• Wizyta we Włoskim Instytucie Kultury

W ramach działań przygotowawczych do wyjazdu do Rzymu gościliśmy we Włoskim Instytucie Kultury. Pracownicy Instytutu opowiedzieli nam o misji tej instytucji w Polsce. W gmachu zabytkowego budynku przy ul. Marszałkowskiej 72 organizowane są liczne wydarzenia kulturalne: koncerty, wystawy sztuki, spotkania naukowe. Dowiedzieliśmy się, że prowadzone są tu kursy języka włoskiego, a zainteresowani kursanci mogą przystąpić do egzaminów językowych. Zwiedziliśmy bibliotekę mieszczącą się w Instytucie. Zostaliśmy zapoznani z jej ciekawym księgozbiorem. Pracownicy Instytutu przybliżyli nam elementy kultury włoskiej – opowiedzieli o włoskich zwyczajach i tradycjach, potrawach typowych dla wybranych regionów Włoch, włoskich artystach tworzących we Włoszech i w Polsce, miejscach w Rzymie, które powinniśmy zwiedzić, kontaktach polsko-włoskich. Pracownicy chętnie odpowiadali na nasze liczne pytania dotyczące Italii. W Instytucie gościliśmy 04 i 06.10.2022.

Galeria zdjęć:

Wizyta przygotowawcza

W dniach 04-06.10.2022 pani Magdalena Zagrajek i pani Katarzyna Kasprzak odbyły wizytę przygotowawczą w szkole Instituto Comprensivo Giovanni Cagliero w Rzymie. Spotkały się z dyrekcją szkoły i panią Teresą Talarico – nauczycielką języka angielskiego, która podjęła współpracę z naszą szkołą w ramach projektu POWER. Podczas wizyty został omówiony harmonogram działań mobilności uczniów, zaplanowano wyjścia do muzeów oraz zajęcia integrujące uczniów polskich i włoskich. Pani Magdalena i pani Katarzyna odwiedziły również Instytut Polski w Rzymie.

Galeria zdjęć:

• Warsztaty przed wyjazdem do Włoch

• Wzięliśmy udział w ciekawych warsztatach przygotowawczych do wyjazdu do Włoch. Doskonaliliśmy znajomość języka angielskiego, poznaliśmy podstawowe słowa i zwroty w języku włoskim, uczestniczyliśmy w warsztatach kulturowych, podczas których poznawaliśmy elementy dziedzictwa kulturowego Włoch i konfrontowaliśmy je z polską kulturą. Rozmawialiśmy o zabytkach Rzymu, architekturze miasta, dziełach sztuki, miejscach w Rzymie związanych z polską historią.  W ramach działań przygotowawczych odbyły się także zajęcia z psychologiem.