnika”