• Święto Konstytucji 3 maja

      W naszej szkole świętowaliśmy dzisiaj rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Klasy 5A i 5B wraz z wychowawcami przygotowały uroczysty apel, który miał na celu przybliżyć uczniom historię naszego kraju i w przystępny sposób opowiedzieć, co wydarzyło się 3 maja 1791 roku. Czym jest konstytucja? Czym dla nas są wolność, naród i ojczyzna? Są to tematy wciąż aktualne i warte refleksji. Znajomość przeszłości jest nam niezbędna do tego, aby budować solidne fundamenty dla naszej przyszłości.

     • Turniej piłkarski "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku"

      Chlopaki z klasy 5a i 5d wzięli udział w  I etapie turnieju piłkarskiego "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku".

      Pierwszy zespół przeszedł jak burza pierwszą rundę, wygrywając wszystkie trzy mecze, a tym samym awansując do kolejnej fazy rozgrywek, która odbędzie się 9 maja.

      Druga drużyna niestety zmuszona była grać w osłabieniu z powodu dwóch kontuzji. Chłopaki skończyli rywalizację na trzecim miejscu w grupie.

       

      Sp4 I

      Anh Nguyen Viet

      Szymon Skoblewski

      Vinh Le Cao

      Filip Kurzela

      Błażej Zwoliński

      Szymon Sujeta

      Adam Bertram

       

      Sp4 II

      Wojtek Jankowski

      Konrad Lipiński

      Mikołaj Jezuit

      Julek Migas

      Ignacy Raczkowski

     • "Żonkile"

      19 kwietnia przypadła 81. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim, największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej o czym przypominaliśmy sobie poprzez udział w akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile 2024. Uczniowie i nauczyciele nosili w tym dniu własnoręcznie wykonane żonile.

      #ŁączyNasPamięć

     • Dzień Przedsiębiorczości

      W ubiegłą sobotę 13.04.2024 r. odbył się w naszej szkole Dzień Przedsiębiorczości. W ramach tego wyjątkowego wydarzenia, nasi uczniowie zaangażowali się w wyprzedaż gier planszowych, książek, rękodzieła oraz innych unikatowych przedmiotów. Była to doskonała okazja nie tylko do znalezienia ciekawych przedmiotów, ale także do wsparcia inicjatyw naszych młodych przedsiębiorców.

      Nasza kawiarenka działała prężnie, nie zapomnieliśmy o aromatycznej kawie i pysznym cieście! 

      Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tego wydarzenia swoim zaangażowaniem oraz wsparciem. Mamy nadzieję, że Dzień Przedsiębiorczości stał się inspiracją dla naszych uczniów do dalszych działań oraz rozwijania przedsiębiorczych umiejętności.

      Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć z tego wyjątkowego dnia oraz do śledzenia naszych kolejnych inicjatyw i wydarzeń!