• REKRUTACJA DO KLASY 0

• Rozpoczyna się rekrutacja do oddziałów przedszkolnych  na rok szkolny 2024/2025 w szkłac podstawowych.

Pod tym linkiem https://edukacja.um.warszawa.pl/przedszkola znajdziecie Państwo niezbędne informacje i opis ścieżki postępowania w procedurze rekrutacyjnej. Można zapoznać się tam z zasadami oraz kryteriami przyjęć, harmonogramem działań, spisem potrzebnych dokumentów.

• Harmonogram rekrutacji do oddziałów przedszkolnych

• Postępowanie rekrutacyjne do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych

5 marca godz. 13.00

Udostępnienie w systemie rekrutacyjnym oferty przedszkoli i szkół podstawowych.

7 marca godz. 13.00 – 21 marca godz. 20.00

Rejestracja w systemie wniosków o przyjęcie.
          Rodzice wypełniają i zapisują wniosek w systemie. Po zakończeniu tego etapu nie będzie możliwa edycja wniosku.

7 marca godz. 13.00 – 23 marca godz. 16.00

Złożenie wniosku o przyjęcie do przedszkola wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym. Wniosek podpisany profilem zaufanym i dokumenty/oświadczenia potwierdzające kryteria rodzice przekazują za pośrednictwem elektronicznego systemu rekrutacji lub wersję papierową wniosku wraz z załącznikami składają w przedszkolu/szkole pierwszego wyboru.

Wszystkie te dokumenty można złożyć :

• podpisane profilem zaufanym

• wersję papierową bezpośrednio przez elektroniczny system rekrutacji

Ważne

Jeśli dziecko ma orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego, wydane ze względu na niepełnosprawność- rodzic składa w każdym przedszkolu i szkole wskazanej na liście preferencji i wybrał w niej oddziąły integracyjne. Kopię rodzic poświadcza za zgodność z oryginałem.

Kopię decyzji dyrektora szkoły podstawowej o odroczeniu obowiązku szkolnego, poświadczoną za zgodność z oryginałem przez rodzica kandydata, należy złożyć w przedszkolu/szkole wskazanej na pierwszej pozycji na liście preferencji.

25 kwietnia godz. 13.00

Opublikowanie list dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.

25 kwietnia godz. 13.00 – 8 maja do godz. 10.00

Rodzice potwierdzają wolę zapisu dziecka do przedszkola/szkoły, do której zostało zakwalifikowane.

9 maja godz. 13.00

Opublikowanie list dzieci przyjętych i nieprzyjętych.

Procedura odwoławcza

8 maja – 23 maja

W terminie 3 dni od dnia opublikowania list dzieci przyjętych i nieprzyjętych rodzic może wystąpić do komisji rekrutacyjnej z wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia.
          W terminie 3 dni od dnia otrzymania uzasadnienia rodzic może wnieść do dyrektora przedszkola/szkoły odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej.

Postępowanie uzupełniające do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych

12 czerwca godz. 16.00

Opublikowanie w systemie rekrutacyjnym wykazu wolnych miejsc.

12 czerwca godz. 16.00 – 17 czerwca godz. 20.00

Rejestracja w systemie wniosków o przyjęcie.

Rodzice wypełniają i zapisują wniosek w systemie.

Po zakończeniu tego etapu nie będzie możliwa edycja wniosku.

12 czerwca – 18 czerwca godz. 15.00

Wszystkie te dokumenty można złożyć :

• podpisane profilem zaufanym

• wersję papierową bezpośrednio przez elektroniczny system rekrutacji

Ważne

26 czerwca godz. 13.00

Opublikowanie list dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.

26 czerwca godz. 13.00 – 1 lipca godz. 10.00

Potwierdzenie woli zapisu dziecka do przedszkola/szkoły, do której zostało zakwalifikowane.

2 lipca godz. 13.00

Opublikowanie list dzieci przyjętych i nieprzyjętych.

od 2 lipca

Procedura odwoławcza.

30 sierpnia

Opublikowanie w systemie rekrutacyjnym wykazu wolnych miejsc.