-


` `

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

Żegnamy lasy, łąki i pole.
Jutro, pojutrze będziemy w szkole.

Żegnamy góry, żegnamy morze.
Wracamy zdrowi, w świetnym humorze.

Piękne jest lato, miłe, wesołe.
Lecz dziś z radością witamy szkołę.

W dniu 1 września 2014 uroczyście przywitaliśmy rozpoczynający się rok szkolny 2014/2015. Pani Dyrektor Ewa Gerełło, pani Wicedyrektor Edyta Gawlicka, pan Wicedyrektor Janusz Gutkowski oraz Przewodnicząca Rady Rodziców pani Edyta Bartos powitali uczniów, ich rodziców i nauczycieli.

Zgodnie z tradycją naszej szkoły uczciliśmy pamięć ofiar II wojny światowej, składając kwiaty pod pomnikiem Szarych Szeregów.

Wszystkim uczniom, a w szczególności tym, którzy dopiero rozpoczynają przygodę ze szkołą, życzymy spełnienia marzeń o szkole, aby zdobyta tu wiedza dawała możliwość osiągania kolejnych sukcesów w następnych etapach edukacji.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Rozpoczęcie roku szkolnego w klasie 3d

Być starszym - to marzenie dzieci,
A przecież czas tak szybko leci,
Mija godzina za godziną,
Nim się spostrzegłeś - rok upłynął.
I nowa bije już godzina,
Nowy rok szkolny się zaczyna,
Już czeka szkoła i koledzy,
I w książkach - zasób nowej wiedzy.

Jan Brzechwa


W dniu 1 września 2014 roku rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Wypoczęci, z uśmiechami na twarzy i pełni zapału do stawienia czoła nowym wyzwaniom.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wakacyjne pamiątki klasy I L

Z uśmiechem na twarzy i pełni zapału do nauki 1 września rozpoczęliśmy naukę w szkole. Miło jednak czasami powrócić myślami do wakacji. W związku z tym postanowiliśmy przynieść pamiątki z wakacji, które na moment przeniosły nas w bliższe i dalekie kraje, w góry czy nad morze.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


3b w ZOO

Dnia 10 września klasa 3b wybrała się na wycieczkę do warszawskiego ZOO. Oprócz spaceru po terenie ZOO, mieliśmy możliwość uczestniczenia w zajęciach warsztatowych pt. "Opieka nad zwierzętami egzotycznymi i domowymi". Dowiedzieliśmy się jak należy opiekować się pupilami, co jedzą egzotyczne zwierzęta, a także czego nie powinny one spożywać. Braliśmy czynny udział w segregowaniu artykułów spożywczych na te, którymi można karmić dane gatunki oraz te, które mogłyby im tylko zaszkodzić. Na zakończenie zajęć mogliśmy nawet dotknąć węża, agamę Cześka, wije oraz porozmawiać z papugą Edkiem.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 2d w "Centrum Nauki Kopernik"

16 września nasza klasa pojechała na wycieczkę do Centrum Kopernik. Zwiedzaliśmy tam różne wystawy, na których mogliśmy samodzielnie przeprowadzać doświadczenia. Oglądaliśmy urządzenia, które ułatwiają człowiekowi życie i mogliśmy się dowiedzieć jak one działają. Poprzez zabawę nauczyliśmy się wielu nowych rzeczy. To była świetna wycieczka.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


VI KONKURS FOTOGRAFICZNY "MOJE WAKACJE"

19 września 2014 roku rozstrzygnięto szkolny konkurs fotograficzny "Moje wakacje".   Jury przyznało nagrody następującym uczniom:

 • I miejsce Małgorzata Miksa kl. 6b
 • II miejsce Anna Majewska kl. 6d
 • III miejsce: Maciej Marzec kl. 3c
 • III miejsce: Jakub Specjalski kl. 3g
 • Wyróżnienia:

 • Wiktoria Piros kl. 4c
 • Oliwia Lesińska kl. 6a
 • Michał Kopiel kl. 2c
 • Adrian Zagrodzki kl. 2a
 • Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Dzień Polskiego Państwa Podziemnego

  W dniu 26 września w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Polskiego Państwa Podziemnego, ustanowiony przez sejm Rzeczpospolitej Polskiej na 27 września. Z tej okazji w szkole Samorząd Uczniowski przygotował dwie gazetki okolicznościowe, przeprowadził zajęcia w klasie VIc dotyczące Polskiego Państwa Podziemnego oraz zapalił znicz przed pomnikiem Szarych Szeregów, ponadto w szkole odbyła się projekcja filmu "Zakazane Piosenki".

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Fasolowy ogródek na parapecie w 3G

  Tęsknimy za latem, za zielenią, plażą, górami.... chociaż jedno pragniemy na dłużej zachować, tę zieleń. Na początku września stworzyliśmy ogródek na klasowym parapecie. Każdy przygotował słoik, gazę i parę ziaren fasoli. Przez dwa tygodnie doglądaliśmy nasze roślinki, przyglądaliśmy się kolejnym etapom ich rozwoju, dbaliśmy by miały światło i wodę. Teraz nasze oczy cieszy zieleń fasolowych liści.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Dzień Chłopaka w klasie 3a

  Dzień Chłopaka, to nowe, nieoficjalne święto obchodzone w Polsce 30 września, głównie wśród młodzieży szkolnej. Jest to w pewnym sensie męski, albo raczej chłopięcy, odpowiednik Dnia Kobiet. W dniu tym dziewczęta składają chłopcom życzenia i wręczają drobne upominki, aby wyrazić swoją sympatię. Tak było również w naszej klasie. W tym dniu dziewczęta obdarowały chłopców własnoręcznie ozdobionymi koszulkami. W ten sposób pokazały swoją sympatię oraz uznanie dla chłopców i ich upodobań. Każda koszulka była odzwierciedleniem chłopców.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASIE IIID

  Obecnie Dzień Chłopaka obchodzony jest w kilku krajach, ale w różnych terminach. Krajem, w którym święto to ma najdłuższą tradycję jest Japonia. Prawdopodobnie już w VI wieku n.e. zapoczątkowane zostały obchody święta Tango no Sekku, czyli Dnia Chłopca. Jak co roku w naszej klasie również obchodziliśmy to święto. Dziewczynki przygotowały piękne laurki oraz zakupiły drobne prezenty. Chłopcy zaś pięknie podziękowali za niespodziankę.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Klasa 3d w Teatrze Muzycznym Roma

  30 września pojechaliśmy do Teatru Muzycznego Roma na spektakl pt. "Adonis ma gościa".

  Akcja rozgrywa się w. klatce dla ptaków. Zamieszkuje ją pewna zadufana w sobie papuga, która nie tylko nic nie wie o otaczającym świecie, ale też zupełnie się nim nie interesuje. Sytuacja ulega zmianie, kiedy do jej spokojnego królestwa trafia niespodziewany gość - ptak, który o prawdziwym życiu wie wszystko.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ KLASA 1N

  W czwartek 2 października uczniowie klasy 1 N odwiedzili Jednostkę Ratowniczo - Gaśniczą nr 16 w Ursusie. Podczas spotkania dzieci oglądały prezentowany im podstawowy sprzęt, który wykorzystywany jest podczas działań strażaków. Zapoznały się także z rodzajami służb odpowiedzialnych za porządek i bezpieczeństwo (Policja, Straż Miejska, Straż Pożarna) oraz ich umundurowaniem i podstawowymi zadaniami. Uczniom zostały przekazane informacje o ważnych numerach telefonicznych, konieczności alarmowania w sytuacji, gdy zagraża niebezpieczeństwo oraz o zachowaniu ostrożności podczas poruszania się po ulicy.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Kasztanowe ludziki w 3G

  Od dawna wiemy, że ryby są najstarszymi kręgowcami świata, bo pojawiły się około 480 mln lat temu. Ryby to tradycyjna nazwa zmiennocieplnych kręgowców wodnych oddychających skrzelami i poruszających się za pomocą płetw. Obejmuje bezżuchwowce krągłouste oraz mające szczęki ryby właściwe.

  Stanowią najliczniejszą i najbardziej zróżnicowaną grupę współcześnie żyjących kręgowców (ponad połowę). Różnią się od siebie pod względem budowy zewnętrznej i wewnętrznej, ubarwienia oraz przystosowania do warunków środowiska. Ponad 32 tysiące współcześnie żyjących gatunków opisano naukowo, a co roku naukowcy opisują 100-150 nowych gatunków morskich i nieco więcej słodkowodnych.

  My odkryliśmy :-) kilkanaście kolejnych gatunków i umieściliśmy je w naszym papierowym akwarium.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjeć


  Moje miasto 3h

  Wakacje minęły i choć były bardzo piękne, to z wielką radością wróciliśmy do domu, do naszej Warszawy. Nasze miasto to najpiękniejsze miejsce na ziemi. Kochamy je i cieszymy się, że możemy tu mieszkać.

  Przygotowaliśmy rysunki naszej miejscowości i ulepiliśmy wspaniały symbol, czyli Syrenkę. Zobaczcie sami jakie piękne prace!

  "Mam tak samo jak Ty, miasto moje a w nim..."

  Zapraszamy do obejrzena zdjęć


  Jesienne smakołyki 3h

  Chłodna pora roku dopiero się rozkręca. A kiedy skończy się słotna jesień, przyjdzie zima, która też będzie próbą dla naszych młodych organizmów. Nieprzyjemna aura, krótsze dni, mniej ruchu na świeżym powietrzu oraz fakt, że teraz tak łatwo o infekcję zmobilizowały nas do zastrzyku energii w postaci znakomitej sałatki jarzynowej.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  "Czwórka" na Festiwalu Szkół Dzielnicy Ursus w Parku Hassów - 27 września 2014r.

  W słoneczną, jesienną sobotę razem z innymi szkołami naszej dzielnicy mieliśmy okazję zaprezentować swoje talenty i ciekawe pomysły na corocznym Festiwalu Szkół Dzielnicy Ursus, który w tym roku miał miejsce w Parku Hassów. Tegoroczny festiwal przebiegał pod hasłem "Z matematyką w przyszłość".

  Od godziny 11 czekaliśmy na mieszkańców Ursusa przy kolorowym stoisku, gdzie zachęcaliśmy do udziału w zabawach matematycznych i doświadczeniach chemicznych. Przez wiele godzin młodsi i starsi mogli u nas rozwiązywać ciekawe łamigłówki, zagrać w domino matematyczne i szachy, ułożyć puzzle. Ponadto przy stoisku naszej szkoły można było rozwiązywać zagadki i rebusy, doskonaląc w ten sposób swoje umiejętności i poszerzając wiedzę nie tylko z zakresu nauk ścisłych, ale także z języka angielskiego. Kto już "połamał główkę", mógł wziąć udział w zabawach ruchowych i konkurencjach sportowych.

  Na festiwalu zaprezentowaliśmy również swoje talenty artystyczne, przygotowując występ. Zaprosiliśmy publiczność do magicznego świata liczb, śpiewając piosenki: "Na cztery i na sześć" oraz "Rytm i melodia"(wystąpiły solistki: Ida Narożniak, Oliwia Sagan, Marta Klepaczko, Julia Cichanowska, Zosia Wójcicka i Łucja Tarwacka wraz z zespołem muzycznym Cantare). Ponadto zatańczyły utalentowane uczennice: Oliwia Marzecka oraz dziewczyny z zespołu "Skaczące trampki". Z kolei wspaniała recytatorka Iga Bączek wyznała swą miłość do matematyki w formie poetyckiej, mówiąc wiersz "Matematyka".

  Ten dzień uważamy za wyjątkowy, mogliśmy spotkać się ze społecznością Ursusa i pokazać swoje talenty. Poza tym udowodniliśmy, że najlepszą formą nauki jest zabawa, a matematyka potrafi zafascynować każdego!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Śladami naszej Warszawy klasa 3a

  W tym roku przypada 70. rocznica Powstania Warszawskiego. Z tego tytułu klasa 3 a zagłębiła się w tematy poświęcone powstaniu tego miasta oraz jego historii. Dzieci miały do przygotowania w kilkuosobowych grupach projekty dotyczące Warszawy. Każda grupa miała za pomocą swoich pomysłów przedstawić początki Warszawy, przeszłość, teraźniejszość, zabytki, ciekawe miejsca, dzielnice oraz mapę i herb Warszawy. Uczniowie bardzo przyłożyli się do zadania po wcześniejszym zapoznaniu z tematami podczas lekcji poświęconych Warszawie. Uczniowie przez dwa tygodnie zbierali potrzebne materiały, aby następnie połączyć je w całość prezentacji o Warszawie. Plakaty i albumy zawierały wiele cennych informacji i fotografii. Dzięki temu uczniowie poznali głębiej swoje miasto. Po zakończonych tematach związanych ze stolicą wybraliśmy się na wycieczkę po Warszawie.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Spacer po Warszawie klasa 3a

  7 października klasa 3 a wybrała się na spacer po Warszawie, który zakończył tematy związane z Warszawą. Zwiedzaliśmy najważniejsze zabytki Warszawy. Wiele się dowiedzieliśmy na temat Warszawy i jej historii. Trasa naszego spaceru przebiegała następująco: Grób Nieznanego Żołnierza, plac Piłsudskiego, Krakowskie Przedmieście z pomnikami, Zamek Królewski, Starówka, Łazienki Królewskie. Dzięki tej wycieczce utrwaliliśmy sobie wiadomości zdobyte podczas tworzenia prezentacji o Warszawie oraz zdobyliśmy cenne informacje o stolicy. Teraz jesteśmy świadomi miasta, w którym mieszkamy.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Klasa 2f w Fabryce Danone w Warszawie

  Dnia 09 października 2014 roku wybraliśmy się na wycieczkę do Fabryki Danone w Warszawie. Najpierw w specjalnej sali obejrzeliśmy prezentację multimedialną dotyczącą jogurtów, bakterii oraz bezpieczeństwa na drodze. Następnie dzieci założyły czepki i specjalne fartuchy i wyruszyliśmy na zwiedzanie fabryki. Obserwowały wielkie, głośne maszyny z ciekawością i zainteresowaniem. Później dzieci przygotowały własne serki - mieszały smaki, dodawały kulki czekoladowe i inne ulubione dodatki. W ten sposób powstały nowe serki. Wszystkie smaczne i zdrowe! Największą niespodzianką okazało się spotkanie z Małym Głodem - ulubionym "potworkiem" wszystkich dzieci. Przytulańcom nie było końca! Przed wyjazdem do szkoły wszystkie dzieci otrzymały upominki. To było bardzo ciekawe i pouczające spotkanie.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Spotkanie z malarzem w klasie 2g

  10 października klasa II g gościła podczas swoich zajęć malarza. Pan Wojciech Siwik jest również ilustratorem książek. Dzieci miały możliwość zobaczenia oryginalnych ilustracji, a później tych samych ilustracji zawartych już w książkach. Obejrzały również obrazy namalowane przez malarza. Ciekawostką były różnego rodzaju farby, pędzle, jak również prawdziwa sztaluga, na której pan Wojciech namalował dzieciom portret. Zajęcia zakończyły się wykonaniem przez dzieci prac węglem pod okiem malarza. Prywatnie pan Wojciech jest tatą Weroniki, która zapewne była dumna ze swojego taty, który odwiedził koleżanki i kolegów z klasy.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  "Pan Dynia i jego edukacyjna farma" - klasa 2e

  16 października wyjechaliśmy do Wieliszewa na farmę dyń, aby móc dowiedzieć się czegoś więcej na temat ich uprawy oraz potraw, które można z nich przygotować. Tego jak rosną dynie, dowiedzieliśmy się odwiedzając pole dyniowe, z którego każdy z nas mógł sobie wybrać tę jedną najwspanialszą i przywieść ją do domu. Wielką atrakcją były dla nas zwierzęta w zagrodzie. Mogliśmy pogłaskać i nakarmić małe kozy i króliczki. Bawiliśmy się w labiryncie ze słomy. Wycieczka na farmę dyń była bardzo ciekawa.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Klasa 3c w Teatrze Wielkim

  10 października 2014 pojechaliśmy na wycieczkę do Teatru Wielkiego. Przyszliśmy na Plac Teatralny, gdzie znajduje się budynek. Teatr Wielki jest ogromny, i łatwo się w nim zagubić. Nas na szczęście oprowadzał przewodnik. Zobaczyliśmy zaplecze teatru. Wchodziliśmy do garderoby, gdzie poznaliśmy ubiory z wielu przedstawień baletowych. Poczuliśmy się jak aktorzy na scenie głównej teatru siedząc w czerwonych fotelach. Zobaczyliśmy jak tworzone są dekoracje i rekwizyty. Jechaliśmy windą, którą przewożone są na scenie dekoracje i rekwizyty.

  Wycieczka okazała się pełna wrażeń. Zachęcamy wszystkich do wizyty w Teatrze Wielkim, gdzie każdy spacerując po czerwonym dywanie może się poczuć jak gość honorowy.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Święto Drzewa

  W dniu 10 października 2014 w naszej szkole odbył się apel z okazji "Święta Drzewa". Przygotowali go wychowawcy z klas 5e i 5f wraz ze swoimi uczniami. Na część artystyczną złożyły suę piękne wiersze i piosenki o drzewach, lesie i jego mieszkańcach. Uczniowie klasy 5f przedstawili krótką inicjatywę o tym, jak należy prawidłowo zachowywać się w lesie.

  Po apelu przedstawiciele klas 5e i 5f z nauczycielem przyrody symbolicznie posadzili na terenie przyszkolnym ozdobnego modrzewia europejskiego.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Klasa 4e w Teatrze Baj

  W dniu 13.10.2014r. klasa 4e uczestniczyła w teatrze BAJ w warsztatach "Bądźmy razem bezpieczni". Zajęcia miały formułę interaktywnych warsztatów teatralnych. Warsztaty prowadziły dwie osoby: jeden z prowadzących występował w roli motorniczego, druga osoba: kobieta- występowała w roli kontrolerki biletów. Dzieci zgłaszały się na ochotnika do wykonywania etiud (krótkich scen aktorskich) pod kierunkiem prowadzących animatorów. Każda etiuda dotyczyła innego zagadnienia związanego z bezpieczeństwem i kulturą w środkach komunikacji miejskiej, w szczególności w tramwaju.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjeć


  Święto Edukacji Narodowej

  W dniu 14 października, który jest świętem całej społeczności szkolnej, odbył się uroczysty apel. Swoją obecnością uświetnili go Pani Dyrektor Ewa Gerełło wraz z zastępcami - Panią Edytą Gawlicką i Panem Januszem Gutkowskim, a także przedstawiciele Rady Rodziców - Pani Edyta Bartos i Pan Mirosław Bortniczuk.

  Świętowaliśmy na wesoło - były wierszowane żarty o szkole i wesołe piosenki w stylu rap, ale nie zabrakło również pełnych wdzięczności życzeń i ciepłych słów skierowanych do pedagogów. Apel został przygotowany przez klasy: 5a, 5b i 5c.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Ślubowanie klas pierwszych

  Rozpoczęcie nauki szkolnej jest ogromnym przeżyciem dla dziecka i jego rodziny. Dzieci stykają się z nowym środowiskiem i stawiają czoła nowym wymaganiom, zdobywają wiedzę, nowe umiejętności, ale także kolegów i przyjaciół.

  Tradycją stało się, że najmłodsi uczniowie szkoły w październiku obchodzą swoją pierwszą ważną uroczystość jaką jest włączenie do społeczności uczniowskiej, podczas której uczniowie składają ślubowanie. Dzień ten nie mógłby odbyć się bez obecności honorowych gości, którymi byli: Pan Wiesław Krzemień - burmistrz dzielnicy Ursus, Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 4, wychowawcy, rodzice i przedstawiciele klas starszych.

  Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen w całej edukacji.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Ślubowanie klasy 1k

  Dnia 14 października klasa 1k została przyjęta w poczet społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej Nr 4. Pierwszaki pięknie zaprezentowały się na uroczystości ślubowania recytując wiersze, śpiewając piosenki oraz tańcząc skocznie poleczkę. Witajcie -życzymy wielu sukcesów.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY 1 L

  14 X 2014 r. był dla naszej szkoły dniem radosnym i odświętnym. W dniu Edukacji Narodowej w poczet społeczności uczniowskiej SP4 zostali przyjęci uczniowie klasy 1L. W czasie aktu ślubowania i pasowania, uczniowie z klasy 1l stali się stuprocentowymi pierwszakami, uczniami naszej "Czwórki". Witamy i życzymy samych miłych chwil i sukcesów.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Ślubowanie klasy IM

  14 października 2014 r. był dla naszej szkoły dniem radosnym i klasieodświętnym. W klasiepoczet społeczności uczniowskiej SP4 zostali przyjęci uczniowie klasy 1M. Wiedzieli, że to bardzo ważna chwila w ich życiu. Nie codziennie zostaje się przecież uczniem! Życzymy samych miłych chwil i sukcesów.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Jesień w klasie 1L

  Dzieci z klasy 1L wykonały piękne jesienne prace plastyczne, które zdobią naszą klasę.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Zdrowe odżywianie w klasie 4g

  Uczniowie klasy 4g wzięli udział w akcji związanej ze zdrowym odżywianiem. Wykonali prace plastyczne oraz wykonali liczne zadania dotyczące właściwych sposobów odżywiania.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  ZDROWE I SMACZNE SAŁATKI W KLASIE 1L

  Uczniowie klasy 1L wykonali zdrowe i smaczne sałatki Podczas pracy chętnie wypowiadały się na temat znaczenia owoców i warzyw w prawidłowej diecie każdego człowieka, zwracając równocześnie uwagę na walory zdrowotne i smakowe. Z wielką radością i zaangażowaniem, sałatki szybko znikały z talerzy.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  DZIEŃ ZDROWEGO JEDZENIA W KLASIE 1L

  Jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy "Dzień zdrowego jedzenia" w ramach programu "Akademia zdrowego ucznia". W tym roku akcja miała na celu zachęcenie uczniów do picia zdrowej wody oraz pogłębienie wiadomości na temat znaczenia wody dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Uczniowie z klasy 1L przypomnieli sobie zasady zdrowego żywienia zgodne z piramidą żywienia, zapoznali się z napojami, które są do zakupienia w sklepiku szkolnym oraz wspólnie spożyli zdrowe i smaczne śniadanie. Dzieci wykonały również pracę plastyczną "Piję wodę".

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Smacznie i zdrowo w klasie 1n

  W ramach promocji zdrowego odżywiania uczniowie z klasy I N wykonali pyszne sałatki owocowe i piękne plakaty na konkurs plastyczny.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  SMACZNIE I ZDROWO W KLASIE 1L

  W ramach promocji zdrowego odżywiania uczniowie z klasy 1L wykonali różnorodne, kolorowe i pyszne kanapki.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  DZIEŃ ZDROWEGO JEDZENIA W KLASIE 1Ł

  Każdego roku w naszej szkole obchodzimy "Dzień zdrowego jedzenia" w ramach programu "Akademia zdrowego ucznia". W tym roku celem akcji było zachęcenie uczniów do picia zdrowej wody oraz pogłębienie wiadomości na temat znaczenia wody dla funkcjonowania organizmu człowieka. Uczniowie z klasy 1Ł zapoznali się z napojami, które są do kupienia w sklepiku szkolnymi i oglądali prezentację na temat "Roli i znaczenia wody na Ziemi". Na zakończenie uczniowie wykonali pracę plastyczną "Piję wodę".

  Zapraszamy do obejrzenia zdjeć


  Jesienna plastyka w klasie 2d

  Chcielibyśmy pokazać jak wyglądają nasze lekcje plastyki. Na jednej z nich musieliśmy przedstawić przy pomocy kolorowych plam jesienne drzewa. Na kolejnej wykonywaliśmy zwierzęta z jesiennych liści. Obie lekcje były bardzo ciekawe i każdy z nas mógł wykazać się wyobraźnią i cierpliwością.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  "Jesienny zwierzak" w klasie 2g

  W klasie II g odbył się konkurs plastyczny pt.: "Jesienny zwierzak". Dzieci wykonały zwierzaka z materiałów, które dostarczyła nam jesień, czyli z: liści, kasztanów, żołędzi, dyni, szyszek, orzechów, traw, czy jarzębiny.

  Celem konkursu było przede wszystkim wspólne, rodzinne spędzenie czasu w sposób jak najbardziej kreatywny, rozwijanie inwencji twórczej przez poszukiwanie różnorodnych form plastycznych oraz rozbudzanie zainteresowania otaczającym światem przyrody. Dzieci stworzyły nie tylko jeże, wiewiórki, niedźwiedzie, czy zające - pojawił się również przepiękny słoń, fantastyczne "Jesienne oceanarium", ślimaki, orzechowe biedronki, kasztanowy żubr, czy sowy. Dzieci podzielą się zdjęciami z zaprzyjaźnionymi zagranicznymi szkołami w ramach programu etwinning.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  "Liściaki" w klasie 2e

  Kasztany, żołędzie, szyszki i kolorowe jesienne liście to doskonały materiał do wykorzystania podczas zajęć plastyczno - technicznych. Oto kilka pomysłów na zabawne zwierzątka wykonane z liści. Wystarczy je odpowiednio ułożyć, by otrzymać zwierzaki np. węża, ptaka, a nawet lwa. Najładniejsze prace można oprawić i zawiesić na ścianie jako dekorację jesienną.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Pani JESIEŃ (klasa 3d)

  Jak wszyscy wiedzą trwa kalendarzowa jesień. Nawiązując do pory roku wykonaliśmy obrazki PANI JESIENI z jej darów. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Wycieczka 3d do TVP

  Dnia 21.10.2014r. uczniowie klasy IIId zwiedzili oddział TVP w Warszawie. Celem wycieczki było poznanie pracy telewizji "od kuchni". Zwiedziliśmy pomieszczenie montażowe programów telewizyjnych,w którym montuje się dźwięk, obraz i światło, największe studio Telewizji Polskiej, w którym realizuje się znane programy rozrywkowe oraz studio programu "Świat się kręci" i "Pytania na śniadanie". Na koniec udaliśmy się do muzeum TVP, w którym spotkaliśmy Panią Olgę Lipińską. Był to dzień niezapomnianych wrażeń.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Owoce i warzywa są bardzo zdrowe! - klasa 3f

  3.10.2014 roku nasza klasa postanowiła wykonać sałatki owocowe i warzywne. Od razu zrobiło się w naszej klasie kolorowo, gwarno i radośnie. Umyliśmy ręce, założyliśmy odzież fartuchy i chusteczki. Jedni samodzielnie siekali składniki, inni próbowali nawet obierać jabłka. Zapachy mile łechtały nasze noski. Wszyscy chętnie degustowaliśmy nasze sałatki - były przepyszne! Nic tak nie smakuje, jak samodzielnie przyrządzona potrawa. Nie możemy już nikogo poczęstować, więc zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Klasa 1k w straży pożarnej

  Dnia 23 października w ramach programu profilaktycznego "Bądź bezpieczny w domu, w szkole i na ulicy" uczniowie klasy 1k udali się do Straży Pożarnej aby dokładnie zapoznać się z pracą strażaka. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały informacji na temat zadań z jakimi muszą się zmierzyć strażacy, a także niebezpieczeństw jakie im zagrażają. Na koniec obejrzeliśmy sprzęt jakim dysponuje jednostka.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Święto biblioteki

  24 października z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych /15 rocznicy/ nasza biblioteka wesoło świętowała.

  Uczniowie klas starszych przebrani za bohaterów baśni gościli w klasach młodszych czytając im fragmenty znanych książek.

  Z tej okazji udekorowano bibliotekę w kolorowe balony i serpentyny. Uczniowie wszystkich klas licznie odwiedzili nasza bibliotekę .

  Wielu z nich wzięło udział w plebiscycie na bohatera literackiego, z którym chcieliby się zaprzyjaźnić. Najbardziej lubianą bohaterką została wybrana Ania Shirley, a zaraz za nią uplasował się Harry Potter.

  Z okazji swojego święta biblioteka otrzymała też wiele prezentów. Dzięki ofiarności uczniów i zrozumieniu ich rodziców, którzy chętnie wzięli udział w akcji "Podaruj bibliotece książkę", w tym dniu nasz księgozbiór powiększył się o wiele ciekawych pozycji książkowych, a nawet filmowych. Otrzymaliśmy 154 książki i 69 filmów na DVD. Każdy darczyńca mógł liczyć na słodki upominek ufundowany przez Radę Rodziców naszej szkoły.

  Święto było udane. Mamy nadzieję, że za rok będzie równie wesoło i słodko!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Jesienne ramki w klasie 3d

  Jesień - piękna pora roku, dająca dużo insporacji. Postanowiliśmy wykorzystać jej skarby do wykonania ramek. O efektach naszej pracy przekonajcie się sami.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Jesienna plastyka w klasie 2d

  Chcielibyśmy pokazać jak wyglądają nasze lekcje plastyki. Na jednej z nich musieliśmy przedstawić przy pomocy kolorowych plam jesienne drzewa. Na kolejnej wykonywaliśmy zwierzęta z jesiennych liści. Obie lekcje były bardzo ciekawe i każdy z nas mógł wykazać się wyobraźnią i cierpliwością.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Jak uczniowie klasy 1L zostali strażakami...

  .może nie dosłownie, ale teraz wiemy na czym dokładnie polega praca strażaków. 30 października uczniowie klasy 1L byli w Straży Pożarnej przy ulicy Rynkowej.

  Dzieci obejrzały sprzęt, którymi dysponują strażacy oraz bliżej zapoznały się z ich trudną i wymagająca pracą.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Klasa 1 Ł na wycieczce do Ochotniczej Straży Pożarnej

  W październiku klasa 1Ł wybrała się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej. Z wielkim zaciekawieniem uczniowie wysłuchali pogadanki o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz o akcjach ratowniczo- gaśniczych. W czasie spotkania zaprezentowany został sprzęt strażacki. Dzieci miały możliwość wejścia do wozu strażackiego, przymierzenia hełmu i ubrania. Największą atrakcją był pokaz rozkładania drabiny. Na zakończenie spotkania odbyła się rozmowa z przedstawicielem Policji i Straży Miejskiej w czasie, której dzieci przypomniały sobie numery alarmowe: 112 -Europejski Numer Alarmowy, 998- Straż Pożarna oraz 997- Policja i 999- Pogotowie Ratunkowe

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Wycieczka 2f do TVP

  Dnia 05.11.2014r uczniowie klasy II f uczestniczyli w nagraniu programu edukacyjnego "Mali światowcy". To był zabawny i ciekawy program z udziałem dzieciaków w różnym wieku, które mają międzynarodowe korzenie (rodzice pochodzą z różnych stron świata), a mieszkają w Polsce i mówią po polsku. Podczas pobytu w gmachu TVP uczniowie obserwowali pracę reżyserów, operatorów i dźwiękowców. Mieli okazję spotkać się osobiście z prowadzącą programu Beatę Chmielowską-Olech. Był to dzień niezapomnianych wrażeń.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Wycieczka do Fabryki Czekolady Wedel - klasa 2e

  7 listopada uczniowie klasy 2e byli gośćmi Fabryki Czekolady Wedel. Poznali historię firmy i produktów, obejrzeli film o pochodzeniu kakao, zobaczyli niezwykłe czekoladowe eksponaty oraz zwiedzili linię produkcyjną czekoladowych rarytasów. Finałowym punktem wizyty była degustacja wyrobów wedlowskich. Dzieci otrzymały pożegnalne upominki.

  To był niezapomniany oraz pełen pozytywnych wrażeń dzień.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Klasa 6c w Muzeum Narodowym

  W dniu 7 listopada klasa VIc wybrała się do Muzeum Narodowego na lekcję muzealną po tytułem "Archeologiczna przygoda w Faras", z której uczniowie dowiedzieli się o misji profesora Kazimierza Michałowskiego, wybitnego polskiego archeologa, który w piaskach sudańskiej pustyni odkrył katedrę i zabezpieczał bezcenne artefakty archeologiczne przed zniszczeniem. Przed lekcją muzealną klasa zwiedziła jeszcze wystawę zewnętrzną w Muzeum Wojska Polskiego.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Apel klas III z okazji Święta Niepodległości

  "Rota"
  Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród.
  Nie damy pogrześć mowy.
  Polski my naród, polski lud.
  Królewski szczep Piastowy.
  Nie damy by nas gnębił wróg.
  Tak nam dopomóż Bóg!
  Tak nam dopomóż Bóg!

  W związku z obchodami 96 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, klasy 3 a i 3 b przygotowały apel, aby uczcić to narodowe święto, a jednocześnie przypomnieć wszystkim ważne dla Polski daty i wydarzenia historyczne. Dnia 11 listopada obchodzimy narodowe Święto Niepodległości. W tym dniu czcimy rocznicę uzyskania przez Polskę niepodległości. Ale nie zawsze tak było. Nasi przodkowie przez 123 lata musieli żyć w niewoli. Dzięki temu przedstawieniu przypomnieliśmy sobie, jak do tego doszło.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Apel z okazji dnia Święta Niepodległości

  Dnia 12 listopada w naszej szkole odbył apel z okazji Swięta Niepodległości. Najstarsi uczniowie naszej szkoły, czyli klasa 6b i 6d przygotowała uroczystość. Przekazane w trakcie przedstawienia informacje przybliżyły nam historię naszego kraju.  Spotkanie z żołnierzem - klasa 2e

  Święto Niepodległości było okazją do zorganizowania w klasie 2e spotkania z tatą Szymona, który jest żołnierzem. Opowiadał uczniom o swojej służbie, prezentował mundur polowy oraz wyjaśniał znaczenie kolorystyki stroju. Drugoklasiści mieli okazję zadać wiele ciekawych pytań i przymierzyć różne żołnierskie nakrycia głowy. Tematyka wojskowa zainteresowała nie tylko chłopców, ale również dziewczynki. Na koniec spotkania uczniowie otrzymali flagi Polski - wojskowe naszywki.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  "Wars i Sawa"

  27 X 2014r. nasza szkoła otrzymała Certyfikat Prezydenta m.st. Warszawy WARS i SAWA. Jest on potwierdzaniem osiągnięcia przez nas wysokiego standardu pracy w obszarze wspierania uczniów uzdolnionych.

  W szkole został opracowany Szkolny Program Wspierania Uzdolnionych. Odbiorcą programu jest społeczność Szkoły Podstawowej nr 4 im. Władysława Broniewskiego w Warszawie.

  Celem głównym jest zwiększenie możliwości systemowego rozwijania uzdolnień uczniów poprzez stworzenie warunków do osiągania sukcesów oraz promowanie ich na terenie szkoły i w środowisku lokalnym.

  Program będzie realizowany przez co najmniej 3 lata. Zaangażowani w pracę z uczniem uzdolnionym są wszyscy nauczyciele naszej szkoły. Postaramy się, aby uczniowie uzdolnieni mogli w różny sposób rozwijać swoje talenty oraz by mieli możliwość ich zaprezentowania, poprzez udział w konkursach i zajęciach dodatkowych.  Wigilia szkolna

  W dniu 19 grudnia 2014 roku w naszej szkole wspólnie świętowaliśmy nadchodzącą wigilię Bożego Narodzenia. Był to dzień pełen radości i uśmiechu. Nasi koledzy przygotowali piękny występ, który wprowadził nas we wspaniały, świąteczny nastrój.

  Na zakończenie programu artystycznego, Pani Dyrektor Ewa Gerełło życzyła wszystkim wesołych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia oraz wyraziła nadzieję, że po świętach wrócimy do szkoły wypoczęci i pełni gotowości do dalszej pracy.

  Po tych pięknych życzeniach rozeszlismy się wraz z wychowawcami do swoich sal lekcyjnych, gdzie w gronie klasowym spędziliśmy wspólnie czas i złożylismy sobie życzenia.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Wigilia w klasie 6c

  W dniu 19 grudnia w szkole odbyły się wigilie klasowe. W klasie VIc po tradycyjnym opłatku i życzeniach świątecznych, wszyscy zasiedli do wigilijnego stołu. Nastrój zbliżających się świąt Bożego Narodzenia udzielił się wszystkim obecnym. Świąteczna atmosfera unosiła się w powietrzy, zagościła w sercach i uśmiechach ludzi.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Prosto z Olimpu na lekcję polskiego w klasie 5a i 5c

  W klasach 5a i 5c odbyły się niecodzienne lekcje języka polskiego, podczas których wcieliliśmy się w role mitologicznych postaci, o których wcześniej uczyliśmy się, czytając mity greckie i przygotowując prezentacje multimedialne. Opowiadaliśmy o sobie pozostałym uczniom, którzy na podstawie stroju, rekwizytów i prezentacji odgadywali imię każdej postaci mitologicznej. Było bosko!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć klasy 5a

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć klasy 5c


  Pracownik Poczty Polskiej w klasie 2g

  14 listopada w klasie II G odbyło się spotkanie z pracownikiem Poczty Polskiej. Na zajęciach dzieci dowiedziały się co to jest filatelistyka i co jest potrzebne, aby profesjonalnie zająć się kolekcjonowaniem znaczków. Uczniowie mieli okazję indywidualnie zaprojektować znaczek pocztowy. Projekty były wspaniałe, a uczennica, która swoją pracą najbardziej się wyróżniła otrzymała prezent związany z Pocztą Polską. Każdy uczeń dostał pamiątkowy komplet znaczków, a niektórzy zasłużyli na dodatkowe upominki logo Poczty Polskiej. Uczniowie również wręczyli Pani pamiątkową ramkę za wspaniale poprowadzoną lekcję.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Dzień Zdrowego Jedzenia w klasie 2e

  W listopadzie obchodzimy Dzień Zdrowego Jedzenia. W ramach projektu "Akademia Zdrowego Ucznia" dzieci z klasy 2e zorganizowały taki dzień w szkole.

  Celem podjętych działań było pogłębienie wiadomości dotyczących znaczenia wody dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka, a także zmiana dotychczasowych, złych nawyków żywieniowych na właściwe.

  Uczniowie wzięli udział w pogadance na temat szkodliwości picia napojów słodzonych i gazowanych połączonych z pokazem multimedialnym. Degustowali różne wody mineralne dostępne w sprzedaży i przygotowywali napoje orzeźwiająco - chłodzące. Wykonali znakomite szaszłyki owocowe. Sporządzili również listę napojów znajdujących się w sklepiku szkolnym i określili, które są zdrowe.

  W szkolnym konkursie plastycznym pod hasłem "Woda, którą lubię" zwyciężyła Oliwia Sadowska.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Warsztaty ceramiczne 2d

  14 listopada nasza klasa pojechała do szkoły na ul. Astronautów do pracowni Glinianka. Wzięliśmy tam udział w warsztatach ceramicznych, podczas których wykonywaliśmy prace w glinie i witrażyki. Po przybyciu na miejsce pani, która prowadziła zajęcia opowiedziała nam o tych dwóch formach. Podczas pogadanki obserwowaliśmy materiały, narzędzia i piece, w których wypala się przygotowane prace. Później podzieleni na dwie grupy zajęliśmy się pracą. Jedna grupa wykonywała świąteczne ozdoby z gliny. Druga w tym czasie wykonywała mini witrażyki, poprzez ułożenie kawałków kolorowych szkiełek na podłożu z przezroczystego szkła. Warsztaty były bardzo udane, wszyscy świetnie się bawili i wrócili do szkoły bardzo zadowolenie.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Warto czytać (klasa 2g)

  Tradycją w klasie II g jest codzienne czytanie. Już w I klasie dzieci co miesiąc otrzymywały tabelki - kalendarzyki, gdzie rodzice składali swój podpis w dniu, w którym dziecko czytało książkę przez minimum 15 minut. Nagrodą za całomiesięczne czytanie było np.: brak pracy domowej

  Wychowawczyni zaproponowała, by dzieci również w wakacje czytały co dzień przez minimum 15 minut. Dzieci, które przyniosły wakacyjne kalendarzyki w podpisami rodziców zostały nagrodzone. Nie zabrakło uczniów, którzy w wakacje czytali każdego dnia. Trójka klasowa nagrodziła dzieci, które zdobyły najwięcej podpisów biletami do sali zabaw "Tęcza". Zabawa była fantastyczna!... a kalendarzyki z czytaniem obowiązują nadal.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Dzień zdrowego jedzenia w klasie IIg

  14 listopada w klasie II G odbył się "Dzień zdrowego jedzenia". Po przypomnieniu informacji o prawidłowym odżywianiu się dzieci wykonały szaszłyki owocowo - warzywne, które oczywiście później ze smakiem zjadły? Oprócz szaszłyków pojawiły się też sałatki, gdzie znalazły się jabłka, gruszki, banany jak również jeżyny, melony, kiwi, borówki, marchewki, gotowana pietruszka oraz ogórki. Dzieci tego dnia przyniosły z sobą do szkoły soją ulubioną wodę mineralną. Samo zdrowie!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Spotkanie ze sztuką w Teatrze Roma (5 D)

  Dnia 17 listopada wybraliśmy się do teatru muzycznego Roma na spektakl pt. "Mały Książę". "Mały Książę" to niewątpliwie pełna poezji i mądrych refleksji opowieść o przyjaźni, miłości i życiu. Historia przybysza z malutkiej planety, który swobodnie przekracza granice między światem realnym, a sferą niezwykłości. Główny bohater przypomina o tym, że "wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi, tyle, że tylko nieliczni z nich jeszcze o tym pamiętają". "Mały książę" to genialna bajka dla dzieci i dla dorosłych, które więcej mówią o życiu, niż grube, uczone księgi. Cieszymy się, że mogliśmy zobaczyć ten piękny i wzruszający spektakl. Wszystkim, którzy jeszcze nie mieli tej okazji, gorąco polecamy.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Sałatka jarzynowa w 3B

  Jesień powoli dobiega końca. Pamiętając o zdrowym odżywianiu, jedzeniu pięciu porcji warzyw i owoców oraz o odpowiednim ubiorze i ruchu na świeżym powietrzu, postanowiliśmy sami zadbać o nasz organizm. Na lekcji zamieniliśmy się na chwilę w "MasterChefa" i z przygotowanych składników spróbowaliśmy przygotować smaczną, jarzynową sałatkę. Ocenie podlegało przygotowanie i posprzątanie stanowiska pracy, współpraca w zespole, smak potrawy i opinie dorosłych, których poczęstowaliśmy. Na pewno wszystkim smakowało, gdyż wróciliśmy do sali z pustymi miskami.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjeć


  Jesienne inspiracje w 3h

  Przyszła jesień bajecznie kolorowa. Za oknami zrobiło się pięknie. Taką złotą, polską jesień bardzo kochamy. Uwielbiamy barwy jesieni, które są ciepłe i radosne.

  Wykonaliśmy mnóstwo jesiennych prac, ale najbardziej podobała się nam kasztanowa wydzieranka. Praca bardzo trudna, ale efekt ciekawy. Żeby wszystko wyglądał jeszcze barwniej zrobiliśmy jesienne liście malowane plasteliną. Prawda, że piękne????

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Ciekawe zawody w klasie 4f

  W październiku na lekcjach wychowawczych klasa 4F gościła rodziców uczniów, którzy wykonują ciekawe zawody i zechcieli o nich opowiedzieć. Wszyscy byli bardzo zainteresowani opowieściami o odkryciach archeologicznych, bazach danych, prowadzeniu restauracji, byciu zawodowym wojskowym itp. i chętnie angażowali się w konkursy z nagrodami organizowane przez rodziców.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Lekcje przyrody w klasach czwartych

  Lekcja w terenie. Uczniowie klas czwartych w praktyce wykorzystują wiedzę oraz podstawowe przyrządy przyrodnika: kompas, lupa i aparat fotograficzny. Celem lekcji było zapoznanie się z obsługą wybranych przyrządów przyrodnika oraz zapoznanie najbliższego otoczenia o charakterze przyrody ożywionej i nieożywionej. Uczniowie podczas zajęć wykonali uproszczony plan Parku Achera z uwzględnieniem kierunków głównych w zeszytach przedmiotowych.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

  Zapraszamy do obejrzenia filmów


  Halloween w klasie 4a

  Klasa 4a przygotowała zabawę z okazji Halloween. Każdy z nas się przebrał za różne postacie. Zabawa była udana

  Zapraszamy do obejrzenia zdjeć


  Dyniowe stwory 3G

  Uwielbiamy warzywa, smaczne zupy z dyni... Jej pestki są świetne do chrupania na jesienne wieczory, zamiast czipsów. Lubimy też się trochę bać... Dyniowe stwory to świetny pomysł na halloweenowy dzień.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Wróżby andrzejkowe klasy 3a

  Listopad to miesiąc niezwykły. Wchodzimy w niego tanecznym, halloweenowym krokiem, następnie obchodzimy ANDRZEJKI! A jeśli Andrzejki, to zabawa, wróżby i swawole! Tradycja wróżb andrzejkowych sięga czasów naszych przodków z przed 1555 roku. Wróżby te odbywały się w wigilię św. Andrzeja. Polegały one na zabawie panien, które szukały mężów. W celu upamiętnienia tych tradycji uczniowie z klasy 3 a wzięli udział w zabawach i wróżbach andrzejkowych. Dzieci lały wosk, wybierały zawód, losowały przedmioty w celu ustalenia przyszłości, losowały ciasteczka z wróżbą. Następnie odbyły się konkursy i zabawy andrzejkowe.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  "W zdrowym ciele zdrowy duch" (3c)

  7 listopada 2014 w klasie 3c odbyły się zajęcia kulinarne. Uczniowie tworzyli wspaniałe kompozycje z warzyw i owoców. Przygotowywali szaszłyki oraz kanapki. Układali jadłospis zgodnie z zasadami zdrowego żywienia. Pomysły pojawiały się same i były bardzo smaczne. Zasady były dwie- umyj ręce przed przed przygotowaniem potraw oraz czym bardziej kolorowo na talerzu tym lepiej. Zobaczcie sami..

  Zapraszamy do obejrzenia zdjeć


  Jesienne sałatki w 3G

  Wiemy, że aby być zdrowym i dobrze się rozwijać musimy zdrowo się odżywiać. Jesień temu sprzyja.... warzywa i owoce "uśmiechają się" do nas ze sklepowych półek i zachęcają do kulinarnej zabawy. Nasze sałatki warzywne i owocowe były wspaniałe - kolorowe, pachnące i bardzo pyszne.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  3c odkrywa mnożenie

  W środę 12 listopada 2014 odbyła się w klasie 3c ciekawa lekcja matematyki. Uczniowie ćwiczyli mnożenie używając ... kart z Małpką Marka. Są to norweskie karty matematyczne getSmart. Takie zajęcia były możliwe dzięki uczestnictwu szkoły w Programie mPotęga. Działania w programie mPotęga, czyli największego eksperymentu w nauczaniu matematyki dotyczą niebanalnego, przedstawienia liczb. Na lekcji było sporo radości i emocji. Matematyka nie jest nudna! Zobaczcie sami

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Lekcja o wodzie w klasie 3 a

  W piątek 14 listopada odbyły się zajęcia o tematyce związanej z wodą i jej znaczeniem w życiu ludzi i zwierząt. Dla uczczenia lekcji dzieci były ubrane w kolorach symbolizujących wodę. Każdy uczeń miał ze sobą butelkę wody oraz przygotowany przez siebie wcześniej zdrowy posiłek. Podczas lekcji odbyła się prezentacja na temat wody oraz pogadanka wśród uczniów. Podsumowując prezentację dzieci rozwiązywały karty pracy. Niektóre z dzieci przygotowały swoje prezentacje dotyczące znaczenia wody w przyrodzie i przedstawiały je innym uczestnikom lekcji. Inne zaś ułożyły z tej okazji wierszyki zachęcające do spożywania wody. Następnie wspólnie skonsumowaliśmy swoje zdrowe smakołyki popijając wodą - PYCHA :)

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Legenda o smoku wawelskim w klasie 1k

  Krakowskie spotkania w smoczej jamie. Na lekcji poznaliśmy historię dzielnego Szewczyk Skuby i żarłocznego smoka. Nauczyliśmy się pięknie opowiadać legendę oraz ustaliliśmy bezpieczne i zdrowe menu dla smoka. Jak myślicie co to za danie ? Chcecie się dowiedzieć co to jest -zapytajcie klasę 1 k.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  SAŁATKI i KANAPKI W KLASIE W KLASIE 1Ł

  W klasie 1 Ł uczniowie wykonali zdrowe, smaczne i bardzo kolorowe sałatki lub kanapki. W czasie pracy dzieci chętnie mówiły o znaczeniu owoców i warzyw w prawidłowym jadłospisie każdego człowieka, zwracają równocześnie uwagę na walory zdrowotne i smakowe. Następnie z wielką szybkością sałatki i kanapki zniknęły z talerzy.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  3h w Muzeum Narodowym

  Muzeum Narodowe od dawna zaprasza na ciekawe lekcje muzealne adresowane do młodzieży szkolnej. Również i nasza klasa postanowiła skorzystać z atrakcyjnej oferty. Z ponad 50 tematów zajęć wybraliśmy "Pory roku, pory dnia".

  Natura zawsze była ważnym tematem w sztuce i od zawsze interesowała ludzi. Przypatrując się wybranym obrazom, zastanawialiśmy się, czy łatwo jest namalować noc, odkryliśmy, jakim rozrywkom oddawano się zimą w Holandii i jakich środków używali artyści, by namalować na przykład. upał. Przeszliśmy od wiosny, przez przepięknie ukwiecone lato, przez złocistą jesień do przeraźliwie mroźnej zimy.

  Ciekawym doznaniem była możliwość podziwiania dzieł o których wcześniej opowiadała na na zajęciach nasza Pani i które mogliśmy oglądać na kartkach naszego podręcznika.

  Nawet Pani przewodnik podziwiała naszą wiedzę z zakresu malarstwa.

  Na zakończenie każdy z nas mógł namalować swój wymarzony Nokturn. To była naprawdę wspaniała przygoda.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  1k, 1m i 1k w Teatrze Capitol

  Dnia 27.11.2014 klasa 1k, 1m i 1ł wybrała się do Teatru Capitol na przedstawienie pt: "Gafy czarownicy Fafy". Była to wesoła, dynamiczna i pełna zawadiackich zwrotów akcji bajka. Gra aktorska zadowoliła nawet bardzo wymagających odbiorców. Wszyscy wrócili do szkoły zadowoleni i pewni tego, że teatr uczy, bawi i wychowuje.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć klasy 1ł

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć klasy 1k i 1m


  Spóźniony "Dzień zdrowego jedzenia" w 2d

  We wtorek 1.12. mieliśmy kolejną lekcję o zdrowym odżywianiu. W tym dniu rozmawialiśmy o znaczeniu warzyw i owoców dla naszego zdrowia. W środę po powrocie z basenu zabraliśmy się do robienia sałatek owocowych i warzywnych. Użyliśmy do nich: jabłek, pomarańczy, bananów, winogron i kiwi oraz jogurtu, a do sałatki warzywnej: ogórków kiszonych, jabłek i pora. Po przygotowaniach zabraliśmy się do pracy. Nie było to łatwe, ponieważ musieliśmy obierać i kroić owoce i warzywa. Najwięcej problemów sprawiło nam obieranie. Mimo trudności była to świetna zabawa. Pracowaliśmy w grupach, a po skończonej pracy spożywaliśmy nasze sałatki i popijaliśmy sokiem owocowym. To były fajne zajęcia.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  6d w kinie

  W dniu 3 grudnia 2014 roku odbyła się wycieczka klasy 6d do kina Cinema City Bemowo. Aby tam dotrzeć uczniowie kupili bilety dobowe, żeby móc dojechać tam autobusem. Niestety nie było pojazdu, który bezpośrednio dojechałby do kina, dlatego trzeba było się przesiąść do innego autobusu. Kiedy wycieczka dotarła na miejsce odrazu zaopiekowała się nią przewodniczka, która zaprowadziła grupę do szatni i pozwoliła jej zdjąć kurtki. Następnie można było kupić jakąś przekąskę np: pop corn i coca-colę. Po kilku minutowym odpoczynku pani przewodniczka zabrała nas do sali kinowej, abyśmy zajęli miejsca.

  W planie było 6 seansów. Sale,w których się one odbywały, nazywały się: sala wyobraźni, sala ruchu, sala muzyczna, sala 3D, sala quiz. Najbardziej podobała mi się sala ruchu, ponieważ było bardzo dużo ciekawych i zaskakujących rzeczy. Po ostatnim seansie, uczniowie ubrali się i wyruszyli w drogę powrotną. Na szczęście wszyscy szczęśliwie dotarli do domu. Sądzę, że każdego ta wycieczka coś nauczyła oraz, że każdemu się podobała.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Mikołajki w klasie 4c

  3 grudnia klasa 4c świętowała Mikołajki. Każdy uczeń kupił dla swojej koleżanki lub kolegi drobny prezent. Okazało się, że drobiazgi za niewielką kwotę mogą sprawić ogromną radość. Kubki, breloczki, figurki Lego i zabawki krążyły po całej sali, przekazywane z rąk do rąk. Niesamowitą niespodzianką były dodatkowe paczuszki ze słodyczami przygotowane dla uczniów przez rodziców (któż lepiej zna obowiązki św. Mikołaja:) Sala wypełniała się śmiechem i melodią świątecznych piosenek. Dzieci odkryły dwie radości. Tę mniejszą, gdy dostaje się prezent i tę większą, gdy widzi się uśmiech na twarzy osoby przez nas obdarowanej.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Kartki świąteczne w klasie 4f

  5 grudnia klasa 4F przygotowywała kartki świąteczne dla rodziny, którą wspólnie z rodzicami obdaruje Szlachetną Paczką. Dzieciaki przekazały wiele prezentów i wykazały się ogromną wrażliwością wobec potrzebujących.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Apel mikołajkowy

  Jak co roku, z wielką niecierpliwością czekaliśmy na odwiedziny Świętego Mikołaja w naszej szkole. Wysłaliśmy mu nawet specjalny telegram, w którym obiecaliśmy, że przygotujemy dla Niego prawdziwą niespodziankę. No i doczekaliśmy się. Przyjął nasze zaproszenie i pojawił się 5 grudnia 2014r. podczas apelu, który przygotowali uczniowie klas - 5d i 5g. Radość była wielka, ponieważ nasz gość niespodziewanie zawitał do nas ze swoimi ukochanymi elfami na hulajnogach. Zgodnie z wcześniejszą obietnicą na Mikołaja czekała niespodzianka - zaprezentowaliśmy mu swoje talenty. Wśród sportowców mógł podziwiać najlepszych piłkarzy, siatkarzy i judoków. Umililiśmy mu czas, śpiewając piękne piosenki oraz grając na instrumentach. Prawdziwym hitem okazał się występ atrakcyjnych mikołajek czyli grupy tanecznej "Atraction".

  Po obejrzeniu całego występu Święty Mikołaj był zachwycony. Nie spodziewał się, że w naszej szkole jest tak wielu utalentowanych uczniów. Podziękował za przygotowanie wspaniałej niespodzianki i przed wyruszeniem w dalszą drogę, wręczył wielki worek ze słodyczami dla uczniów wszystkich klas. Cieszymy się, że mogliśmy gościć Go w naszej szkole i już dziś czekamy na następne spotkanie.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć apelu klas I - III

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć apelu klas IV - VI  Z mikołajkową wizytą w Warszawskim Szpitalu dla Dzieci

  W dniu 5 grudnia grupa dzieci wraz z nauczycielami odwiedziła najmłodszych pacjentów Warszawskiego Szpitala dla Dzieci przy ul. Kopernika 43. Uczniowie przekazali na ręce Pani Dyrektor mikołajkowe upominki dla chorych dzieci, ufundowane przez nauczycieli naszej szkoły, a także serdeczne życzenia szybkiego powrotu do zdrowia. Nasza wizyta spotkała się z ciepłym, serdecznym przyjęciem i sprawiła chorym dzieciom wiele radości.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Mikołajki w klasie 4e

  Początek grudnia to czas, kiedy możemy już wypatrywać świętego Mikołaja. W tym roku zawitał również do nas. Z okazji swoich imienin obdarował nas drobnymi prezentami. Zobaczie sami.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Mikołajki w klasie 4g

  Na początku grudnia do klasy 4g zawitał święty Mikołaj.... Uczniowie obdarowani zostali drobnymi upominkami, które wywołały dużo uśmiechów i radości :).

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Mikołajki w klasie 5b

  W naszej klasie zagościł św. Mikołaj. Dostaliśmy drobne upominki, z których każdy z nasz szczerze się ucieszył. W tym dniu poznaliśmy radość otrzymywania, ale również radość obdarowywania innych.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjeć


  Mikołajki w klasie 5c

  Lubimy dostawać prezenty, dlatego uważamy, że grudzień to najprzyjemniejszy miesiąc. W dniu 4 grudnia otrzymaliśmy podarki z rąk klasowego Mikołaja, w rolę którego wcielił się nasz kolega Szymon.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Mikołajki w klasie 0h

  5 grudnia - był to wyjątkowy dzień w naszej klasie. Byliśmy bardzo grzeczni, bo Święty Mikołaj zostawił nam list i prezenty! W tym dniu przygotowaliśmy samodzielnie masę solną, z której później zrobiliśmy wspaniałe ozdoby na świąteczną choinkę.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  MIKOŁAJ W KLASIE 0i

  W piątek 5.12.2014 w nocy Św. Mikołaj zostawił klasie 0 "i". Ponieważ w tej klasie są same grzeczne dzieci, wszyscy tego dnia dostali wspaniałe prezenty. Zabawy było bez liku. Dziękujemy Św. Mikołaju.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  MIKOŁAJKI W KLASIE 1 N

  Mikołajem może być każdy, kto chce sprawić radość innym. W piątek 5 grudnia został nim Mateusz - nasz kolega, który przybył do klasy w pięknym stroju oraz workiem przepysznych cukierków.

  Tego dnia nasza klasa uczestniczyła w szkolnym apelu mikołajkowym, na którym spotkaliśmy "trochę" większego Mikołaja.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Klasa 2g w Muzeum Włokiennictwa w Łodzi

  12 grudnia klasa II G wybrała się na wycieczkę do Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Uczniowie zobaczyli m.in. jakich maszyn używano do produkcji tkanin, jak wyglądały stroje w różnych epokach oraz mieli możliwość dzięki wspaniałej interaktywnej animacji samemu zasadzić bawełnę, zebrać ją i stworzyć piękną tkaninę. Dzieci uczestniczyły w warsztatach, gdzie same projektowały ubranka dla misiów. Po cudownej wizycie i zabawie w muzeum zgłodniali uczniowie posilili się w łódzkiej restauracji i przespacerowali główną ulicą Łodzi. W drodze powrotnej w autokarze pojawił się niespodziewany gość - św. Mikołaj wraz ze Śnieżynką. Wszyscy w doskonałym nastroju wrócili do Warszawy.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  "Pracowity jak mrówka" - 3b

  Powiedzenie to przypomina nam charakter osób, które pracują dużo, ale za to bardzo efektywnie. Sami chcielibyśmy być w przyszłości takimi ludźmi. Idąc za tą myślą, postanowiliśmy wspólnie wykonać makietę mrowiska, która będzie przypominała nam o tym powiedzeniu. Zaprezentowaliśmy na niej hierarchię występujących tam owadów oraz zamieściliśmy ciekawostki na temat mrówek, które najbardziej nas zainteresowały. Zobaczcie efekty naszej pracy.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  3c z wizytą w Muzeum Techniki i Przemysłu

  21 listopada 2014 uczniowie klasy 3c odwiedzili Muzeum Techniki i Przemysłu. Zobaczyli różne środki transportu- stare motocykle i nowoczesne pojazdy policji. Dowiedzieli się, jakimi przyrządami posługiwał się Mikołaj Kopernik, który udowodnił że to Ziemia krąży wokół Słońca. Poznali historię lotów kosmicznych oraz historię ..pralki. Wizyta w tym muzeum nie była nudna!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Prace uczniów 3b inspirowane "Bajką o królewiczu, kalejdoskopach i babie"

  "(.) Najpierw włoży pomiędzy lusterka
  cztery szkiełka i skrawek papierka
  i ostrożnie podniesie ku oczom -
  a tam ptaki przedziwne trzepoczą.
  Z morskiej piany uwite ich gniazda,
  a z nich każde migocze jak gwiazda.
  Potem doda dwa strzępy koronek,
  ptasie piórko, źdźbło trawy
  zielone - a tam rajskich motyli tysiące."

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  "Chodźmy do ZOO" z 3b

  Ostatni tydzień upłynął w naszej klasie pod hasłem "Opiekujemy się zwierzętami". Korzystając ze zdobytych informacji i doświadczeń z wizyty w ZOO, klasa wzięła udział w konkursie "Chodźmy do ZOO" organizowanym przez Biuro Ochrony Środowiska Urzędu m.st. Warszawy. Zadaniem uczniów było wykonanie gazetki szkolnej pod tym właśnie tytułem. Nasza wystawa składa się z pięknych plakatów i ilustracji zachęcających do odwiedzin warszawskiego ZOO. Zapraszamy do oglądania prac i odwiedzin ogrodu zoologicznego także zimową porą!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Barbórka w klasie 4f

  W dniu 4 grudnia w tzw. BARBÓRKĘ uczniów klasy 4F odwiedził górnik w swoim odświętnym ubraniu (był to tata Kuby Szwarca pan Ryszard Szawrc). Opowiadał o historii munduru górniczego, patronce wszystkich górników oraz zorganizował konkurs wiedzy z nagrodami. Wszyscy zostali obdarowani drobnymi upominkami.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Piękne kartki i błyszcząca choinka w 3h

  Choć na świecie zanika tradycja wysyłania kartek świątecznych, to wiemy, że to bardzo piękny zwyczaj i należy go kultywować. Żadem sms, czy mail nie zastąpi ręcznie wykonanej kartki i samodzielnie napisanych życzeń.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  >

  Choinka w naszej klasie - zapowiedź Świąt Bożego Narodzenia (5c)

  Zrobiło się świątecznie - za sprawą pięknych dekoracji, które pojawiły się w naszej sali, a przede wszystkim dzięki pięknie przystrojonej choince, którą wspólnie ubraliśmy.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Mikołaj w klasie 1L

  Uczniów klasy 1 L odwiedził niezwykły gość. Był nim Mikołaj, który przybył z ogromnym workiem z prezentami. Dzieci otrzymały grę edukacyjną oraz coś słodkiego. Mamy nadzieję, ze Mikołaj nie zapomni o nas w przyszłym roku.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Mikołajki w klasie II f

  Ten dzień od samego początku był pełen niespodzianek. Rano zabawa i spotkanie ze św. Mikołajem, który obdarował dzieci wspaniałymi prezentami. Następnie wspólnie z grupą opiekunów wybraliśmy się na warsztaty ceramiczne. Na początku dzieci poznały historię ceramiki i technikę modelowania ręcznego przy użyciu narzędzi rzeźbiarskich oraz możliwość stworzenia niepowtarzalnych przedmiotów. Potem nastąpił podział na grupy. Pierwsza grupa układała witrażowe obrazki ze szkiełek. Druga grupa miała za zadanie ulepić z gliny bałwanka, aniołka itp. Pod czujnym okiem przemiłych Pań, pracujących na co dzień w Gliniance, powstawały z rąk uczniów niezwykłe kształty, figury i prawdziwe esy-floresy.

  Dzieci wykazały się dużą kreatywnością.

  Wszyscy byli bardzo zaangażowani w swoją pracę, a zabawa przy tym była naprawdę znakomita.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Pierwsza lampka

  W dniu 5 grudnia delegacja Samorządu Uczniowskiego wzięła udział w uroczystości zapalenia pierwszej lampki w Urzędzie Dzielnicy Ursus, obejrzała także koncert wigilijny zorganizowany w Ośrodku Kultury "Arsus".

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Mikołajki w klasie 1k

  8 grudnia odwiedził naszą klasę Mikołaj. Przywiózł worek prezentów, które osobiście rozdał dzieciom. My w nagrodę zaśpiewaliśmy mu piosenkę "Mikołajki dzień". Szkoda, że mikołajki są tylko raz w roku.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Mikołajki w klasie 1M

  5 grudnia, wszystkie dzieci z klasy IM czekały na niezwykłego gościa - Mikołaja. Niektórzy nawet postanowili przygotować prezent również dla Niego:)

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Mikołajki w 1 Ł

  5 grudnia uczniowie klasy 1Ł zostali zaszczyceni wizytą niespodziewanego gościa. Przybył do nich, prosto z Laponii, sam Święty Mikołaj. Uczniowie byli bardzo szczęśliwi, że znalazł dla nich czas i osobiście dostarczył worki z prezentami. Mikołaj okazał się być bardzo miły "starszym panem", posłuchał jak pięknie dzieci recytują wiersze, śpiewają piosenkę, pozował do zdjęć, zostawił prezenty i poleciał do innych dzieci...

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Kartki świąteczne w klasie 4f

  5 grudnia klasa 4F przygotowywała kartki świąteczne dla rodziny, którą wspólnie z rodzicami obdaruje Szlachetną Paczką. Dzieciaki przekazały wiele prezentów i wykazały się ogromną wrażliwością wobec potrzebujących.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Mikołajki w klasie 6a

  W naszej szkole dzieci uwielbiają mikołajki. W klasie VIA już od kilku tygodni trwały przygotowania do tego święta. Na godzinie wychowawczej uczniowie wykonali kartki ze swoimi nazwiskami i dokonali ich losowania. Udało się dopiero za drugim razem - oznaczało to, że nikt nie wylosował kartki z własnym nazwiskiem. Każdy uczeń napisał o tym, czym się interesuje i jaki prezent sprawiłby mu radość.

  W tym roku szkolnym po raz ostatni obchodziliśmy to święto w takim składzie. Za rok uczniowie tej klasy będą już w gimnazjum, dlatego też wydawało sie że każdy z nich dołożył starań, by zdobyć jak najładniejszy upominek i odpowiednio go opakować. Efekty można było podziwiać w piątek 5 grudnia. Kilkoro z uczniów ubrało się stosownie na tę okoliczność. Nasz klasowy Mikołaj i jego wierny zastęp elfów wręczali uczniom wcześniej przygotowane prezenty. Gdy wszystkie prezenty trafiły do rąk adresatów, nastąpiła ich prezentacja. Uśmiechy na naszych twarzach to dowód na to, że warto organizować klasowe mikołajki.


  Klasa 3c w TVP

  9 grudnia 2014 klasa 3c pojechała na wycieczkę do Telewizji Polskiej na ulicę Woronicza. Program wycieczki obejmował wizytę w studiach telewizyjnych. Odwiedziliśmy studia , gdzie nagrywa się programy Jaka To melodia, Pytanie na śniadanie, Świat się kręci oraz prognozę pogody. Oglądaliśmy pracownie dekoracji. Byliśmy również w muzeum Telewizji Polskiej. Wśród zbiorów poznaliśmy kamery, urządzenia do montażu, sklejarkę do taśmy filmowej, a także zdjęcia gwiazd, związanych przez wiele lat ze "szklanym ekranem". Przypomnieliśmy sobie stare bajki takie jak Rumcajs, Kajko i Kokosz, oraz widzieliśmy także słynne pacynki z programów dla dzieci: Kulfona, Monikę, Jacka i Agatkę, zająca Poziomkę. Wycieczka dała nam wiele wrażeń.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  KLASA 1 N W TEATRZE CAPITOL

  We wtorek 9 grudnia uczniowie klasy 1 n odwiedzili Teatr Capitol. Oglądali tam wesołą, dynamiczną, pełną zawadiackich akcji bajkę pt. "Gafy czarownicy Fafy". Po przedstawieniu odbyło się spotkanie ze świętym Mikołajem, który rozdał uczniom prezenty.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjeć


  2h w fabryce bombek

  W grudniu uczniowie z klasy 2h pojechali na wycieczkę do Fabryki Bombek w Warszawie. Na miejscu dzieci zapoznały się z procesem powstawania bombek: dmuchanie, srebrzenie oraz ozdabianie bombek. Główną atrakcją było własnoręczne zdobienie bombki.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Kiermasz Bożonarodzeniowy

  W dniu 10 grudnia 2014 r odbył się kiermasz bożonarodzeniowy, przygotowany przez wychowawców świetlicy szkolnej. Część prac, dekoracji świątecznych wykonana została przez uczniów uczęszczających do świetlicy szkolnej pracujących pod kierunkiem wychowawców świetlicy.

  Na rzecz kiermaszu świątecznego przekazane zostały także prace zgłoszone do konkursu bożonarodzeniowego: "Sztuka rodzinna - dekoracje bożonarodzeniowe".

  Całkowity dochód ze sprzedaży stroików i dekoracji świątecznych przekazany został Fundacji "Dziecięca Fantazja"

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Koncert Wigilijny w Szkole Podstawowej Nr 4

  "Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
  Przy wejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,
  Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny,
  Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie."

  Tymi słowami polskiego poety Cypriana Kamila Norwida oraz wykonanym na dzwonkach preludium do "Te Deum laudamus" mali artyści ze Szkoły Podstawowej nr 4 im.Władysława Broniewskiego w Warszawie powitali gości na dorocznym Koncercie Wigilijnym. Występy uczniów podziwiali Pani Dyrektor Ewa Gerełło wraz z zastępcami- panią Edytą Gawlicką, panem Januszem Gutkowskim oraz kierującymi szkołą filialną przy ulicy Konińskiej- panią Bogumiłą Wodyńską i panią Agnieszką Jasitczak-Wolską. Na widowni zasiedli również nauczyciele i rodzice. Uroczystość uświetnili swoją obecnością Wiceburmistrz Dzielnicy Ursus pan Wiesław Krzemień, Przewodniczący Rady Dzielnicy Ursus pan Henryk Linowski i radna Rady Dzielnicy Ursus pani Wanda Kopcińska.

  Dzieci wprowadziły gości w świąteczny nastrój, grając i śpiewając kolędy i pastorałki. W przerwach między występami muzycznymi recytowano polską poezję wigilijną. Na scenie ustawiono szopkę, którą ożywili uczniowie przebrani za postaci biblijne. Szczególnie wzruszające były występy dziecięcych zespołów i solistów, którzy zaprezentowali tradycyjne polskie kolędy.

  Koncert rozbrzmiewał dźwiękiem fletów i dzwonków. Wspaniale zagrał młody trębacz- Szymon Kupczak z klasy 5c. Wykonał on dwie kolędy- "Do szopy, hej, pasterze" i "Wśród nocnej ciszy". Pięknie zaśpiewały solistki - Łucja Tarwacka, Oliwia Sagan i Julia Ciechanowska. Do wspólnego kolędowania przyłączyli się również nauczyciele, wykonali oni utwór "Kolęda płynie z wysokości".

  Wesołą niespodzianką podczas koncertu były występy uczniów klas pierwszych ze szkoły filialnej przy ulicy Konińskiej, przygotowujących się do koncertu pod kierunkiem swoich nauczycielek i przy ogromnym wsparciu rodziców. Maluchy zaśpiewały i wykonały na flażoletach utwory, które wniosły w ten wyjątkowy wieczór wiele dziecięcego wigoru i nieskrępowanej radości.

  Oprawę muzyczną koncertu przygotowały wieloletnie nauczycielki muzyki - pani Dorota Męckowska i pani Małgorzata Kołacińska. Nad całością czuwali wychowawcy klas czwartych.

  Po uroczystym koncercie odbył się kiermasz ozdób świątecznych wykonanych wspólnie przez uczniów szkoły i ich rodziców w ramach konkursu plastycznego. Ogromne zainteresowanie kiermaszem tym bardziej ucieszyło autorów prac, że dochód z przedsięwzięcia zostanie przekazany na cele charytatywne.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  KLASA 4D W MUZEUM ARCHEOLOGII

  Dnia 12.12.2014 roku klasa 4 D odwiedziła muzeum archeologiczne. W trakcie zajęć uczniowie poznali historię powstania państwa polskiego oraz uczestniczyli w warsztatach podczas których wykonywali naszyjniki z gliny.

  Zabawa była wspaniała, a wykonane ozdoby uczniowie mogli zabrać do domu.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszej wycieczki.


  "Szlachetna paczka" w klasie 4f

  Klasa IV F razem z wychowawczynią Panią Magdaleną Leszczyńską włączyła się do akcji "Szlachetna Paczka". Spośród rodzin zgłoszonych do akcji wybrali jedną, której zdecydowali się pomóc. Była to rodzina Państwa Justyny i Mirosława z Żyrardowa, którzy wychowują 11-letniego Kacpra i 6-letnią Nikolę. Chłopiec cierpi na porażenie mózgowe. Uczniowie kl. IV f wraz z rodzicami zebrali potrzebne artykuły oraz pieniądze, za które kupiono resztę rzeczy. Ponadto dzieci na godzinie wychowawczej pod okiem Pani Magdaleny Leszczyńskiej własnoręcznie zrobiły kartki świąteczne z życzeniami dla wybranej rodziny. Każde podarowało też drobiazg od serca dla Nikoli i Kacpra. Klasa IVf przygotowała łącznie 33 paczki, które zostały przekazane rodzinie w dniu 13 grudnia 2014 r. Klasa przyłaczyła się do "Szlachetnej Paczki" juz po raz drugi z rzędu.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Świąteczne piaskowe obrazki

  Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia uczniowie klasy 1L wykonali piaskowe obrazki, które podarowali swoim najbliższym.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Klasa 1L w Zamku Królewskim

  Dnia 12 grudnia 2014 roku klasa 1l uczestniczyła na Zamku Królewskim w lekcji pt.: "Legendy Warszawy - Złota kaczka". Uczniowie przekonali się, że Zamek jest miejscem ciekawym, ale tez pełnym tajemnic. Dzieci poznały jedną z najbardziej znanych legend warszawskich oraz zrozumiały zasady zachowania się w muzeum.

  Lekcja była połączona z przepięknym spektaklem "O zaklętej królewnie", opartym na legendzie: "Złota kaczka".

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Wycieczka do Zamku Królewskiego - klasa 1m

  15 grudnia 2014 r. klasa IM wybrała się na wycieczkę do Zamku Królewskiego w Warszawie. Uczniowie poznali historię królewny, która przez swoją zachłanność i umiłowanie złota, została zaklęta w kaczkę. Wspólnie zastanawialiśmy się, do czego może prowadzić egoistyczna postawa i spróbowaliśmy pomóc w odczarowaniu nieszczęsnej królewny.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Klasa 4c na lekcji teatralnej

  15 grudnia klasa 4c wybrała się na lekcję teatralną w Teatrze STUDIO. W holu przywitało nas dwoje młodych i uśmiechniętych przewodników, a potem zaczęła się nasza przygoda. Teatr odsłonił przed nami swoje sekretne, niedostępne zazwyczaj dla widzów miejsca. Byliśmy w sali prób, w garderobie, poznaliśmy pracę oświetleniowców i inspicjentów. Pokręciliśmy się na obrotowej scenie i przymierzyliśmy nakrycia głowy wykorzystywane w przedstawieniach. Poznaliśmy trudne słowo "foyer" (czyt. fuaje), mogliśmy przez chwilę poczuć się jak profesjonalni aktorzy biorący udział w tzw. próbach stolikowych, oczekujący na wywołanie z garderoby przed premierą i wreszcie kłaniający się publiczności na wielkiej scenie. Po skończonej lekcji przewodnicy chwalili nas za aktywność. Szkoda, że wszystkie lekcje nie są tak ekscytujące. Już nie możemy doczekać się następnej wizyty w teatrze.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Idą święta... 3h

  Tuż po mikołajkach przyszedł czas na przygotowania do świąt. Jak wiadomo święta to czas, kiedy przebywamy z bliskimi i obdarowujemy ich upominkami. My również postanowiliśmy obdarować bliskich mnóstwem prezentów. Jak wiadomo, nie od dziś, najwspanialsze upominki to te, w których jest włożony trud wykonania i serce. Serca mamy wielkie, więc zaczynamy...

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia w klasie 3c

  Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia w klasie 3 c obejmowały naukę piosenek "Zima, zima", przypomnienie zasad Savoir-Vivre przy stole- czyli sztuki dobrego zachowania podczas posiłku oraz poznawanie różnych potraw wigilijnych. Na lekcji plastyki uczniowie przygotowali bombki. Efekty zobaczcie sami.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Spotkanie z górnikiem - 2e

  Grudzień jest miesiącem, który kojarzy się nie tylko ze Świętami Bożego Narodzenia, Mikołajem, ale także ze św. Barbarą i obchodami górniczego święta. Z tej okazji w klasie 2e odbyło się spotkanie z górnikiem. Zaproszonym gościem był pan Mariusz Zawisza. Zapoznał uczniów z ciężką i niebezpieczną pracą górnika, wyglądem munduru galowego oraz historią węgla. Na zakończenie dzieci bardzo serdecznie podziękowały panu górnikowi za przybycie, wręczyły drobny upominek i zrobiły pamiątkowe zdjęcie.

  To było ciekawe i pełne wrażeń spotkanie!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Muzyczne święta w 3h

  Klasa nasza od dłuższego czasu gra na dzwonkach chromatycznych i może pochwalić się już niejednym występem. Tym razem przygotowaliśmy niespodziankę dla naszych rodziców.

  Kiedy to przyszedł dzień klasowej wigilii, rodzice siedli przy suto zastawionym stole i wtedy mogli zobaczyć nagranie video, jak specjalnie dla nich wykonujemy klimatyczną kolędę Lulajże Jezuniu.

  Widzieliśmy wzruszenie na ich twarzach, więc niespodzianka chyba się udała.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Wycieczka do Łodzi - 2d

  W dniu 12.12.2014 odbyła się całodniowa wycieczka do Łodzi. Pierwszym punktem naszej wyprawy było Muzeum Włókiennictwa, w którym dowiedzieliśmy się o historii włókiennictwa. Obejrzeliśmy różne maszyny i stroje z dawnych czasów. Poprzez interaktywne zabawy poznaliśmy drogę od nasionka bawełny do materiału. Później odbyły się warsztaty, podczas których projektowaliśmy stroje dla trzech niedźwiadków, które są symbolem tego muzeum. Kiedy już wszystko obejrzeliśmy pojechaliśmy na ulicę Piotrkowską, gdzie zjedliśmy pyszne naleśniki, a później odbyła się "Gra miejska", podczas której odnajdywaliśmy określone przez panią animatorkę budynki i dokładnie je oglądaliśmy. Podczas drogi powrotnej w autokarze odbył się konkurs dotyczący ulicy Piotrkowskiej. Odwiedzili nas też Mikołaj i Śnieżynka. Wycieczka była bardzo udana.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Spotkanie wigilijne w klasie IL

  Z okazji zbliżających się Świat Bożego Narodzenia uczniowie klasy IL zaprezentowali przed swoimi bliskimi krótki występ artystyczny, w którym wyrecytowali wiersze o tematyce świątecznej oraz zaśpiewali kolędy. Następnie przełamaliśmy się opłatkiem i złożyliśmy wzajemne życzenia. Dzięki uprzejmości Rodziców na naszym stole nie zabrakło wigilijnych smakołyków. Dzieci podarowały swoim bliskim własnoręcznie wykonane obrazki piaskowe.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Wigilia w klasie 2d

  19 grudnia 2014 roku spotkaliśmy się na wigilii klasowej. Złożyliśmy sobie życzenia i zaśpiewaliśmy kolędy. Był to dla nas czas dużej radości. Wszystkim życzymy spokojnych i radosnych świąt Bożego Narodzenia.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Wigilia w klasie 1K

  19 grudnia odbyła się w klasie 1k wigilia . Dzieci recytowały wiersze i śpiewały kolędy. Wspólny poczęstunek był miłym dopełnieniem całości. Szkoda że świąteczny czas tak szybko przemija.

  Zgodnie z panującym obyczajem przy Wigilijnym stole wszyscy dzielą się opłatkiem i składają sobie życzenia. My z naszymi pociechami też tak uczyniliśmy, ale najpierw obejrzeliśmy przygotowany przez nasze pociechy występ artystyczny, w którym oprócz wierszy związanych ze świętami i choinką, wysłuchaliśmy pięknie wyśpiewanych kolęd.

  Zapraszamy do obejrzenia filmu

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć...


  Wigilia klasowa w 2f

  W środę 19 grudnia w naszej klasie odbyła się wigilia. Na początku dzieci wprowadziły gości w świąteczny nastrój, grając i śpiewając kolędy i pastorałki. W przerwach między występami muzycznymi recytowano polską poezję wigilijną. Później wszyscy złożyliśmy sobie świąteczne życzenia i podzieliliśmy się opłatkiem. Wszyscy zebrani mogli poczuć magiczną atmosferę świąt, która zagościła u nas na dobre.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Wigilia w 3c

  W ostatni dzień przed przerwą świąteczną uczniowie klasy 3c zorganizowali wigilię w klasie. Były życzenia, pyszne jedzenie, śpiewanie piosenek a całemu przedsięwzięciu towarzyszyły kolędy. Wszystkim życzymy wesołych Świąt Bożego Narodzenia i do Siego Roku.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  WIGILIA W KLASIE 4D

  19.12.2014 odbyła sie w naszej klasie wigilia. Wszyscy uczniowie uczestniczyli w przygotowaniach do tego świątecznego wydarzenia. Każdy przygotował jakieś smakołyki świąteczne. Były pierniczki, babeczki, serniki i wiele innych pyszności.

  Na początku wszyscy złożyliśmy sobie życzenia świąteczne i podzieliliśmy sie opłatkiem. Później objadaliśmy się słodyczami, śpiewaliśmy i graliśmy kolędy. Czas upłynął w bardzo miłej i świątecznej atmosferze.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszej wigilii klasowej


  WIGILIA W KLASIE 4e

  19 grudnia odbyła się Wigilia klasy 4e. W przygotowanie tej uroczystości zaangażowali się zarówno uczniowie jak i rodzice. Wigilia rozpoczęła się od złożenia sobie życzeń przy łamaniu się opłatkiem i wspólnego kolędowania. Przygotowany przez rodziców poczęstunek uświetniły występy uczniów, którzy zaprezentowali kolędy i wiersze o tematyce świątecznej, przygotowane specjalnie na ten dzień. Spotkanie przebiegało w miłej, świątecznej atmosferze.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszej wigilii klasowej


  Wigilia w klasie 4g

  19 grudnia 2014 w klasie 4g odbyła się wigilia klasowa. Złożyliśmy sobie życzenia i skorzystaliśmy z pysznego poczęstunku. Wszystkim życzymy wesołych świąt Bożego Narodzenia

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Wigilia w klasie 5a

  19 grudnia 2014 odbyła się wigilia klasy 5a. Po podzieleniu się opłatkiem i złożeniu sobie życzeń, śpiewaliśmy kolędy i opowiadaliśmy o tradycjach świątecznych w naszych domach.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Wigilia w klasie 5b

  Szkolna wigilia to czas wspólnego kolędowania i składania sobie, ale przede wszystkim to czas bycia razem. Wszystkim życzymy Bożego Narodzenia nie tylko w czasie świątecznym.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Uroczysta Wigilia w klasie 5c

  Wigilia to kruchy opłatek, słowa Biblii o Narodzeniu Jezusa, to również biały obrus, zapach pomarańczy i goździków oraz świeżego świerku. Wigilia to dźwięki kolędy, blask świec i najpiękniejsze życzenia.

  Uczniowie klasy 5c życzą wszystkim najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Wigilia w klasie 6c

  W dniu 19 grudnia w szkole odbyły się wigilie klasowe. W klasie VIc po tradycyjnym opłatku i życzeniach świątecznych, wszyscy zasiedli do wigilijnego stołu. Nastrój zbliżających się świąt Bożego Narodzenia udzielił się wszystkim obecnym. Świąteczna atmosfera unosiła się w powietrzy, zagościła w sercach i uśmiechach ludzi.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Wigilia w klasie 6d

  Dnia 19 grudnia odbyła się Wigilia klasy 6d. Nasza klasa spędziła ten czas bardzo miło. Śpiewaliśmy kolędy, śmialiśmy się i robiliśmy wspólne zdjęcia. Wszyscy przynieśli poczęstunek. Niektórzy przyszli wcześniej aby przygotować salę. Kiedy już wszyscy dotarli do sali podzieliliśmy się opłatkiem, złożyliśmy sobie życzenia i rozdaliśmy prezenty. Na końcu sprzątneliśmy salę. A potem wszyscy udali się na apel który był naprawdę dobrze zorganizowany. Panię nauczycielki zaśpiewały wspólnie piękną świąteczną piosenkę. Po apelu wszyscy poszliśmy do domu. To był naprawdę bardzo fajny dzień.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Serduszkowo w klasie 1L

  Uczniowie klasy 1l wykonali wspaniałe serduszka, które dzieci mogły podarować swoim bliskim. Samodzielnie wypchały oraz zaszyły i ozdobiły serduszka.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Szydełkowanie w klasie 3h

  Zimowe wieczory są długie i jakoś je trzeba zapełnić. Ostatnio za lekcji nauczyliśmy się szydełkowania. Jak się okazuje, to wcale nie jest trudna sprawa. Postanowiliśmy rozpocząć konkurs na najdłuższy łańcuszek wykonany właśnie szydełkiem. Komisyjnie mierzyliśmy w klasie.

  I tak oto zostali wyłonieni zwycięzcy.

  Oto i oni:
  1. miejsce zajął Mikołaj K. wykonał łańcuszek 45 metrowy!!!!!! gratulujemy!!!
  2. Kasia 23 metry
  3.Tomek 21 metrów
  4. Dawid S. 20 metrów
  5. Wiktoria 19 metrów
  6. Oliwia i Maja po 17 metrów
  7. Ola 15 metrów
  8. Ala 13 metrów
  9. Weronika i Asia po 10 metrów

  Wszyscy otrzymaliśmy nagrody i oczywiście celujące oceny!!! Teraz już szydełko nam nie straszne :-)

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Projekt UNICEF "Wszystkie Kolory Świata"

  Nasza Szkoła od wielu lat ściśle współpracuje z Polskim Komitetem Narodowym UNICEF. W tym roku szkolnym postanowiliśmy włączyć się w projekt UNICEF "Wszystkie Kolory Świata". Celem projektu była pomoc dzieciom w Sudanie Południowym. Nasi uczniowie samodzielnie, bądź przy pomocy najbliższych, przygotowali 43 charytatywne laleczki, które były prezentowane i sprzedawana podczas zebrania z rodzicami 14 stycznia 2015 r. Udało nam się zebrać 745 zł, całkowity dochód z akcji został przekazany na konto bankowe dedykowane zbiórce na rzecz dzieci w Sudanie Południowym. Akcja "Wszystkie Kolory Świata" w naszej Szkole udała się znakomicie! Wszystkie laleczki znalazły nowy dom!

  Wszystkim darczyńcom bardzo serdecznie dziękujemy za ogromne zaangażowanie oraz tak liczny udział w naszej akcji.

  Zapraszamy do obejrzenia galerii naszych laleczek. Zdjęcia znajdują się tutaj


  Apel "Bezpieczne Ferie"

  Ferie zimowe to czas wolny od zajęć szkolnych, czas swobody i radości. Jednak nie możemy zapominać o naszym bezpieczeństwie. Klasy szóste: 6A, 6C oraz 6E przygotowały dla uczniów apel "Zima - bezpieczeństwo w czasie ferii". Prezentowane w czasie apelu wiersze, piosenki i przestrogi miały na celu uwrażliwienie uczniów na zdrowe i bezpieczne spędzanie ferii zimowych. Życzymy Wam Drogie Koleżanki i Koledzy, abyście zdrowo i bezpiecznie spędzili te ferie zimowe.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Zabawa karnawałowa w klasie IL

  9 stycznia w Szkole Podstawowej nr 4 w Warszawie w klasie IL na zabawę nadszedł czas. Uczniowie brali udział w zabawach karnawałowych oraz konkursach przy muzyce. Dzieci bawiły się znakomicie.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Bal karnawałowy w 2d

  9 stycznia w naszej szkole odbyły się bale karnawałowe w młodszych klasach. Świetnie się bawiliśmy i miło spędziliśmy czas.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  ZABAWA KARNAWAŁOWA W KLASIE 1Ł

  Karnawał to czas zabaw, maskarad i wielkich balów, dlatego 9 stycznia uczniowie klasy pierwszej ł brali udział w zabawie karnawałowej . Tego dnia przebrani za różne postaci z bajek lub świata realnego, tańczyli przy utworach przygotowanych specjalnie dla nich. Nie brakowało również konkursów, w których bardzo chętnie wszyscy uczestniczyli. Na zakończenie był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Patrząc na zdjęcia widać, że dzieci bawiły się znakomicie.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Bal karnawałowy w klasie 3b

  W styczniu klasa 3b wraz z klasami 1n i 2g brała udział w corocznych zabawach karnawałowych. Przy ulubionych utworach muzycznych tańczyliśmy, bawiliśmy się oraz organizowaliśmy konkursy z nagrodami. Każdy przebrał się za ulubioną postać, a niektórych z nas nawet nie mogliśmy rozpoznać!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Bal karnawałowy w 3h

  Dnia 09 stycznia 2015 roku odbyły się w naszej szkole bale karnawałowe. Wśród innych klas i nasza 3h radośnie się bawiła. Wszyscy przygotowaliśmy kolorowe stroje i ruszyliśmy w tany.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Teatrzyk kukiełkowy na lekcji języka polskiego w klasach 5a i 5c

  W styczniu uczestniczyliśmy w ciekawej lekcji - przygotowaliśmy przedstawienie kukiełkowe na podstawie bajek I. Krasickiego i A. Mickiewicza pt. "Przyjaciele". Z zaciekawieniem obejrzeliśmy przedstawienia przygotowane przez naszych kolegów. Dowiedzieliśmy się też, czym różni się kukiełka od pacynki. Lubimy bajki i uwielbiamy takie lekcje!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  LEKCJA MUZEALNA W MUZEUM NARODOWYM (klasa 4e)

  9 stycznia uczniowie klasy 4e, wraz z wychowawcą p. Mariolą Adamus i zastępcą wychowawcy p. Pauliną Gabarą, odwiedzili Muzeum Narodowe i uczestniczyli w lekcji muzealnej "Tajemnice Świąt Bożego Narodzenia". Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się w jaki sposób kiedyś obchodzono Boże Narodzenie, które z dawnych zwyczajów przetrwały do naszych czasów, a które przyjęły się niedawno, kim naprawdę był Święty Mikołaj? Przypatrując się zabytkom sakralnym z różnych epok uczniowie rozmawiali z przewodnikiem o genezie świąt i związanych z nimi obyczajach.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  2d - Wystawa Lego na Stadionie Narodowym

  12 stycznia nasza klasa wybrała się na wystawę klocków Lego. Oglądaliśmy różne makiety wykonane ze znanych zestawów klocków, którymi bawimy się na co dzień. Poza tym mogliśmy obejrzeć wykonane z klocków znane na świecie budowle no. Tower Bridge, Operę w Sydney, Tadż Mahal, Pałac Kultury i nauki, Stadion Narodowy i olbrzymią makietę Titanica. To była frajda.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Klasa 1 k w Zamku Królewskim

  2 lutego klasa 1 k pojechała do Zamku Królewskiego na lekcję muzealną pt. "Legendy warszawskie". Podczas zajęć dzieci poznały jedną z najbardziej znanych legend warszawskich - o Złotej kaczce i przekonały się, że Zamek jest miejscem ciekawym i pełnym tajemnic.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Wizyta klasy 1Ł w szkolnej bibliotece

  5 lutego klasa 1Ł odwiedziła szkolną bibliotekę. Dzieci poznały zasady korzystania z biblioteki oraz obejrzały, co ciekawsze eksponaty biblioteczne. Bardzo chętnie oglądały także książki i próbowały przeczytać nie tylko ich tytuły. Na zakończenie lekcji bibliotecznej dzieci wypożyczyły książki . Biblioteka wszystkim bardzo się spodobała. Uczniowie obiecali, że będą ją często odwiedzać.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  DYSKOTEKA KARNAWAŁOWA W KLASIE 4D

  Dnia 13.02.2015 odbyła się w naszej klasie dyskoteka karnawałowa.

  Uczniowie poprzebierani za czarownice , diablice, koty i inne postacie bawili się świetnie i tańczyli w rytm dyskotekowych przebojów. W trakcie zabawy było mnóstwo konkursów i zawodów. Nie zabrakło również słodkich przekąsek i zimnych napojów. Największą atrakcją były zorganizowane przez rodziców kolorowe światła i "dym" unoszący sie po całej sali.

  Serdecznie dziękujemy za tę niespodziankę.

  Uczniowie klasy 4 D wraz z wychowawcą

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszej zabawy


  Tłusty czwartek w klasie 1k

  Staropolskie przysłowie mówi: Powiedział
  Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa
  uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła.
  Według jednego z przesądów, jeśli ktoś w
  tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka -
  w dalszym życiu nie będzie mu się
  wiodło.Dlatego my aby przysłowiu stało się
  zadość jedliśmy pączki w dużej ilości.
  Liczymy na szczęście!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  PĄCZKI, PĄCZUSZKI W 1L

  Na co dzień staramy odżywiać się zdrowo, ale czasami pozwalamy sobie na małe, kaloryczne szaleństwa. Z okazji końca karnawału i zbliżającego się postu spożyliśmy tłuściutkie, smaczne pączki.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  12 lutego 2015 roku- tłusty czwartek w klasie 1Ł

  Tłusty Czwartek jest to ostatni czwartek przed Wielkim Postem. Inna nazwa tego ciekawego święta to Zapusty. Dzień ten rozpoczyna ostatni tydzień karnawału czyli czasu hucznych zabaw i imprez. Jest to jedna z ostatnich przed postem okazji do wesołej zabawy w gronie bliskich i znajomych.

  Tłusty Czwartek to święto ruchome. Jego data zależy bowiem od daty Świąt Wielkanocnych.

  W 2015 roku święto to obchodzimy 12 lutego, a więc na dwa dni przed Walentynkami.

  Tradycją podczas obchodów tego święta jest jedzenie tłustych, wyjątkowo kalorycznych potraw. Istnieje przesąd, że osoba, która podczas tego dnia nie skosztuje żadnego kalorycznego wypieku nie zapewni sobie pomyślności w Nowym Roku.

  Nikt nie ryzykuje dlatego też cukiernicy i piekarze na dzień przed tym ciekawym świętem mają pełne ręce roboty.

  Do tradycyjnych potraw jedzonych podczas Tłustego Czwartku należą z pewnością pączki i faworki. Te słodkości podczas tego święta jeść można praktycznie bez ograniczeń, co jest niewątpliwą frajdą i przyjemnością dla dzieci.

  Dawniej w pączkach pieczonych na tę okazję ukrywano mały orzeszek lub migdał. Wierzono, że osoba, która na niego trafi będzie cieszyć się dostatkiem i powodzeniem. Tłusty czwartek to radosne święto, które jest przez Polaków wyjątkowo chętnie obchodzone. Chociaż raz w roku nie musimy bowiem liczyć kalorii

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  SŁODKIE WALENTYNKI W 1L

  Luty to miesiąc zakochanych, aby wyrazić swoją sympatię wykonaliśmy słodkie walentynki z papieru i lizaków. W tym dniu każdy poczuł, że jest ważny i lubiany.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Klasa 2f i Dzieciaki Sadzeniaki

  Dnia 13 lutego 2015 roku klasa 2f wybrała się do Leroy Merlin na zajęcia "Dzieciaki Sadzeniaki. Podczas zajęć uzyskaliśmy informację na temat pielęgnacji roślin. Czas spędzony w Leroy Merlin wspominamy z uśmiechem.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Wycieczka do Muzeum Ewolucji

  W dniu 18 lutego wybraliśmy się wraz z wychowawcą na wycieczkę do Muzeum Ewolucji, które mieści się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

  Z Ursusa wyjechaliśmy około godziny 9. Podróż autobusem miejskim zajęła nam pół godziny. W muzeum przywitała nas pani przewodnik, która ciekawie opowiadała nam o dinozaurach, słoniach afrykańskich i indyjskich. Ponadto obejrzeliśmy nie tylko szkielety dinozaurów, ale także skamieniałości - ich jaja, skamieniałe odciski w błocie gadów oraz ślady zwierząt odbite na skamielinach. Wspólnie z panią przewodnik zastanawialiśmy się, jak wyglądały dawniej zwierzęta i przodkowie ludzi.

  Wycieczka do Muzeum Ewolucji bardzo nam się podobała.

  Piknik Matematyczny

  19 lutego przedstawiciele uczniów klas czwartych, wraz z nauczycielką matematyki - p. Mariolą Adamus, uczestniczyli w Pikniku Matematycznym będącym podsumowaniem I edycji programu mPotęga. Nasza szkoła, w ramach programu, realizowała w bieżącym roku szkolnym w klasach czwartych projekt "Mnożenie? To prosta gra". Uroczystość odbyła się w Centrum Nauki Kopernik, gdzie spotkali się uczniowie i nauczyciele matematyki szkół podstawowych i gimnazjalnych z województwa mazowieckiego i łódzkiego. Po części oficjalnej uczniowie wzięli udział w pokazach planetarium oraz zwiedzali wystawę główną Centrum Nauki Kopernik.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Rekolekcje 2015

  Nasza szkoła przezywała w ostatnich dniach rekolekcje Wielkopostne, które poprowadził Ks. Grzegorz Suchta. Był to czas poznawania Pana Boga, modlitwy i radości. Dużo śpiewaliśmy myśląc o tym jak mocno Pan Bóg nas kocha. Dla starszych klas był to także czas spowiedzi. Ostatniego dnia przeżyliśmy Mszę Świętą w czasie, której modliliśmy się za naszych rodziców, dziadków a także nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły. Teraz czekamy już na święta Wielkanocne dbają nie tylko o swoje ciało ale także o "Rozum" i "Serce".

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Kolorowe akwarium 3h

  Od dawna wiemy, że ryby są najstarszymi kręgowcami świata, bo pojawiły się około 480 mln lat temu. Ryby to tradycyjna nazwa zmiennocieplnych kręgowców wodnych oddychających skrzelami i poruszających się za pomocą płetw. Obejmuje bezżuchwowce krągłouste oraz mające szczęki ryby właściwe.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Lekcja o bajkach w Zamku Królewskim - klasy 5a i 5c

  W dniu 5 marca wybraliśmy się wraz z wychowawcami do Zamku Królewskiego na lekcję muzealną poświęconą bajkom.

  O godzinie 7:40 wyjechaliśmy autokarem spod szkoły. W ciągu niespełna godziny dotarliśmy na miejsce. Lekcja zaczęła się o godzinie 9:00 spektaklem teatralnym, podczas którego usłyszeliśmy wiele tekstów bajek Ignacego Krasickiego w wykonaniu aktorów ubranych w stroje z epoki oświecenia. Następnie zwiedzaliśmy komnaty zamkowe, a pani przewodnik ciekawie opowiadała o historii i najsłynniejszych twórcach bajek.

  Po zakończonej lekcji kupowaliśmy pamiątki i robiliśmy wspólne zdjęcia.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Dzień Kobiet w klasie 1Ł

  Dzień Kobiet to bardzo miły dzień dla kobiet tych dużych i tych małych. Otrzymują kwiaty, czekoladki, prezenty i życzenia. W naszej klasie chłopcy też uczcili ten dzień słodkim upominkiem. Chociaż to nie było święto panów, to dziewczyny zrobiły swoim kolegom niespodziankę i wręczyły im też coś słodkiego

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  3h ogląda zaćmienie Słońca

  Dnia 20 marca 2015 roku w Polsce przed południem można było zobaczyć częściowe zaćmienie Słońca. Krótko przed godziną 11:00 Księżyc przysłonił nawet 75 procent słonecznej tarczy. Tak znacznego zaćmienia nie było w Polsce od 4 lat. Na kolejne o tak dużej fazie trzeba będzie poczekać aż 11 lat. Zaćmienie Słońca to moment, gdy Księżyc znajduje się dokładnie na linii prostej pomiędzy Ziemią a Słońcem. Następuje wówczas przysłonięcie słonecznej tarczy przez Księżyc. Nie mogło nas ominąć tak fascynujące zjawisko. By oglądanie Słońca było bezpieczne dla naszych oczu specjalnie nabyliśmy magiczną folię. To co zobaczyliśmy zapamiętany na długo.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  1L OGLĄDA ZAĆMIENIE SŁOŃCA

  20 marca 2015 roku można było zobaczyć częściowe zaćmienie Słońca. Przysłonięcie słonecznej tarczy przez Księżyc, dla bezpieczeństwa naszych oczu, uczniowie 1l oglądali przez specjalne szkiełka. Było to ciekawe zjawisko.

  Zapraszamy obejrzenia zdjęć


  Apel wiosenny

  Powitanie wiosny

  Leci pliszka
  spod kamyczka:
  - Ja się macie dzieci!
  Już przybyła
  wiosna miła,
  już słoneczko świeci!

  Poszły rzeki w
  świat daleki,
  płyną het - do morza;
  A ja śpiewam,
  a ja lecę,
  gdzie ta ranna zorza!

  Konopnicka Maria

  W dniu 20.03 uczniowie naszej szkoły przywitali pierwszy dzień wiosny. Z tej własnie okazji został przygotowany apel przez klasę 4a oraz 4b. Podczas apelu został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszą żywą Marzannę dla uczniów klas 0-3 oraz 4-6. Laureci konkursu w klasach 4-6 to Mateusz Kucharski klasa 4e, Wiktoria Jasek klasa 4c oraz Karol Krzysztoszek klasa 5e. W klasach 0-3 pierwsze miejsce zostało przyznane klasie 0h, drugie klasie 1ł oraz trzecie klasie 2e. Gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę :)

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  1 K, L, Ł, M W TEATRZE CAPITOL

  Wraz z wiosną klasy 1k, 1l, 1ł, 1m wybrały się do Teatru Capitol na przedstawienie pt: "Piotruś Pan". Była to wesoła i pouczająca bajka. Do szkoły wróciliśmy zadowoleni, pełni wrażeń i z postanowieniem, że jak najszybciej znów wybierzemy się do teatru.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  WIOSNA W 1L

  Wiosna, wiosna ach to Ty! Przedłużającą się zimę klasa 1l przeganiała własnoręcznie wykonanymi marzannami. Założyliśmy również wiosenny ogródek.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Klasa 1Ł żegna zimę!

  Topienie Marzanny to zwyczaj przepędzania zimy. Symbolizuje nadejście pierwszego dnia kalendarzowej wiosny, który przypada 21. marca. Obecnie tradycja topienia Marzanny ma charakter zabawy i jest praktykowana w szkołach. Adrianna Kocyk, Wiktoria Ruchowska i Wiktoria Ślęzak samodzielnie przygotowały kukły, które symbolizowały odejście zimy! Oto ich Marzanny!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Pani Wiosna w 2d

  Na dzisiejszej lekcji plastyki podzieliliśmy sie na grupy i wspólnie wykonywaliśmy prace, której tematem była " Pani Wiosna". Z różnych materiałów i przy użyciu różnych form plastycznych wykonaliśmy piękne, wiosenne kolaże. To była świetna zabawa.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Warsztaty żywieniowe w 2d

  23 marca w naszej klasie odbyły się warsztaty żywieniowe Fit & Easy Zielona Kraina. Na początku spisaliśmy zasady obowiązujące podczas spotkania. Później wspólnie z panią dietetyczką stworzyliśmy na tablicy piramidę żywieniową. Opowiedziała nam również jak należy się odżywiać żeby być zdrowym. Potem przyrządziliśmy z panem kucharzem koktajl z jabłek, bananów, szpinaku i wody. Wyglądał nieciekawie, ale smakował wyśmienicie. Po spożyciu koktajlu pani dietetyczka pokazała nam różne zdrowe warzywa, które należy spożywać jak najczęściej - w tym kilka gatunków sałaty. I znowu przystąpiliśmy do działania. Tym razem robiliśmy sałatkę z nasionami słonecznika i dyni i pomidorami koktajlowymi. Przyprawialiśmy ją specjalnym sosem przygotowanym przez pana kucharza. Na deser lepiliśmy zdrowe słodkie kulki z daktyli, kakao i bananów. Na koniec oczywiście była wspólna fotka. Warsztaty były bardzo fajne i pouczające.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Wielkanocne warsztaty klasa 3 a

  Tuż przed Świętami Wielkiej Nocy klasa 3 a wybrała się na ciekawe warsztaty o tematyce wielkanocnej. Podczas wycieczki dzieci utrwaliły sobie wiedzę zdobytą podczas lekcji na temat świąt oraz mogły zaprezentować swoje zdolności. Wykonały piękne baranki do koszyczka wielkanocnego oraz upiekły pyszne i słodkie baranki na śniadanie wielkanocne. Na zakończenie na dzieci czekała niespodzianka, każdy uczestnik mógł spróbować swoich sił podczas wspinaczki na ściance wspinaczkowej. Dzięki warsztatom przygotowaliśmy swoje nastroje na Święta Wielkanocne.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Dzielnicowy konkurs plastyczny "Najpiękniejsza palma wielkanocna" 3h

  W naszej klasie trwają przygotowania do Dzielnicowego Konkursu "Najpiękniejsza Palma Wielkanocna" organizowanego przez Dom Kultury "Miś". Patronat honorowy objęli: Przewodniczący Rady Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy- Henryk Linowski, Przewodnicząca Komisji Oświaty Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy-Wanda Kopcińska, Dyrektor Ośrodka Kultury "Arsus" Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy- Bogusław Łopuszyński, Dziekan Dekanatu Ursuskiego - Ks. Prałat Zbigniew Sajnóg. Naszą klasę reprezentować będzie 8 palm wykonanych przez dziewięcioro uczniów. 7 w klasyfikacji indywidualnej i 1 w grupowej. Teraz trzeba tylko trzymać kciuki.....

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Wiosna w 3d

  Znudzeni długo trwającą zimą, postanowiliśmy zaprosić Panią Wiosnę i w wiosennych nastrojach rysowaliśmy wiosenne krajobrazy.
  Wiosna przyszła do 3h

  Ogromnymi krokami przyszła do nas wiosna. Cieszymy się każdym cieplejszym dniem, każdym nowym kwiatkiem i śpiewem ptaków. Przyroda budzi się do życia a i w nas jest więcej zapału i ochoty do pracy. Postanowiliśmy zaprosić wiosnę również do naszej sali. Przybraliśmy ją w piękne, kolorowe kwiaty i od razu zrobiło się weselej. Co tu dużo mówić, zobaczcie sami jak nam rozkwitła.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  2d Muzeum Etnograficzne

  31 marca nasza klasa udała sie na wycieczkę do Muzeum Etnograficznego, na zajęcia dotyczące tradycji i zwyczajów wielkanocnych. Dowiedzieliśmy się na nich wiele ciekawych rzeczy. Pani prowadząca zajęcia opowiedziała nam o palmach wielkanocnych, wykonywaniu różnego rodzaju pisanek i kraszanek, o zwyczaju chodzenia z kogutkiem i śmigusie - dyngusie. Oglądaliśmy różne rodzaje jajek wielkanocnych i wykonywaliśmy różne zadania. Te zajęcia były bardzo pouczające i ciekawe.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Klasa 5e w teatrze

  25 marca 2015 roku klasa 5e wybrała się do Teatru na Woli im. T.Łomnickiego. Uczniowie obejrzeli spektakl "Chłopiec i szczęście" na motywach opowiadania "Lwie mleko" Isaaca Bashevisa Singera wystawiony przez Teatr Lalki i Aktora w Łomży.

  Zapraszmy do obejrzenie zdjęć


  Przygotowania do Świąt Wielkanocnych w 3d

  W świątecznej atmosferze uczniowie klasy 3d przygotowywali wyklejanki z plasteliny. A oto ich prace...

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Klasa 2h na basenie

  Zajęcia na basenie to czas nauki i czas zabawy. Chociaż początki nie zawsze są łatwe to mamy wiele radości z zajęć na basenie.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Zasady zdrowego odżywiania się w 1 Ł

  W ramach akcji promowania zdrowego odżywiania uczniowie z klasy 1 Ł zapoznali się z zasadami odżywiania oraz produktami żywnościowymi, które należy spożywać, aby być zdrowym. Na zakończenie dzieci wykonały plakaty przedstawiające piramidę żywności.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Klasa 3c w Muzeum Ewolucji Instytutu Paleobiologii PAN

  Klasa 3c była na wycieczce w Muzeum Ewolucji Instytutu Paleobiologii PAN. Uczestniczyli tam w warsztatach edukacyjno-artystycznych pod tytułem "Wymarłe światy". W trakcie zajęć dzieci poznali najciekawsze okazy prehistorycznych gadów, w tym wielkich tarbozaurów z Mongolii. Dowiedzieli się, po czym paleontolodzy poznają, że dinozaury żyły naprawdę. Na zajęciach każdy mógł spróbować stworzyć swojego dinozaura. Talenty artystyczne odkryli w sobie wszyscy. Zobaczcie, jakie prehistoryczne gady stworzyliśmy.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Kukiełki z drewnianej łyżki - klasa 2e

  Inspiracją do wykonania kukiełki była ulubiona postać z bajki. Postanowiliśmy wykonać kukiełki z drewnianych łyżek, wełny, ścinków kolorowych materiałów, plastikowych oczu, pinezek, pisaków, taśmy klejącej. Zabraliśmy się ochoczo do pracy, której efektem były przepiękne kukiełki.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  W Centrum Kopernika - klasa 3 C

  Klasa 3C odwiedziła Centrum Kopernika. W tym miejscu dzieci przemieniły się w chemików i fizyków, wykonywali wiele doświadczeń. Odkryli m. in. jak wytwarza się prąd, ile sił i energii jest potrzebne, aby spalić 2 kalorie. Dowiedzieli się, jakie tajemnice skrywa ludzkie ciało. Najbardziej podobała im się karuzela, gdzie doświadczali siły odśrodkowej. Ta wycieczka dostarczyła im ogromnej wiedzy!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Klasa 1m w Ochotniczej Straży Pożarnej

  Uczniowie klasy 1m odwiedzili Ochotniczą Straż Pożarną, gdzie mieli okazję wysłuchać, na czym polega praca strażaka oraz zapoznać się ze sprzętem strażackim

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Wizyta policji w klasie 1m

  Klasa 1m miała zaszczyt wzięcia udziału w lekcji przygotowanej przez przedstawiciela policji i straży miejskiej. Każdy z nas brał udział w lekcji z zapartym tchem. Bardzo dziękujemy.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  2d na basenie

  Od początku roku szkolnego klasy 2 chodzą na zajęcia na basenie, podczas których uczniowie uczą się pływać. Zajęcia trwają 30 minut, z czego przez 25 minut dzieci wykonują różne ćwiczenia, a przez ostatnie 5 minut bawią się w wodzie. Wszystkim drugoklasistom te zajęcia bardzo się podobają.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Ciekawe lekcje w klasie 2d

  W naszej klasie zdarza się, że nasi koledzy i koleżanki prezentują różne ciekawostki dotyczące omawianych tematów lub ciekawych miejsc, w których byli. W tym roku kilkoro przygotowało krótkie prezentacje.

  Hania przy pomocy prezentacji przypomniała nam najważniejsze informacje dotyczące jesieni, a także pokazała nam jak działają nasze oczy i mózg, prezentując różnego rodzaju złudzenia optyczne.

  Na lekcję o ptakach, Ewelinka przyniosła do klasy jajo i pióro strusia i zaprezentowała nam kilka ciekawostek dotyczących tych największych na świecie ptaków. Potem każdy z nas mógł porównać jajo strusie i kurze i pogłaskać je.

  Inga przedstawiła nam prezentację multimedialną , której tematem były ptaki żyjące w naszym kraju. Dowiedzieliśmy się z niej wielu ciekawych informacji i mogliśmy podziwiać piękne zdjęcia.

  Podczas zajęć dotyczących krajów europejskich, Weronika przyniosła nam wykonane wraz z siostrą z przestrzennych puzzli, dwie ciekawe budowle znajdujące się na naszym kontynencie. Była to Wieża Eiffla i Krzywa Wieża w Pizie. Zaprezentowała nam też ciekawostki dotyczące tych budowli.

  Po feriach Natan przygotował nam prezentację dotyczącą Meksyku i Gwatemali, gdzie spędził ferie. Z zapartym tchem oglądaliśmy zdjęcia z tych pięknych miejsc. Zobaczyliśmy piramidy Azteków i dowiedzieliśmy się po co i w jaki sposób były budowane. Zachwycaliśmy się też pięknem bujnej przyrody. Wszystkie te zajęcia pozostaną w naszej pamięci.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  SMACZNIE I ZDROWO W KLASIE 1L

  W ramach promocji zdrowego odżywiania uczniowie z klasy 1L wykonali różnorodne, kolorowe i pyszne kanapki.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  WĘDRÓWKI PO POLSCE KLASY 1L

  Przez ostatnie kilka dni uczniowie klasy 1l poznawali coraz bardziej swoje kraj, w tym niektóre miasta z ich zabytkami i ciekawostkami, a także legendami z nimi związanymi. Podróżowaliśmy palcem po mapie, globusie, a nawet wirtualnie. Aby usystematyzować i utrwalić naszą wiedzę wykonaliśmy plakaty o tych miastach. Prace o Krakowie, Warszawie i Toruniu zrobiliśmy w grupach, a potem omówiliśmy.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Od słów do czynów - 3a

  Savoire-vivre to znajomość obyczajów i form towarzyskich, reguł grzecznościowych, umiejętność postępowania w życiu i radzenia sobie w różnych sytuacjach oraz umiejętność zachowania się przy stole. Uczniowie, którzy wcześniej zapoznali się z teorią wcielili w życie zasady dobrego zachowania. W ramach projektu WIE odwiedziliśmy restaurację "Staroświecka", gdzie podano nam obiad i przepyszny deser. Uczestnicy projektu " Dobre maniery w SP4" przypomnieli sobie, jak zachować się przy stole a dużą atrakcją okazała się nauka składania serwetki ciekawe informacje o pracy kelnera. Panowała miła atmosfera, jedzenie było pyszne, obsługa fantastyczna i nikt nie popełnił żadnej gafy.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  2d - Rewia na lodzie

  23 kwietnia wybraliśmy sie na Torwar, na przedstawienie na lodzie pt. " Śpiąca Królewna". Z zapartym tchem obserwowaliśmy widowisko, prezentowane przez znaną rosyjską rewię na lodzie. Barwne stroje i kunsztowna jazda na łyżwach sprawiły, że było to niezapomniane doświadczenie, które wszystkim na długo zostanie w pamięci.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  3d i 3h w Muzeum Papiernictwa

  Dnia 28 kwietnia 2015 wybraliśmy się do Muzeum Papiernictwa w Konstancinie-Jeziornie. Jest to największy w województwie mazowieckim i najlepiej zachowany zespół obiektów 3 zakładów papierniczych, stanowiący przykład budownictwa przemysłowego i architektury przemysłowej doby historyzmu. Jest to jedna z najstarszych w Polsce fabryk papieru.

  Sympatyczny przewodnik przedstawił nam historię papierni w Konstancinie. Następnie, każdy osobiście mógł wytworzyć arkusze papieru czerpanego - jeden z płatkami kwiatów, a drugi barwiony na zielono ze znakiem wodnym. Czerpaliśmy, odciskaliśmy, przekładaliśmy na specjalne ściereczki, i wyciskaliśmy wodę specjalną prasą. Po wysuszeniu w ogromnych suszarkach otrzymaliśmy go na pamiątkę.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Klasa 3d na starówce

  Poranek muzyczny "Zielenią się sady i ogrody" organizowany przez SCEK.

  Uczniowie wysłuchali swoich rówieśników grających na fortepianie oraz pani Katarzyny Mijas (sopran) do akompaniamentu prof. Witolda Wołoszyńskiego, którzy zaprezentowali utwory między innymi W.A. Mozarta, M.Rimski-Korsakowa, C. Debussy, F.Chopina, St. Moinuszki.

  Korzystając z wolnego czasu i słonecznej pogody uczniowie mieli także okazję zjeść lody oraz zwiedzić najatrakcyjniejsze miejsca Warszawskiej Starówki.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Apel z okazji rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3go Maja


  Tu, gdzie jest dom i twój i mój,
  tu, gdzie są lasy i rzeki nasze,
  tu, gdzie się rodził ojciec i matka,
  gdzie biały orzeł na sztandarze -

  Gdzie w Gdańsku Neptun lśni trójzębem,
  gdzie nad Krakowem dźwięczy hejnał,
  gdzie wolna droga wiedzie w zboża,
  gdzie na jeziorze trzcina chwiejna -

  Gdzie dom poety w Czarnolasie,
  gdzie nurtem śpiewnym płynie Wisła
  tu biały orzeł, tu czarny węgiel,
  tu wszędzie Polska - tu Ojczyzna

  Dnia 30 kwietnia 2015 roku klasy 4f i 4g wraz z wychowawczyniami, p. Magdaleną Leszczyńską oraz p. Iloną Lewandowską, przygotowały apel z okazji rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3go Maja.

  Apele uczciliśmy Święto Konstytucji 3go maja. Swoim rówieśnikom przypomnieliśmy tło historyczne i znaczenie tego ważnego wydarzenia dla narodu polskiego.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Wiosenny ogórdek w klasie 1m

  Klasa 1m postanowiła urządzić wiosenny ogródek w swojej klasie. Wszyscy bardzo się zaangażowali w sadzenie roślinek. Teraz pozostaje nam obserwować jak szybko będą się zmieniać...:)

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Mam Talent

  Tradycją naszej szkoły stał się szkolny konkurs odbywający się pod nazwą "Mam talent", podczas którego uczniowie mają okazję zaprezentowania swoich zdolności w różnych kategoriach. W tym roku wśród kategorii znalazł się śpiew, sport, kabaret oraz taniec.

  W konkursie udział wzięłi prawdziwi artyści ocenianie przez prawidziwe jury.

  Wszyscy uczniowie zaprezentowali się rewelacyjnie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z konkursu


  Rajd historyczny w klasie 3h

  Już tradycją jest, że nasza klasa bierze czynny udział w rajdach historycznych. W tym roku również dwie drużyny reprezentowały naszą klasę.

  Tegoroczny, XXII Rajd "Szlakiem Naszej Historii"odbył się pod hasłem "Naród Polski w Walce o Niepodległość Kraju i Suwerenność Państwa".

  Dla nas to zaszczyt móc wziąć udział w takim razie i oddać hołd walczącym za naszą Niepodległość.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Klasa 4f i 6d w Teatrze Roma

  Mały Książę jest postacią ponadczasową i ponadpokoleniową. Książka, nosząca ten sam tytuł, mówi o dorastaniu do miłości, przyjaźni i odpowiedzialności za drugiego człowieka; pyta o hierarchię wartości i sens relacji między ludźmi. Postać książki przypadła do gustu wielu odbiorców.

  My postanowiliśmy wybrać się na spektakl pod tym samym tytułem. Widowisko teatralne wystawione zostało przez aktorów Teatru Roma.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Dzień Dziecka w 1Ł

  W Polsce Międzynarodowy Dzień Dziecka obchodzony jest 1 czerwca. W klasie 1 Ł też uczciliśmy to święto. Z tej okazji nasi drodzy rodzice zrobili nam niespodziankę i otrzymaliśmy od nich słodki upominek, tj. lizaka z Manufaktury Cukierków! Szkoda , że następny Dzień Dziecka dopiero za rok!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjeć


  Głosem malowane 3h

  Dnia 2 czerwca 2015 roku wybraliśmy się na poranek muzyczny i na spacer po Starym Mieście. W SCEK-u wysłuchaliśmy koncertu pt.:"Obrazy głosem malowane". Przy wtórze fortepianu śpiewała utwory Straussa, Schuberta i Quiltera sopranistka Anna Koźlakiewicz. Mogliśmy również wysłuchać skrzypiec w solowych utworach Rodego, czy Telemanna.

  Po uczcie dla ducha była uczta dla ciała i w towarzystwie naszej Syrenki zjedliśmy drugie śniadanie. Później spacer po Starówce i radosny powrót do szkoły. Bardzo lubimy takie wyjazdy!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  2d obserwuje ptaki

  Przez cztery tygodnie nasza klasa obserwowała co sie dzieje u rodziny kwiczołów, które zrobiły gniazdo na drzewie, naprzeciwko okna naszej klasy. Widzieliśmy, jak ptaki budowały gniazdo. Później obserwowaliśmy samicę, która przez około dwa tygodnie siedziała w gnieździe na jajach. Pewnego dnia zobaczyliśmy jak z gniazda wychylały się śmiesznie upierzone główki z białymi pędzelkami na łebkach i rozwarte wielkie, żółte dzióbki, a rodzice uwijali się przynosząc do gniazda różne "robaki". Od niedawna młode wychodzą z gniazda, prostują skrzydełka i próbują latać. To jest bardzo ciekawe i pouczające doświadczenie.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Maj i kasztany- 3h na poranku muzycznym w SCEK

  Dnia 12 maja 2015 roku nasza klasa wybrała się do Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej na poranek muzyczny zatytułowany "Maj i kasztany". Celem nadrzędnym cyklu jest zachęcenie uczniów szkół ogólnokształcących do kontaktu z muzyką.

  Intencją prowadzących jest wychowanie młodzieży poprzez sztukę oraz przygotowanie młodych ludzi do świadomego korzystania z dóbr kultury. Zamierzeniem organizacyjnym jest uzupełnienie i rozszerzenie programu przedmiotu muzyka w szkole ogólnokształcącej.

  Wysłuchaliśmy więc wspaniałej gry na fortepianie, klarnecie oraz wiolonczeli. Utwóry były piękne a my, wyobrażaliśmy sobie parki pełne kwitnących kasztanów. Niektórzy z nas czuli nawet zapach unoszący się w powietrzu.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  2d na Pikniku Szkolnym

  16 maja 2015 klasa 2d wzięła udział w pikniku szkolnym. Uczniowie mieli przygotowany występ artystyczny, który został przyjęty z aprobatą przez obecną publiczność.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Piknik szkolny

  16 maja 2015 roku odbył się IV Piknik Szkolny. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w licznych quizach przedmiotowych, wypróbować sił w zajęciach plastycznych i sprawnościowych, poznać zasady pierwszej pomocy przedmedycznej jak również spotkać licznych bajkowych bohaterów. Dużym zaskoczeniem okazało się stoisko egipskie przygotowane przez klasę 5d, na którym pojawiła się mumia.

  Dużą atrakcją, nie tylko dla uczniów, była wizyta przedstawiciela Straży Granicznej z warszawskiego lotniska, który zaszczycił nas swoją obecnością wraz z psem tropicielem. Pan zaprezentował nam zasady współpracy z psem zajmującym się tropieniem substancji oraz pokazał, jak działa posłuszeństwo takiego psa.

  Nie zabrakło również licznych atrakcji artystycznych, podczas których uczniowie zaprezentowali przygotowane przez siebie i wychowawców przeróżne występy.

  Uczniwie, uczestnicząc w quizach, zdobywali wpisy na specjalnych kuponach. Za otrzymanie wszystkich wpisów przewidziane były atrakcyjne nagrody. Na koniec pikniku Pani Dyrektor wraz z Wicedyrektorami, losowali nazwiska uczniów spośród tych, którym udało się otrzymać wwszystkie wpisy. Wylosowani uczniwie otrzymywali upominki.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  3d i 3h na Dzikim Zachodzie

  Dnia 19 maja 2015 roku klasy 3d i 3h wybrały się na wycieczkę do Celinowa. Najpierw odbyła się prelekcja na temat jeździectwa, sportu, rodzajów dyscyplin sportowych, bezpiecznego zachowania się w otoczeniu koni oraz oprowadzanie na koniach. Każdy z nas włożył specjalną kamizelkę, kask i mógł pojeździć na osiodłanym koniu. Następnie były gry i zabawy ruchowe, konkursy plastyczne, oglądanie filmu o Dzikim Zachodzie. Po tych niespodziankach udaliśmy się na ognisko, gdzie każdy samodzielnie upiekł apetyczną kiełbaskę. Można było najeść się do woli, więc co niektórzy piekli... i piekli.... piekli.

  Odbyły się również zawody sportowe typu: rzut podkową do celu, wyścigi, tor przeszkód, biegi, piłka, ringo itp.; Na zakończenie odbyła się kowbojska dyskoteka i każdy otrzymał odznakę. Bawiliśmy się wspaniale i już czekamy na kolejny, tak udany wyjazd.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  PAKSU 2015

  Dnia 19 maja 2015 roku nasza szkoła wzięła udział w XIII Prezentacji Aktywności Kulturalnej Szkół Ursusa PAKSU 2015. Motywem przewodnim tegorocznych prezentacji było "światło". Wspólnie z uczniami ze Szkoły Filialnej przygotowaliśmy inscenizację pt. "Niezwykłe spotkanie". Zależało nam, aby zaprezentować w nim różne ujęcia światła, nie tylko dosłowne, ale również metaforyczne. Występ otworzył taniec dzieci z latarkami, który wprowadził widzów w odpowiedni nastrój. Cały scenariusz opierał się na dialogu dwójki bohaterów - chłopca z promykiem słońca. Podczas występu można było również usłyszeć takie utwory jak "Piosenka światłoczuła", do której dzieci wykonały taniec, "Podajmy sobie ręce", "Jesteśmy dziećmi świata" czy "Ogień". Uczniowie nie tylko śpiewali i tańczyli, można było również podziwiać ich umiejętności gry na różnych instrumentach. Mocnym akcentem na zakończenie naszego występu było wspólne wykonanie piosenki napisanej przez rodziców pt. "Jak światło każdego dnia". Udział w tym wydarzeniu kulturalnym uświadomił nam, jak ważne jest światło w życiu każdego z nas i jak wiele ma znaczeń.

  Na uwagę zasługuje fakt, że w tym roku byliśmy jedyną szkołą podstawową, która wzięła udział w Prezentacji Aktywności Kulturalnej Szkół Ursusa.


  Upominki 3h na Dzień Mamy

  Upominki na Dzień Mamy zaczęliśmy w tym roku przygotowywać bardzo wcześnie. Najpierw zakupiliśmy deski. Następnie każdy z nas wybierał motyw, który miał znaleźć się na niej. Przy pomocy kalki maszynowej przenosiliśmy wzór motywu na deseczkę. Następny krok był najtrudniejszy, ponieważ trzeba było wzór wypalić przy pomocy specjalnej wypalarki do drewna. Kolejnym krokiem było pomalowanie, aby wszystko wyglądało przepięknie.

  Ostatnim etapem naszej pracy był spryskanie desek transparentnym lakierem do drewna. Teraz każda z desek wygląda cudownie. Ciekawe co na to nasze kochane Mamy!!!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Wycieczka do Wilanowa - 2d

  20 maja nasza klasa wybrała sie do Wilanowa na warsztaty pt. "Król ogrodnik". Zajęcia odbywały sie w ogrodach przy Pałacu w Wilanowie. Dotyczyły one oczywiście tych ogrodów i ich historii. Dowiedzieliśmy się również, kto mieszkał w Pałacu w Wilanowie, jakie owoce lubiła królowa Marysieńka i co rosło w ogrodach i sadach królewskich. Zajęcia były ciekawe i bardzo pouczające.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Wycieczka nad morze klas 4f, 4g, 5g i 6e

  W dniach 18 - 22 maja klasy 4f, 4g, 5g i 6e wraz z wychowawcami wyjechały na wycieczkę nad morze. Punktem docelowym, gdzie mieścił się nasz ośrodek, było Sztutowo, skąd każdego dnia wyruszaliśmy na zwiedzanie.

  Pierwszy dzień upłynął nam na podróży oraz zwiedzaniu Zamku Krzyżackiego w Malborku. Wieczorem spacerowaliśmy brzegiem morza, podziwiając malownicze widoki.

  We wtorek udaliśmy się do Trójmiasta. Najpierw przyjechaliśmy na Westerplatte, aby zwiedzić Cmentarz Poległych Żołnierzy Polskich i Pomnik Obrońców Wybrzeża. Następnie spacerowaliśmy po Gdańsku - widzieliśmy m.in. Złotą Bramę, Długi Targ i piękne kamienice Starego Miasta oraz słynny Żuraw. Później przyjechaliśmy do Sopotu na spacer po najdłuższym nadmorskim molo. W Gdyni zwiedzaliśmy Akwarium Gdyńskie i statki - Niszczyciel ORP "Błyskawica" i Żaglowiec "Dar Pomorza".

  Deszczową środę spędziliśmy w Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich. Płynęliśmy też statkiem po Zalewie Wiślanym. Wieczorem bawiliśmy się na dyskotece.

  Kolejnego dnia obejrzelismy Port i Latarnię Morską w Krynicy Morskiej oraz Park Krajobrazowy. Po południu relaksowaliśmy się, pływając w basenie i spacerując brzegiem morza.

  W piątek, w drodze powrotnej, zatrzymaliśmy się w Toruniu, gdzie zwiedziliśmy Stare Miasto, Kościół NMP, Krzywy Dom oraz Dom Kopernika. Do Warszawy dotarliśmy około godziny 19.30.

  Wycieczka była bardzo udana, najmilej wspominam zwiedzanie urokliwego Trójmiasta oraz czas spędzony z przyjaciółmi.


  Wycieczka do Ziemi Kłodzkiej - klasy 5c i 6b

  W dniach 18 - 22 maja klasy 5c i 6b wraz z wychowawcami przebywały na wycieczce w Kotlinie Kłodzkiej. Punktem noclegowym był ośrodek "Górski Poranek" w Stroniu Śląskim, skąd każdego dnia wyjeżdżaliśmy na wycieczki po Ziemi Kłodzkiej.

  Pierwszego dnia po kilkugodzinnej podróży zatrzymaliśmy się w Książu, gdzie mogliśmy zwiedzić malowniczo położony Zamek, zwany Perłą Śląską - jeden z największych zamków w Polsce. Później udaliśmy się do Stronia Śląskiego.

  Kolejny dzień upłynął na zwiedzaniu Kłodzka. Obejrzeliśmy Twierdzę Kłodzką, spacerowaliśmy Starówką, a następnie pojechaliśmy do Kudowy, gdzie mogliśmy skosztować wody o leczniczych właściwościach. Później wyruszyliśmy do Parku Narodowego Gór Stołowych, w którym przeszliśmy przez przepiękne Błędne Skały. Wieczorem bawiliśmy się na dyskotece.

  Plany na środę popsuła nam deszczowa pogoda - zamiast na Szczeliniec wybraliśmy się do Wambierzyc, gdzie zwiedziliśmy Bazylikę pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny, ruchomą szopkę oraz Kaplicę Czaszek. Ponadto spacerowaliśmy po parkach zdrojowych w Kudowie, Polanicy i Lądku.

  W czwartek pojechaliśmy do Miedzygórza, skąd weszliśmy na Igliczną (847 m.n.p.m.). Tam pomodliliśmy się w Sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej. W drodze powrotnej zobaczyliśmy piękny Wodospad Wilczki. Po obiedzie odbyły się zajęcia sportowe - mecz piłki nożnej, wspinaczka na ściance.

  Ostatniego dnia wycieczki, po wykwaterowaniu z ośrodka, udaliśmy się do Kopalni Złota w Złotym Stoku, gdzie zwiedzaliśmy podziemne korytarze i Muzeum Minerałów. Do Warszawy wróciliśmy około godziny 20.00.

  Według mnie wycieczka była bardzo udana. Spędziliśmy mnóstwo czasu na świeżym powietrzu, w gronie przyjaciół. Mnie najbardziej podobała się Kopania Złota w Złotym Stoku. Chciałbym jeszcze kiedyś wrócić do uroczego zakątka zwanego Kotliną Kłodzką.


  Klasa 3b w Powsinie

  Uczniowie klasy 3b wybrali się na wycieczkę do parku linowego. Mieliśmy okazję sprawdzić nasze siły i możliwości. Dziękujemy na wspaniała wycieczkę.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Zielona szkoła w klasie 6a

  W dniach 18-22 maja 2015 roku klasa VI A była na 5 dniowej wycieczce. Wyjechaliśmy wcześnie rano w poniedziałek. W drodze na Kaszuby zwiedzaliśmy Toruń, tutaj też mieliśmy pierwszy czas wolny by coś zjeść. Niektórzy zadowolili się MacDonaldem inni poszli do KFC a niektórzy kosztowali słynne na cała Polskę pierniki lub lody. Po rozpakowaniu się mieliśmy odrobinę czasu wolnego. Podczas pobytu na Kaszubach mieliśmy okazję zwiedzić słynną w całej północnej Polsce ceramikę Neclów i niektórzy z nas sami wykonywali przybory z gliny. Byliśmy również na farmie strusi afrykańskich w Garczynie. Codziennie zwiedzaliśmy i poznawaliśmy historie i tradycje północnej Polski oraz Kaszub.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Zielona szkoła klasy 6d

  W dniach 18 - 22 maja 2015 r. miała miejsce 5 - dniowa wycieczka na Kaszuby, w którym uczestniczyła klasa 6 d. Pierwszego dnia wycieczki zaplanowane było zwiedzanie Torunia: Starego Miasta, Rynku Staromiejskiego oraz Ratusza. O godz. 17:00 cała klasa została zakwaterowana w hotelu, w Gołuniu.

  Następnego dnia, po śniadaniu, wszyscy udali się do Muzeum ceramiki Kaszubskiej Neclów. Na miejscu odbył się pokaz toczenia na kole garncarskim a także objaśniono proces wyrobu naczyń ceramicznych. Chętni mogli zakupić pamiątki.

  Po obiedzie uczniowie zwiedzali Farmę strusi afrykańskich w Garczynie. Największą sensację wzbudziły strusie, które wykluły się zaledwie przed tygodniem.

  Trzeciego dnia młodzież zwiedzała Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku. Później, na terenie hotelu odbyły się gry i zabawy sportowe. Klasa 6 d wygrała mecz siatkówki. Nagrodą były pyszne batoniki:) Kolejną atrakcją był rejs statkiem po jeziorze Wdzydze, zwanym "kaszubskim morzem".

  Kolejnego dnia wszyscy udali się do Muzeum Ziemi Kościerskiej w Kościerzynie i Muzeum Akordeonu. Największą jednak uwagę zwróciło Muzeum Kolejnictwa, gdzie uczniowie mieli okazję przejechać się drezyną, a nawet osobiście ją napędzać. Po kolacji odbyła się dyskoteka z konkursami.

  Ostatni dzień wycieczki uczniowie spędzili na pakowaniu rzeczy:) Po wykwaterowaniu z hotelu pojechali zwiedzać skansen niedaleko Gołunia, gdzie mieli okazję zapoznać się z metodami szkolnictwa w XIX w.

  Uczniom w pamięć zapadł język kaszubski, który był wielokrotnie wspominany w formie piosenki "Kaszebszcze note". Wycieczka podobała się wszystkim uczestnikom. Szkoda, że to ostatnia w takim gronie.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Zielona szkoła w klasie 5e

  W dniach 18-22 maja 2015r. klasa 5e uczestniczyła w wycieczce do Gołunia na Kaszubach. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Wycieczka klas 3e i 3g

  W tym roku skzolnym klasy 3e i 3g miały okazję zwiedzić Krakó i Wieliczkę. Wycieczka okazała się nie tylko ciekawą formą edukacji, ale również okazją na integrację.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Klasa 1 Ł w Teatrze Muzycznym "Roma"

  3 czerwca 2015 roku klasa 1Ł była w Teatrze Muzycznym "Roma" na przedstawieniu, pt.: "Alicja w Krainie Czarów". Ten muzyczny spektakl to niezwykła podróż do "Krainy Czarów". Daje okazję przeniesienia się w świat fantazji i ucieczkę choć na chwilę od rzeczywistość. Wszystkim polecamy to przedstawienie.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Klasa 1Ł w Kawęczynie - "Gościniec Wiecha"

  8 czerwca 2015 roku klasa 1 Ł była na wycieczce w Gościńcu we wsi Kawęczyn. Jest to wymarzone miejsce do tego, aby przyjemnie spędzić czas, a jednocześnie zapoznać się z kulturą, pracą i życiem na wsi. Na tym rozległym terenie znajdują się: stara zagroda wiejska, piekarnia, kuźnia, oryginalne stare wiatraki, młyn wodny, kapliczka, wozownia oraz budynek gospody i wiaty biesiadne z miejscem na ognisko. Odwiedzający mogą również skorzystać z boiska do gier sportowych oraz placu zabaw. Ponadto istniej możliwość kontaktu ze zwierzętami: kozami, osłem, kucykami i końmi, itp. Wszystkim polecamy tę wycieczkę.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Sławni informatycy w klasie 4g

  Każdy wie, że informatyka to pomocnicze narzędzie. Wykorzystujemy ją niemal wszędzie: w bankach, w szkole, w zakładach produkyjnych, w samolotach, w statkach kosmicznych i wielu innych miejscach. Służy nam jako pomoc w codziennych obowiązkach oraz jako rozrywka.

  Nie każdy jednak pamięta, że nie byłoby informatyki bez ludzi - zdolnych, ale przede wszystkich ambitnych, kreatywnych i pracowitych.

  Uczniowie klasy 4g przygotowali gazetkę ścienną o najsławniejszych informatykach. Wśród nich znajduje się nie tylko Steve Jobs, Bill Gates czy William Hewlett, ale także Lovelace Augusta Ada, której nazwiskiem nazwano jeden z języków programowania.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  X edycja Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych (WIE)

  "Dobre Maniery w SP 4"

  Od słów do czynów

  Savoire-vivre to znajomość obyczajów i form towarzyskich, reguł grzecznościowych, umiejętność postępowania w życiu i radzenia sobie w różnych sytuacjach oraz umiejętność zachowania się przy stole. Uczniowie, którzy wcześniej zapoznali się z teorią wcielili w życie zasady dobrego zachowania. W ramach projektu WIE odwiedziliśmy restaurację " Staroświecka", gdzie podano nam obiad i przepyszny deser. Uczestnicy projektu " Dobre maniery w SP4" przypomnieli sobie, jak zachować się przy stole a dużą atrakcją okazała się nauka składania serwetki ciekawe informacje o pracy kelnera. Panowała miła atmosfera, jedzenie było pyszne, obsługa fantastyczna i nikt nie popełnił żadnej gafy.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  6a w Kinotece

  Klasa VI A w dniu 10 czerwca 2015 roku odbyła lekcje w kinie( Kinoteka) przygotowaną przez filmoznawców oraz metodyków w zakresie edukacji medialnej. Podczas lekcji uczniowie dowiedzieli się na czym polega kinowa i cyfrowa rewolucja oraz co to jest motion capture i motion control. Uczniowie poznali filmowe technologie przyszłości i zobaczyli jak może wyglądać kino za 50 lat. Odkryli odpowiedź na nurtujące wszystkich pytanie: czy aktorzy w kinie przyszłości w ogóle będą jeszcze potrzebni?. Prowadzona przez zawodowego aktora lekcja była nie tylko dobrą rozrywką ale i mądrą, aktywizującą twórczo lekcją.


  Zakończenie olimpiad

  12 czerwca 2015 roku odbyło się uroczyste zakończenie olimpiad i konkursów dzielnicowych organizowanych przez Szkołę Podstawową Nr 4.

  Naszymi Gośćmi byli: Pan Wiesław Krzemień - zastępca Burmistrza Dzielnicy Ursus, Pani Wanda Kopcińska - Przewodnicząca Komisji Oświaty, Pan Mirosław Bortniczuk - Zastępca Przewodniczącego Rady Rodziców, Pani Teresa Witkowska - Przedstawiciel fimry RED oraz laureaci olimpiad i konkurów wraz ze swoimi nauczycielami.

  Uroczystość rozpoczęła się występem artystycznym przygotowanym przez klasę 5a. Nie zabrakło słów pełnych radości i gratulacji ze strony przybyłych Gości i Pani Dyrektor Ewy Gerełło.

  Cieszymy się, że wśród uczniów szkół z dzielnicy Ursus jest tylu chętnych do zmierzenia swoich sił w licznych konkursach i olimpiadach. Wszyskim uczniom biorącym udział w zmaganiach serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym roku szkolnym.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Apel czytelniczy

  16 czerwca 2015 roku odbył się uroczysty apel czytelniczy pod hasłem: : "Książka to przygoda".

  W części artystycznej- inscenizacji "W bibliotece" wystąpili uczniowie klasy V d oraz uczennice z kl.Vb w tańcu do piosenki "To była świetna książka". Następnie nauczyciele - bibliotekarze ogłosili wyniki konkursu czytelniczego trwającego cały rok szkolny.

  Po podsumowaniu statystyk miesięcznych wypożyczeń spośród klas I-III zajęły:
  I miejsce- klasa III h
  II miejsce- klasa I l
  III miejsce- klasa II g

  Spośród klas IV-VI:
  I miejsce - klasa V c
  II miejsce - klasa IV b
  III miejsce- klasa IV c

  W konkursie indywidualnym uczniów klas I-III:
  I miejsce - Anna Mędrzak - kl. II f
  II miejsce - Joanna Gut - kl. III h
  III miejsce - Nicola Bilewicz - kl. II g

  W konkursie indywidualnym uczniów klas IV-VI:
  I miejsce - Klaudia Paździerz- kl. V c
  II miejsce - Agata siwik- kl. IV c
  III miejsce - Claudia Babled - kl. V c

  Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe a klasy przodujące w czytelnictwie torby ze słodyczami.

  Apel przygotowały : Wiesława Winter, Elżbieta Hilt i Karolina Pankau

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Program eTwinning - Europejska współpraca szkół

  eTwinning to łączenie i współpraca bliźniaczych szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych i promowanie szkolenia nauczycieli. Jest to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) w szkołach europejskich. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami. Współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę.


  1k w Leroy Merlin

  Klasa 1k wybrała się do Leroy Merlin na warsztaty dotyczące hodowli i pielęgnacji roślin. Każdy mógł zasadzić swoją roślinę, a następnie zabrać ją do domu. Oto efekty naszej pracy.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

  W dniu 26 czerwca 2015 roku pożegnaliśmy rok szkolny. Uroczystość rozpoczęła się apelem, podczas którego mieliśmy zaszczy gościć Pana Wiesława Krzemienia - wiceburmistrza Dzielnicy Ursus, Przewodniczącą Rady Rodziców - Panią Edytę Bartos, Panią Dyrektor - Ewę Gerełło oraz wicedyrektorów szkoły - Panią Edytę Gawlicką oraz Pana Janusza Gutkowskiego, jak również rodziców, wychowawców i nauczycieli.

  Uroczystość przebiegła w wielkim wzruszeniu - uczniowie klas szóstych z głębi serca dziękowali Dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom, pracownikom administracyjnym oraz rodzicom za włożoną pracę w ich edukację i wychowanie.

  Nie obeszło się również bez chwil radości - uczniowie z najlepszymi wynikami w nauce i w sporcie zostali nagrodzeni, a na ręce ich Rodziców złożono serdeczne gratulacje.

  Również Klasy młodsze zaprezentowały piękny program artystyczny - były wiersze, piosenki i tańce. W tym roku nie zabrakło też poloneza. Wykonała go klasa 3a pod kierownictwem wychowawcy, Pani Karoliny Gutwin.

  Serdecznie dziękujemy za słowa wsparcia płynące do nas ze strony Pana Wiesława Krzemienia, Dyrekcji Szkoły, Rodziców i nauczycieli. Wierzymy, że po wakacjach, wypoczęci i z usmiechami na twarzach, pełni nadziei i celów rozpoczniemy nowy rok szkolny.

  Do zobaczenia we wrześniu!

  Zapraszamy do objerzenia zdjęć


   
  Szkoła Podstawowa nr 4, im. Władysława Broniewskiego w Warszawie | rok szkolny 2019/2020