• NASZ NIEZWYKŁY GOŚĆ - STEFAN POTOCKI

      Uczniowie klasy 3 b mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z pisarzem Stefanem Potockim, które odbyło się w naszej szkole w dniu 6 grudnia. Spotkanie z autorem przygodowej i filozoficznej książki dziecięcej i zdobycie autografu to duża radość dla każdego dziecka, które rozpoczyna swoją czytelniczą przygodę. 

      Dzieci zapoznały się z historią życia autora i jego najnowszą książką " Lilu". Książka opowiada o podróżach misia, który poszukując szczęścia i swojego miejsca na Ziemi podróżuje po Europie, aż w końcu podróży wraca do domu. Autor książki uważa, że nie należy rezygnować z marzeń, bo tak jak jego droga miodowa , to jest to droga najlepsza. Dzieci były zachwycone spotkaniem , a książka będzie dla wielu niewątpliwie  ulubioną lekturą.

       

     • Apel mikołajkowy

      Z okazji Mikołajek w środę 6 grudnia dzieci z oddziałów przedszkolnych  zaprezentowały na sali gimnastycznej swoim starszym koleżankom i kolegom z klas I-III wesołe przedstawienie pełne uśmiechu i zabawy, gdzie śpiewały i recytowały wiersze.

     • Test Coopera

      Dyrekcja szkoły i nauczyciele wf dziękują Rodzicom i dzieciom za tak dużą frekwencję na Jesiennym Teście Coopera, który udało nam się wygrać.  Otrzymaliśmy bon na 3 tys.  na zakup sprzętu sportowego w Decathlonie.  Dziękujemy i zapraszamy na następną edycję wiosną 2024.

     • Wizyta Warszawskiego Rzecznika Praw Ucznia

      Uczniowie klas ósmych, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz przewodnicząca Rady Rodziców i nauczyciele 30 listopada odbyli spotkanie z Warszawskim Rzecznikiem Praw Ucznia - p. Damianem Jaworkiem. Podczas wizyty w naszej szkole przedstawił on najważniejsze zadania, z którymi się mierzy w swojej codziennej pracy i rzeczywistości uczniów w Warszawie. Jednocześnie chętni uczniowie mieli okazję zadać wiele nurtujących ich pytań. Spotkanie to uświadomiło wszystkim jak ważne są prawa ucznia dla dobra całej społeczności szkolnej.

     • Dyskoteka Andrzejkowa

      Dyskoteka andrzejkowa, która miała miejsce 29 listopada 2023 roku, stanowiła niezapomniane wydarzenie dla całej społeczności szkolnej. Serdecznie dziękujemy zaangażowanym wychowawcom klas oraz wsparciu ze strony rodziców i Rady Rodziców, co przyczyniło się do udanej organizacji imprezy.

      Z radością obserwowaliśmy, jak uczniowie Czwórki doskonale bawili się podczas tej wyjątkowej dyskoteki! Wasza radość i entuzjazm stworzyły niezwykłą atmosferę, będąc dla nas źródłem ogromnej satysfakcji i dumy z naszej szkolnej społeczności.

      Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i uczestnictwa w tej niezwykłej imprezie. Mamy nadzieję, że czas spędzony pełen był radości, tańców i świetnej zabawy. Z niecierpliwością oczekujemy na kolejne wspólne wydarzenia, pewni, że również te będą równie udane!

      Serdecznie zachęcamy do przyjemnego oglądania fotorelacji z tej niezapomnianej zabawy.

     • Tenis stołowy

      Jesteśmy Mistrzyniami i Mistrzami Tenisa Stołowego w Ursusie.

      Barbara Król (kl. 5a), Kamila Kowalska (kl. 6a), Martyna Śliwka (kl. 6a) zajęły pierwsze miejsce w kategorii dzieci. W kategorii młodzież zwyciężyli: Michał Piotrowski (kl. 8b), Mateusz Wójtowicz (kl. 8a), Franciszek Niedziński (kl. 8a).

      Ponadto trzecie miejsce w Dzielnicy w kategorii dzieci wywalczyli Ksawery Rolka (kl. 5d), Oskar Wójtowicz (kl.5a), Tymoteusz Zbiróg (kl.6a).

      Gratulujemy  wyników i życzymy sukcesów w kolejnych etapach.

     • Warsztaty "Mikołaj Kopernik Interaktywnie"

      W listopadzie odbyły się warsztaty interaktywne o Mikołaju Koperniku, w których uczestniczyły klasy 4-6. Edukatorki z Fundacji Sofijka- Edukacja i Rozwój przeprowadziły je w formie zabawy interatywnej  typu escape room. Uczniowie uczestnicząc w warsztatach wykonywali kolejne zadania, dzięki czemu dowiedzieli się wielu faktów i ciekawostek z życia polskiego astronoma, którego 550. rocznica urodzin przypadła w tym roku.

     • XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w Naszej Szkole!

      ​​​​​​Z radością pragniemy podzielić się z Wami wspaniałymi wspomnieniami z obchodów XIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, które miały miejsce w naszej szkole 17 listopada 2023 roku pod hasłem:

      "Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!"

      Nauka poprzez zabawę zawsze przynosi najlepsze efekty, a Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia idealnie wpasował się w tę koncepcję. Celem naszej akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania matematyki, zachęcając do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.

      Obchody tego wyjątkowego dnia wzbudziły w naszych uczniach wiele pozytywnych emocji. Zanurzeni w atmosferze zabawy i radości, wszyscy uczestnicy odkrywali, że liczby mogą być fascynujące.

      Chęć zdrowej rywalizacji sprawiła, że obchody nabierały dynamiki, a uczniowie z entuzjazmem podejmowali się wyzwań. W tej powadze związanej ze znajomością tabliczki mnożenia towarzyszyło nam mnóstwo śmiechu i radości.

       

      W trakcie egzaminów, nasi uczniowie sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia osób dorosłych, nauczyciele odważnie stanęli do tego nietypowego wyzwania. To nie tylko dowód na ich wszechstronność, ale także na to, jak bardzo cenimy ducha wspólnoty i wspólnej nauki w naszej szkole.

      Pragniemy podziękować nauczycielom za entuzjazm, otwartość i gotowość do udziału w tej zabawie. Wasza aktywność dodatkowo wzmocniła atmosferę pozytywnej rywalizacji i sprawiła, że nauka stała się przyjemnością dla wszystkich.

      Gratulujemy wszystkim Mistrzom, którzy odważnie stawili czoła trudnym wyzwaniom egzaminacyjnym. Dziękujemy także naszym egzaminatorom za sprawiedliwą ocenę i wsparcie. Największe podziękowania kierujemy również do wszystkich uczestników, bo to dzięki Wam te obchody stały się niezapomniane.

     • Spotkanie z historią i literaturą

      W poniedziałek 13 listopada br. w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z Jarosławem Wróblewskim - autorem książek o ciekawych ludziach: „ Zośkowiec”, „Gryf”, „ Kwatera Ł. Wolność jest kuloodporna”, „ Rotmistrz. Barwna biografia Witolda Pileckiego”. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z  klasy 8a i 8b. Uczestnicy mogli posłuchać wielu ciekawych historii związanych z postacią Rotmistrza Pileckiego i zapoznać się z jego barwnym życiorysem. Lekcja była również przyczynkiem do krótkich rozważań nad patriotyzmem naszych czasów.

     • Uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości dla klas 4-8

      „Żeby Polska była Polską” to myśl przewodnia uroczystego apelu przygotowanego przez klasę 7a i 7b z okazji 11 listopada - Narodowego Święta NIepodległości.

       „Pociąg do wolności” zabrał nas w daleką i trudną podróż po historii naszego kraju, a wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych dopełniło całości.

      „W historii Polski tak się składa,

      Był kiedyś ponad wiek niewoli;

      Jedenastego listopada

      Nasz kraj z niewoli się wyzwolił.

      I wtedy myśl powstała taka,

       By przez szacunek dla przeszłości,

      Ten dzień na zawsze dla Polaka,

      Pozostał Dniem Niepodległości.”

                                                   M. Piechal "Alfabet"

     • Uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości dla klas 0-3

      W tym roku, uroczysty apel z  okazji Narodowego Święta Niepodległości dla klas 0-III odbył się 10 listopada. Uczniowie klas: IIIb i IIId przedstawili montaż słowno - muzyczny, upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Słowem i piosenką  przypomnieli wszystkim ważne dla Polski daty i wydarzenia historyczne.  Zaprezentowane utwory poetyckie oraz pieśni patriotyczne wprowadziły wszystkich w podniosły nastrój, natomiast słowa końcowej piosenki ,,Od morza, aż do Tatr to Polska to mój świat, to serca mego pieśń i skarb,,  wywołały wzruszenie i radość z faktu, że po 123 latach niewoli, nasza Ojczyzna powróciła na mapę Europy.

     • BADMINTON

      Jesteśmy Mistrzyniami i Mistrzami Badmintona w Ursusie.

      Gratulujemy poczwórnego mistrzostwa i życzymy sukcesów w kolejnych etapach.

      Barbara Król (kl. 5a), Kamila Kowalska (kl. 6a), Weronika Domagalska (kl. 6d) zajęły pierwsze miejsce w kategorii dzieci. Iryna Kovalenko (kl. 8b) i Hanna Sidor (kl. 7b) zwyciężyły w kategorii młodzież.

      Mistrzostwo Dzielnicy w kategorii dzieci wywalczyli Bartłomiej Kultys (kl. 3c), Jakub Łomicz (kl. 4d), Ksawery Rolka (kl. 5d), a w kategorii młodzież - Wiktor Góra (kl. 8b), Filip Łomicz (kl. 7d), Oskar Jędrzejczyk (kl. 7b).

     • Poczuj radość dzielenia się!!!

      Dołącz do naszej serdecznej inicjatywy - Akcji Charytatywnej "Pomocnik Mikołaja" zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariatu. Razem możemy sprawić, że Święta staną się wyjątkowe dla tych, którzy potrzebują naszej pomocy i wsparcia.

      Co możemy podarować:

      Zabawki dla marzeń: Zbieramy zabawki dla chłopców i dziewczynek w różnym wieku. Lalki, klocki, gry edukacyjne, puzzle - każdy prezent przekazany z sercem może stać się źródłem radości i nauki.

      Świat słów: Książki, które otworzą drzwi do nowych światów. Tworząc naszą biblioteczkę, pomagasz rozwijać wyobraźnię i umysły.

      Dla ciała i ducha: Środki czystości i higieniczne, herbata, kawa, kakao - każda drobnostka ma znaczenie, dbając o komfort i zdrowie podopiecznych akcji.

      Dla edukacji: Przybory szkolne - kredki, flamastry, długopisy, zeszyty, a także przybory sportowe - skakanki, piłki, które wspomogą rozwijanie umiejętności i zdrowy styl życia.

      Słodki akcent: Niech różnego rodzaju słodycze staną się prezentem dla podniebienia, przynosząc uśmiech na twarzach.

      Wszystkie wymienione rzeczy powinny być nowe!

       

      Czas akcji: od 13 listopada do 1 grudnia 2023 r.

      Miejsce składania darów:
      Sala nr 20 (świetlica)

       

      Zostańmy pomocnikami Mikołaja i pomóżmy razem stworzyć magiczne Święta, dla tych, którzy potrzebują naszej pomocy!

      Mamy fantastyczną wiadomość dla wszystkich uczniów!
      Udział w naszej akcji nie tylko przyniesie uśmiech na twarze osób potrzebujących, ale również zostanie nagrodzony punktami z zachowania. To wyjątkowa okazja, aby uczynić dobro i zbliżyć się do swoich celów szkolnych jednocześnie!

      Liczymy na Was.
      Samorząd Uczniowski
      Szkolne Koło Wolontariatu

     • Słówko Tygodnia

      W naszej szkole rozpoczęła się przygoda ze słówkami. Co tydzień na tablicy w szkole oraz na szkolnym fanpage na facebooku będziemy zamieszczać nowe "Słówko tygodnia" (będzie ich 33).  Mamy nadzieję, że ta inicjatywa zachęci Was do używania pięknej polszczyzny i pozwoli na wzbogacenie słownictwa.

     • Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

      W październiku obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W tym roku wszystkie klasy  czwarte uczestniczyły w lekcjach bibliotecznych: Kartka do kartki - historia książki.

      Zajęcia poprowadziła  Pani Joanna Wolańska,  która przybyła do nas z Czytelni Nr XIX w Ursusie.  Dzieci miały okazję  poznania  podstawowych elementów budowy książki, poznały historię pisma  oraz materiały, z których książki były wykonane. Pani Joanna wyjaśniła dzieciom, na czym polega praca we współczesnej bibliotece, wykazała zalety czytania i gorąco zachęcała do odwiedzin biblioteki. Celem tego typu zajęć jest uświadomienie uczniom roli książki w życiu człowieka i oczywiście zachęcenie do czytania. Bardzo serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i mnóstwo pozytywnej energii.

     • Zabawa Pełna Kolorów - Kolorowy Tydzień w SP4

      W ubiegłym tygodniu w naszej szkole miała miejsce wyjątkowa inicjatywa, która wypełniła naszą szkołę radością, kolorami i uśmiechami. To był "Kolorowy Tydzień" zorganizowany przez Samorząd Uczniowski.

      Korytarze i sale lekcyjne przemieniły się w paletę barw, kiedy uczniowie i nauczyciele zaangażowali się w naszą zabawę w Czwórce w kolory. Każdego dnia mieliśmy określony kolor do noszenia. Uczniowie przybywali do szkoły w różnokolorowych strojach, od czystego białego po intensywne czerwienie i zieleń. To były dni, kiedy każdy mógł wyrazić siebie poprzez swoje ubrania.

      Nie tylko ubrania były kolorowe, ale i nasze nastroje! W trakcie "Kolorowego Tygodnia" w naszej szkole panowała wyjątkowa atmosfera. Uśmiechy, żarty, śmiech i dobre humory towarzyszyły nam przez cały tydzień. 

      Ta inicjatywa to jednak nie tylko zabawa, to również ważna lekcja o wartościach takich jak różnorodność, akceptacja i wspólnota. Poprzez wyrażanie siebie w kolorach, uczymy się szanować nasze różnice i celebrować naszą jedność jako społeczność ucząca się.