-

Klasa 2b i klasa 2c na lekcji środowiska w Parku Achera

To my uczniowie klasy 2b i 2c na spotkaniu przyrodniczym w parku. Razem z naszymi Paniami spacerowaliśmy i podglądaliśmy miejscową florę i faunę.

Park Achera jest wszystkim znany.
w alejkach rosną stare kasztany,
Krzewy różniste, kwiaty kwieciste,
szyszki chmielu w słońcu zwisają.
Dzieci się bawią, lub spacerują,
a na siłowni mięśnie trenują.
Gołębie i wrony konary drzew obsiadują.
Kraczą i skaczą, jesień zwiastują.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Fauna i flora Wilanowa oczami uczniów z 2d

6 września 2018 uczniowie klasy 2d pojechali autokarem na wycieczkę autokarem do Wilanowa. Na miejscu uczestniczyli w wycieczce Zielona wyprawa- poznawali faunę i florę Parku w Wilanowie. Poznali zwierzęta i owady, oraz ich cykle rozwojowe, nauczyli się rozpoznawać pszczołę. To była bardzo pouczająca wycieczka.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


2d w Parku Hasanka

11 września klasa 2d uczestniczyła w wycieczce integracyjnej. Uczniowie pojechali do Parku Hasanka, gdzie każdy mógł sprawdzić swoje możliwości. Było mnóstwo zabawy i śmiechu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Warsztaty kulinarne w klasie 2d

Dnia 11 września 2d wybrała się na warsztaty kulinarne do Pizzerii Dominium. Najpierw uczniowie poznali historie pizzy a potem.. Każdy mógł sam ozdobić pizzę a potem ją zjeść. To była wspaniała zabawa

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 2d w Parku Achera

12 września uczniowie klasy 2d uczestniczy w prelekcji pt. Bezpieczna droga do szkoły a potem bawili się w Parku Achera.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


2b i 2c oraz "Bezpieczna droga do szkoły"

Klasa 2b i 2c w dniu 12 września uczestniczyła w spotkaniu dotyczącym akcji "Bezpieczna droga do szkoły". Pani Komisarz opowiadała jakich zasad należy przestrzegać, by bezpiecznie dotrzeć do szkoły i domu po zajęciach. Przypomnieliśmy sobie zasady bezpiecznego przekraczania jezdni oraz poruszania się po niej jeżeli brak jest chodnika. Powtórzyliśmy znajomość znaków drogowych, a także dowiedzieliśmy się jak można bezpiecznie wysiadać  samochodu i poruszać się rowerem, hulajnogą lub deskorolką po chodniku i przejściu dla pieszych. Na zakończenie obejrzeliśmy edukacyjny film na temat wszystkich omawianych zasad.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Bezpieczna droga do domu w klasie 2d

12 września uczniowie klasy 2d uczestniczy w prelekcji pt. Bezpieczna droga do szkoły a potem bawili się w Parku Achera.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 2a na Festiwalu Oświatowym

W sobotę, 22 września 2018 r. w Parku Hassów odbył się Festiwal Oświatowy szkół i przedszkoli Ursusa. Motywem przewodnim pikniku było hasło "Ursus dla Niepodległej". Tego dnia o godz.10:00, w Parku Hassów rozpoczął się uroczysty apel niepodległościowy, po którym wyruszyła Parada Niepodległości. W Paradzie wzięli udział kombatanci, harcerze, uczniowie i przedszkolacy ursusowskich szkół oraz uczniowie naszej klasy wraz z rodzicami, którzy aktywnie włączyli się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości. Nasze dzieci w strojach krakowskich z flagami przemaszerowały ulicami Ursusa. Wszyscy wyglądali pięknie i barwnie.

To był radosny i piękny dzień, który zapadnie w pamięci naszym uczniom, rodzicom i nauczycielom na dłużej.

Wszystkim bardzo serdecznie dziękuję za udział w paradzie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Nauka pływania w klasie 2d

Uczniowie klasy 2d bardzo chętnie pływają na basenie. Zajęcia odbywają się co tydzień w poniedziałek w ramach zajęć wychowania fizycznego. Każdy uczeń czeka na nie z utęsknieniem.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 2d w Manufakturze Wedla

24 września uczniowie klasy 2d pojechali do Manufaktury Wedla na warsztaty cukiernicze. Najpierw dowiedzieliśmy się z czego i gdzie powstaje czekolada oraz poznaliśmy historię Manufaktury. Podczas zajęć odbył się także konkurs wiedzy z nagrodami. Następnie uczniowie delektowali się smakiem czekolady do picia a potem wzięli udział w warsztatach dekorowania tortu. Każdy uczeń mógł spróbować swoich sił jako profesjonalny dekorator- cukiernik. Dzieci zawieźli torty do domu na degustację rodzinną.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Konkurs Fotograficzny "Moje Wakacje"- laureat z klasy 2C

Już po raz kolejny odbył się konkurs fotograficzny "Moje Wakacje". Wśród zwycięzców, wyłonionych przez jury konkursowe jest uczeń z klasy2 C -Szymon Włodarski, zdobywca 3 miejsca.
Serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Chłopaka w 2C

Zgodnie ze zwyczajem, corocznie, 30 września obchodzimy Dzień Chłopaka. W tym roku świętowaliśmy już 28 września. Z tej okazji w naszej klasie każdy chłopiec otrzymał życzenia i drobny upominek. Wszystkim dzień upłynął w bardzo miłej atmosferze.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Pokaz Judo w klasie 2 c

4 października 2018r. mieliśmy okazję wziąć udział w kilkuminutowym pokazie judo. W przystępny sposób mogliśmy uczyć się przez grę i zabawę, które rozwijały nasze umiejętności i wpływały na nasz rozwój fizyczny. Treningi judo dla dzieci można rozpocząć już w bardzo młodym wieku.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


2d na warsztatach Majsterkowo w Castoramie

Dnia 11 października klasa 2d pojechała na wycieczkę do Castoramy. Odbyły się tam zajęcia warsztatowe z drewna w ramach Majsterkowo. Było bardzo sympatycznie. Ubraliśmy się w fartuszki i otrzymaliśmy plakietkę z napisem gość. Każdy otrzymała gwoździe i deski i mógł sam zrobić sobie pudełko na skarby. Później uczniowie malowali pudełko z różnymi kolorami. Czekając aż pudełka wyschną uczniowie zwiedzali sklep i mogli sami wsiąść do kosiarki. Teraz każdy potrafi się posługiwać się młotkiem.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Zainteresowania i talenty w 2C

Jak wyśpiewał kiedyś zespół "Fasolki", każdy z nas ma jakieś, zamiłowania i pasje. Na wystawie prac można podziwiać rysunki prezentujące talenty i zainteresowania uczniów z klasy 2C.

Wbrew powszechnej opinii, uczniowie poświęcają swój czas, wolny, nie tylko na gry komputerowe i surfowanie w Internecie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Międzynarodowy Dzień Bibliotek w klasie 2d

24 października do klasy 2d na lekcji przyszli goście. Byli to uczniowie z starszych klas, którzy przebrali się za bohaterów bajek, każdy przeczytał nam fragmenty książek dla dzieci i młodzieży. Poznaliśmy Kopciuszka, Harrego Potera, Śpiącą Królewnę, Alicję z Krainy Czarów, Anię z Zielonego Wzgórza, Piotrusia Pana. To była bardzo ciekawe spotkanie z lekturą.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęcia


Uczniowie 2d odwiedzają pomnik Szarych Szeregów

25 października uczniowie z klasy 2d wybrali się na spacer. Przed nasza szkołą odwiedzili Pomnik Szarych Szeregów w Ursusie.

Na ulicy Walerego Sławka 9, na wydzielonym terenie Szkoły Podstawowej nr 4 znajduje się pomnik upamiętniający działalność tajnych drużyn harcerskich na terenie Ursusa i okolic w czasie II Wojny Światowej. Pomnik przedstawiający harcerza został odlany z żeliwa a wykonany według projektu Jana Graczyka. Odsłonięcie odbyło się 23 maja 1993r. Na dole pomnika widnieje napis: 'Szare Szeregi 27 IX 39-17 I 45'. Z lewej strony umieszczony jest znak Polski Walczącej z prawej Lilijka Harcerska. Uczniowie 2d zapalili znicz na znak pamięci oraz pomodlili się.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Spotkanie autorskie z pisarką Roksaną Jędrzejewską - Wróbel w klasie 2a

W poniedziałek 26 listopada 2018 r. nasza klasa wyruszyła na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej, która znajduje się przy ulicy Plutonu Torpedy w Ursusie, na spotkanie autorskie z pisarką dla dzieci p. Roksaną Jędrzejewską - Wróbel. To polska pisarka, doktor literaturoznawstwa, autorka książek dla dzieci, takich jak: "Kosmita", "Kamienica", seria książek o Florce, "Siedmiu wspaniałych", "Maleńkie Królestwo królewny Aurelki". Nasz gość w piękny i ciekawy sposób przybliżył dzieciom poszczególne etapy procesu powstawania książki, niezbędne elementy warunkujące samo jej napisanie oraz wydanie. Zastosowane przez autorkę rekwizyty oraz bardzo ciekawy sposób opowiadania w pełni przykuły uwagę młodego, bardzo wymagającego czytelnika. Dzieci z wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestniczyły w dyskusji z naszym gościem, a na koniec zasypały pisarkę licznymi pytaniami. Było to bardzo miłe wydarzenie, które na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


KLASA II A NA BASENIE

Pierwsze zajęcia na basenie mamy już za sobą i bardzo się z tego cieszymy. Pływanie jest jednym ze sportów wszechstronnie rozwijających organizm. Mamy nadzieję, że zajęcia na basenie pomogą nam opanować sztukę pływania oraz przełamać lęk przed głęboką wodą. Pod czujnym okiem instruktorów, będziemy mogli doskonalić swoje umiejętności. Na razie wychodzi nam to całkiem nieźle. W nagrodę za świetną współpracę z naszymi instruktorami, mieliśmy nawet czas na relaks w jacuzzi:)

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Uczniowie z 2d robią pierogi

8 listopada 2018 uczniowie klasy 2d pojechali na wycieczkę do Muzeum Etnograficznego. Uczestniczyli tam w warsztatach kulinarnych, gdzie uczyli się wyrabiać pierogi. Uczniowie wykonali pierogi z serem, a potem każdy mógł je zjeść z wybranymi przez siebie dodatkami. To było smaczne? Po warsztatach uczniowie zwiedzali stałe wystawy w muzeum. Najbardziej się podobały się ubrania ludowe oraz stare zabawki. Wszystkimi polecamy taka wycieczkę.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


OBCHODY 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W KLASIE 2 A

Tegoroczne Święto Niepodległości jest wyjątkowe. 11 listopada obchodzimy 100-lecie odzyskania niepodległości. Świętują nie tylko Polacy. Budynki na całym świecie rozświetlą się na biało-czerwono. Naszą niepodległość upamiętniliśmy w naszej klasie wieczornym koncertem zatytułowanym "Dla Niepodległej" Koncert rozpoczął się od wspólnego odśpiewania hymnu narodowego Mazurka Dąbrowskiego, a zakończył się słowami wiersza Władysława Bełzy Kto ty jesteś? - Polak mały.

Koncert miał wydźwięk patriotyczny. Przypominał o powstaniach zbrojnych, klęskach i smutnych kartach naszej historii, aż do odzyskania niepodległości. Koncert zachwycił wszystkich, którzy w nim uczestniczyli. Wychodząc, wciąż na ustach mieliśmy słowa piosenki "Co to jest niepodległość".

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 2b obchodzi Święto Niepodległości

7 listopada klasa 2b była w Parku Saskim na warsztatach z okazji Święta Niepodległości. Plenerowe warsztaty przeniosły nas w odległe czasy, kiedy to Polski nie było na mapie Europy. Zmierzyliśmy się z trudnym tematem rozbiorów naszego kraju, utraty niepodległości i powolnego dochodzenia do jej odzyskania. Następnie udaliśmy się do Grobu Nieznanego Żołnierza, gdzie wpisaliśmy się do pamiątkowej księgi, a następnie obejrzeliśmy zmianę warty przy pomniku.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


2 C bierze udział w grze miejskiej w Ogrodzie Saskim poświęconej 100-leciu odzyskania przez Polskę niepodległości

7 listopada 2018 r. uczniowie z klasy 2 C wybrali się na wycieczkę w formie interaktywnej gry miejskiej z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Gra trwała ok. 2,5 godziny i odbywała się w Ogrodzie Saskim.

W czasie wyjazdu dzieci "spotkały" ostatniego króla Polski i dowiedziały się jak nasza ojczyzna znalazła się w niewoli.

Potem w trakcie zabawy "przetrwały" 123 lata zaborów, aby w końcu w roku 1918 spotkać Józefa Piłsudskiego, dzięki któremu odzyskały wolność.

Potem uczestnicy wyjścia obejrzeli zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza i wpisali życzenia dla Polski do pamiątkowej księgi wyłożonej przy tym symbolicznym pomniku z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Na zakończenie każde dziecko dostało biało-czerwoną chorągiewkę.

W trakcie tej zabawy dzieci poznały fragment historii Polski, zapoznały się z symbolami narodowymi i dobrze bawiły.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 2C obchodzi Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia co rok obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś świętował swoje setne urodziny. Klasa 2C też przyłączyła się do tego święta.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Pluszowego Misia w 2d

Miś pluszowy, Miś kudłaty, Biały, czarny Lub łaciaty. Wszystkie misie My kochamy, Bo ich święto dzisiaj mamy.

25 listopada przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.

26 listopada obchodziliśmy w klasie 2d Dzień Pluszowego Misia. Najpierw każdy uczeń mógł opowiedzieć o swoim misiu. A potem odbyły się zajęcia techniczne, czyli szyliśmy poduszkę misia. Wyszły piękne prace/ Szycie to jest sztuka. Efekty zobaczcie sami.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


2d na warsztatach Wiem co jem

W dniach 19 listopada i 3 grudniach w klasie 2d odbyły się warsztaty "Wiem , co jem". Warsztaty składały się z kilku części, w jednej uczniowie poznali piramidę żywienia, w drugiej przygotowali zdrowy posiłek oraz w ostatniej części warsztatów uczniowie wykonali szereg ćwiczeń gimnastycznych poprawiających ogólna sprawność. Wszystkie te działania dążyły do zdrowia. Najbardziej podobały się wszystkim warsztaty kulinarne oraz zajęcia gimnastyczne. Lubimy dbać o zdrowie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


2 C bierze udział w kampanii "Wiem, co jem"

19 listopada 2018 r. klasa 2 C uczestniczyła w warsztatach, w ramach kampanii społecznej "Wiem co jem" - o zdrowym stylu życia. Szkolenie prowadzone były przez trenerów, posiadających wykształcenie z zakresu żywienia i dietetyki.

Tematem pierwszych zajęć było: "Dobre śniadanie w domu i szkole". Dzieci poznały nową piramidę żywienia, dowiedziały się jak wpływa odpowiednie żywienie na prawidłowy rozwój fizyczny i intelektualny dziecka, a także na jego dobre samopoczucie.

Potem wzięły udział w dyskusji. Podsumowaniem zajęć był quiz, dzięki któremu utrwalone zostały zasady odpowiedniego żywienia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


"Wiem, co jem" -wspólne II śniadanie- warsztaty kulinarne w 2C

26 listopada 2018r. w klasie 2C w ramach kampanii "Wiem, co jem" odbyły się warsztaty, obejmujące 45-minutowe spotkanie.

Do zajęć kulinarnych uczniowie przygotowywali się kilka dni wcześniej. Jak przystało na prawdziwych kucharzy mieli czapki kucharskie i fartuszki. Z niecierpliwością czekali na dzień, gdy będą przygotowywać zdrowe śniadanie. Z wielkim zaangażowaniem mali kucharze przystąpili do pracy. Wykonane przez nich kanapki, sałatki wyglądały bardzo apetycznie i smakowały wyśmienicie, a przede wszystkim były bardzo zdrowe.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Mikołajki w klasie II a

W dniu 6 grudnia 2018 roku, z okazji mikołajek klasa 2 a wybrała się do magicznego miejsca zwanego "Warsztatownią". Celem wyprawy było aktywne rozwijanie zainteresowań uczniów. Dzieci wzięły udział w warsztatach robienia serduszek, kul śniegowych oraz zawieszek na choinkę. Najpierw wybrały sobie serduszka. Następnie przy pomocy flamastrów i kredek rysowały motywy świąteczne oraz naklejały piankowe choinki. Następie dzieci miały za zadanie zrobić kule śniegowe, które wykonały z gałązek świerkowych i kolorowego pisaku. Na koniec dzieci przybijały gwoździki do drewna, na których nawlekały włóczkę, z której wyszły przepiękne choinki. Efekty wszystkich wykonanych prac były przepiękne! Jeszcze tylko ozdobne opakowanie i cudowny prezent na choinkę. Wszyscy uczniowie wracali zadowoleni z zajęć i z pracy własnych rąk.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Warsztaty "Wiem, co jem" w klasie II a

W dniach 19 listopada i 3 grudnia w klasie 2a odbyły się warsztaty "Wiem, co jem", aby uzupełnić wiedzę na temat zdrowego żywienia. Warsztaty składały się z kilku części, w jednej uczniowie poznali piramidę żywienia, w drugiej przygotowali wyśmienitą pastę z awokado i sałatki. W ostatniej części warsztatów uczniowie wykonali szereg ćwiczeń gimnastycznych poprawiających ogólną sprawność fizyczną. Podczas trwania warsztatów w całej sali unosił się przyjemny aromat przypraw i ziół, a uczniowie dzielili się własnymi spostrzeżeniami z rówieśnikami i z paniami.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Lekcja informatyki w klasie 2d

W roku szkolnym uczniowie 2d na lekcjach informatyki poznali kilka programów, wzięli również udział w projektach międzynarodowych etwinning. Uczą się posługiwać klawiaturą , przepisywać tekst w Wordzie oraz poznają programy takie jak WordArt, czy Scratch. Najbardziej uczniowie lubią przechodzić labirynty , czyli kodować. Tworzą swoje historie kodowania. Mają swoje ulubione plastyczne programy, gdzie rządzi symetria lub matematyka. Zapraszamy do obejrzenia twórczości na lekcjach informatyki.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Mikołajki w 2C

Uwielbiamy grudzień! 6 grudnia 2018 r. był  pełen niespodzianek. W tym dniu ranek zaskoczył nas prezentami zostawionymi przez Mikołaja obok klasowej choinki.  Sprawiły nam one dużo radości.  Później z okazji mikołajek klasa otrzymała słodki upominek w postaci cukierków. Teraz czekamy już na święta i kolejne prezenty. 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 2b na warsztatach świątecznych w Leśniczówce Paryż

3 grudnia klasa 2b pojechała na warsztaty bożonarodzeniowe do urokliwej Leśniczówki Paryż. Podczas wizyty w tym miejscu, spotkaliśmy się z panem leśnikiem, poznaliśmy zwierzęta i rośliny lasu, udaliśmy się do paśnika, gdzie na drzewach powiesiliśmy wykonane własnoręcznie świąteczne choinki. Następnie miło spędziliśmy czas wykonując ozdoby choinkowe z masy solnej. Podsumowaniem naszego pobytu była uroczysta kolacja wigilijna. Przy pięknie nakrytym stole jedliśmy potrawy wigilijne. Na zakończenie naszego pobytu bawiliśmy się na placu zabaw, a następnie karmiliśmy zwierzęta w mini zoo.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 2 C w Leśniczówce Paryż

3 grudnia 2018 r. klasa 2 C pojechała do przepięknej Leśniczówki Paryż. Podczas wizyty w tym miejscu, uczniowie spotkali się z panem leśnikiem, poznali zwierzęta i rośliny lasu. Ponadto udali się do paśnika, gdzie na drzewach porozwieszali wykonane własnoręcznie świąteczne przysmaki dla zwierząt.    W ten sposób stworzyli leśne choinki. Następnie w miłej atmosferze spędzili czas, wykonując ozdoby choinkowe z masy solnej. Kwintesencją  pobytu była uroczysta wigilijna kolacja. Przy pięknie nakrytym stole uczniowie jedli potrawy świąteczne. Na zakończenie wszyscy bawili się na placu zabaw i  karmili zwierzęta w mini zoo.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Świąt Czar w klasie 2d

11 grudnia 2018 w klasie 2d odbył się występ , gdzie uczniowie przedstawiali swoje talenty taneczne oraz wokalne. Po występie odbyły się warsztaty rodzinne. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, było ozdabianie serwetników metoda decoupage, wykonywanie kartek świątecznych oraz choinki z płatek. Najwięcej chętnych ustawiło się do szycia bałwanka. Jak to na wigilii nie zabrakło życzeń, kolęd oraz łamania się opłatkiem. Ważne że udało się nam razem spotkać.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Świąteczny czas w 2C

Święta Bożego Narodzenia są dla wszystkich, a szczególnie dla dzieci radosnym przeżyciem. Już sam okres przygotowań wywołuje wiele emocji.

Dzieci z klasy 2 C przyłączyły się do tych prac pełną parą.

Wykonały ozdoby na tablice znajdujące się w sali lekcyjnej i na korytarzu, ubrały choinkę oraz uczyły się kolęd, pastorałek i wierszy o tematyce świątecznej.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 2d oraz klasy 0a i 0c w czasie integracji

14 grudnia uczniowie 2d zaprosili swoich młodszych kolegów z klas 0a i 0c do swojej klasy na pokaz talentów. Starsi koledzy pokazali 2 tańce ludowe. Odbyła się inscenizacja oraz wspólna nauka piosenki o Mikołaju. Było wesoło . Następnie wszyscy pośpiewali kolędy. To był miło spędzony czas.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Mistrzyni w 2d

15 grudnia 2018 roku odbyły się Mistrzostwa Akrobatyki na taśmie. Nasza koleżanka Barbara Kędzior reprezentowała nasz kraj. Zaprezentowała ciekawy i zapierający dech program artystyczny. Uczniowie z klasy 2d widzieli go na próbie. Jesteśmy z niej bardzo dumni. Zdobyła pierwsze miejsce. Jesienią zdobyła już Mistrzostwo Polski w Akrobatyce i Mistrzostwo Europy. Brawo Basiu!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Coraz bliżej święta... przygotowania do świąt w 2d

A gdy zabłyśnie gwiazda
W błękitnej dalekości.
Będziemy z sobą dzielić
Opłatek - chleb Miłości.

A łamiąc okruch biały,
Wśród nocy świętej ciszy,
Niechaj się serca nasze
Jak dzwony rozkołyszą.

Klasa 2d do Świąt Bożego Narodzenia przygotowywała się bardzo długo. Uczniowie wykonywała kartki świąteczne z życzenia do bliskich. Byliśmy na poczcie i wysłaliśmy listy z kartkami do rodziny. Wybraliśmy tez jednego chorego chłopca z naszej okolicy, który bardzo lubi otrzymywać kartki i dla niego również wysłaliśmy kartki świąteczne. W klasie robiliśmy bombki, dekorowaliśmy je cekinami- wyszły piękne i kolorowe. Wykonaliśmy postacie Mikołaja, anioła, i renifera z filcu- to zadanie było bardzo czasochłonne. Robiliśmy tez przywieszki, ozdoby na choinkę w kształcie choinek z drucików. Oprócz tego każdy uczeń przygotował anioła oraz mikołaja na lekcji. To były Fajne przygotowania do świąt. Nasze mikołajki klasowe to były warsztaty techniczne, na których uczyliśmy się tkać na krośnie. Bardzo lubimy plastykę

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Kartki świąteczne w klasie 2a

W grudniu - tuż przed Świętami, na lekcji języka angielskiego na ławkach dzieci pojawiły się przeróżne materiały potrzebne do ozdabiania. Wspólnie stworzyliśmy "a Christmas card "- kartkę świąteczną - z życzeniami w j. angielskim, którą uczniowie udekorowali według własnego pomysłu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęcia


3A i 2A podczas Koncertu Świątecznego

12 grudnia podczas Koncertu Świątecznego uczniowie klasy 3A i 2A zaprezentowali góralską pastorałkę pt. : "Okarynki, fujarecki". Zapraszamy do obejrzenia filmu. Link znajduje się tutaj

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wigilijne spotkanie w klasie 2c

Jest taki wyjątkowy dzień w roku, gdy wszyscy gromadzą się przy wspólnym stole.

20 grudnia 2018 r. w klasie 2 C odbyło się spotkanie wigilijne, na które zaprosiliśmy naszych bliskich. Na początku przedstawiliśmy Rodzicom program artystyczny dotyczący tradycji i zwyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Później składaliśmy sobie świąteczne życzenia, po których przyszedł czas na poczęstunek i rozmowy.

Tę uroczystość spędziliśmy w serdecznej, rodzinnej atmosferze. Był to dla nas bardzo miło spędzony "ostatni dzień" roku 2018!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


2d w Muzeum Ewolucji

16 stycznia 2019 uczniowie klasy 2d pojechali na wycieczkę do Muzeum Ewolucji.

Najpierw przewodnik oprowadził ich po ekspozycji i wyjaśnił czym różnią się dinozaury roślinożerne od mięsożerne oraz skąd wiadomo, ze dinozaury żyły naprawdę. Uczniowie dowiedzieli się wiele o wielkości dinozaurów oraz ich zachowaniach. Potem odbyły się warsztaty plastyczne, na których każdy mógł sam stworzyć sobie dinozaura. Bardzo lubimy dinozaury i podobała nam się wycieczka.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


2b warsztaty z programowania

16 stycznia klasa 2b pojechała do Ministerstwa Cyfryzacji na warsztaty z programowania. Przez półtorej godziny rozwijaliśmy wiele kompetencji: kreatywność, umiejętność pracy w zespole, szukanie kompromisów i optymalnych rozwiązań. Ta nauka na pewno przyda się nam w przyszłości. Zapoznaliśmy sie również z miłymi robotami, którym wydawaliśmy polecenia, a one musiały je wykonać. Następnie pracowaliśmy w scratchu. Były to bardzo ciekawe zajęcia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Konkurs plastyczny "Najfajniejszy miś- laureaci z klasy 2C

W tym roku szkolnym odbył się konkurs na "Najfajniejszego misia". Wśród zwycięzców wyłonionych przez konkursowe jury byli uczniowie z klasy z 2C:
Aleks Wirtek zdobywca I miejsca,
Matylda Krzymowska zdobywczyni II miejsca,
Marta Kicka zdobywczyni III miejsca,
Małgorzata Pietrzak zdobywczyni III miejsca,

Serdecznie gratulujemy !

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 2d pomaga ptakom zimą

Ptaki wyjątkowo bardzo narażone są na walkę z nieprzychylnymi warunkami atmosferyczymi. Kiedy temperatura spada poniżej zera, zdobycie pokarmu staje się dużo trudniejsze. W najgorszej sytuacji są te małe ptaki takie jak wróble czy sikorki. Możemy im pomóc, i to w bardzo prosty sposób! Najszybszym sposobem będzie powieszenie karmnika. Jeżeli zdecydujemy się dokarmiać ptaki zimą, powinniśmy do tego podejść odpowiedzialnie, rzucać im odpowiednie ziarna.

14 stycznia uczniowie z klasy 2d wybrali się do szkolnej- ptasiej stołówki, aby nakarmić ptasich przyjaciół. Uczniowie odkryli miejsce, gdzie przez całą zimę są rzucane ptakom przysmaki. Skarbnik klasowy przyniósł ziarna, a potem już było łatwiej.każdy uczeń nabrał w rękę ziarenek i rzucił ptakom. Później, gdy już każdy z uczniów poszedł na swój własny obiad to przez szyby spoglądał na jedzące ptaki. Łatwo jest pomagać.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Jasełka w kościele św. Józefa Oblubieńca NMP w Ursusie

W niedzielę 20 stycznia 2019 r.w kościele parafialnym, klasa 2 A przedstawiła Jasełka, według scenariusza nauczycielki Agaty Chmielińskiej. Oryginalny scenariusz, oprawa muzyczna twórczo się przeplatały z wątkami biblijnymi i literackimi. Scenariusz nawiązywał do 100 - lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Przedstawienie zgromadziło w świątyni wielu parafian, gorąco oklaskujących młodych wykonawców. W niejednym oku pokazała się łza wzruszenia. Wagę artystycznego wydarzenia podkreślił, w słowach uznania i podziękowania ks. Prałat Zbigniew Sajnóg, nagradzając młodych wykonawców mocnymi brawami.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


XXIV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego " Alfik Matematyczny" - dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w klasie 2C

21 listopada 2018 roku odbył się "Alfik Matematyczny" Ogólnopolski Konkurs Matematyczny. W konkursie brali udział uczniowie z klas 2-8.

W naszej szkole, spośród uczestniczących w konkursie uczniów z klas drugich, najwięcej punktów otrzymał Szymon Włodarski, który dostał 85, 83% punktów możliwych do uzyskania i dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku, co daje 24 miejsce w województwie mazowieckim i 73 w kraju. Wyniki konkursu ogłoszone zostały w styczniu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 2b w teatrze

W dniu 18 lutego klasa 2b pojechała na "Śnieżny show" do teatru Maskarada. Był to spektakl pełen tańca i śpiewu wciągający widzów w zimową magię. Razem ze Śnieżynkami, braliśmy udział w poszukiwaniu Zapomnianego Śnieżnego Skarbca oraz tworzyliśmy własny Zimowy Musical. ZImowa magia wyciągnęła nas wł urokliwy klimat zimy, gdzie wszystko lśni, skrzy się i dźwięczy. Na zakończenie spektaklu każdy z nas zrobil własną śnieżynkę.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


BAL KARNAWAŁOWY W KLASIE 2A

Ten dzień od rana zapowiadał się niezwykle. Korytarzami szkoły przemykali Batman i Spiderman, widziano też kotka, pieska oraz najprawdziwszą księżniczkę! W tym dniu sala lekcyjna zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, czarodziejów, kowbojów, duchów, policjantów i innych barwnych postaci z kreskówek i bajek. Przy dźwiękach skocznej muzyki i utworach znanych wykonawców dzieci mogły pobawić się ze szkolnymi kompanami. Były korowody, kółeczka, pociągi, węże i tańce w parach. Dzieci bawiły się świetnie. Wspólne zabawy wyczerpały siły tancerzy. Po zabawie wszystkie dzieci udały się na poczęstunek przygotowany przez rodziców w klasach.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Zabawa karnawłowa 2b

"W karnawale, w karnawale
zawsze idziemy na bale.
Każde dziecko: duże, małe,
lubi bale w karnawale.
Można zmienić się w królewnę,
w królewicza można też,
są Cyganki, wrózki, żabki, jest i batman, jest i jeż".

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Karnawał w 2 C

Karnawał to czas zabaw, maskarad i wielkich balów, dlatego 13 lutego 2019 r. uczniowie z klasy II C wzięli udział w zabawie karnawałowej. Tego dnia przebrani za różne postaci z bajek lub świata realnego, tańczyli przy utworach przygotowanych specjalnie dla nich. W przerwie był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Patrząc na zdjęcia widać, że wszyscy bawili się znakomicie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Bal w 2d

Karnawał to czas radości i zabawy nie tylko dla dorosłych, ale też dla dzieci. To właśnie podczas balu karnawałowego spełniają się wszystkie marzenia i każdy uczeń na krótką chwilę może wcielić się w ulubioną postać z bajki. 13 lutego w klasie odbył się bal, były tańce, zabawy z chustą i biegi. Ta impreza była pełna śmiechu i radości.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 2d w Planetarium

19 lutego uczniowie klasy 2d pojechali na wycieczkę do planetarium Niebo Kopernika.
W planetarium oglądali pokaz, na którym poznawali gwiazdozbiory widoczne w Polsce oraz film pt. Polaris. Następnie wybrali się na wystawę o Ziemi oraz zwiedzali Park Odkrywców. To była niesamowita wycieczką.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


2b na basenie "Skalar"

Wyjście na basen to świetna sprawa, oprócz dobrej zabawy także okazja na poprawienie kondycji czy zrzucenie kilku kilogramów. Pływanie ma doskonały wpływ na nasze zdrowie - wzmacnia mięśnie, poprawia krążenie oraz zwiększa pojemność płuc. Dodatkowo ruch w wodzie nie obciąża stawów, dzięki czemu jest zalecany zarówno młodym jak i tym trochę starszym. A oto my i nasze basenowe poczynania.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 2 C na "Śnieżnym show"

18 lutego 2019 r. klasa 2C pojechała do teatru Maskarada na musical "Śnieżny show". Była to inscenizacja pełna ruchu i śpiewu, która wciągała odbiorcę w zimowe czary. Wspólnie z głównymi bohaterkami Śnieżynkami, publiczność brała udział w poszukiwaniu zapomnianego, śnieżnego Skarbca oraz tworzyła własny "zimowy utwór". Te czary wprowadzały widownię w urokliwy klimat zimy, gdzie wszystko błyszczy, skrzy się i skrzypi.

Widowisko kończyło się, własnoręcznie wykonaną śnieżynką przez uczestników spektaklu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 2 C poznaje świat reklamy

26 lutego 2019 r. Klasa 2 C wybrała się do OK "Arsus"na lekcję medialną "Dziś poznamy świat reklamy!"

Dzieci podczas lekcji:
- dowiedziały się, czym jest reklama,
- odkryły, że nie wszystkie informacje podane w reklamach są prawdziwe,
- poznały różne hasła reklamowe i spróbowały stworzyć własny slogan,
- przekonały się, dlaczego w reklamach występują znane osoby,
- dowiedziały się, jak reklama może pomagać innym,
- spróbowały swoich sił we wspólnym tworzeniu reklamy.

Na koniec, czekała na uczestników najmilsza część wizyty w "Arsusie", czyli film "ROCK DOG. PIES MA GŁOS!" Zajęcia nie tylko były pouczające, ale również i przyjemne!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Tłusty czwartek w klasie 2 C

"Powiedział mi Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła"

28 lutego 2019 r., jak przystało na tradycję, również i w klasie 2 C pojawiły się pyszne pączki, które błyskawicznie zniknęły!

To prawdziwe "pączkowe" szaleństwo było możliwe, dzięki rodzicom.

Patrząc na zdjęcia widać, że wszyscy skosztowali tych cudownych słodkości!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Tłusty czwartek w 2d

Tłusty Czwartek to dzień, podczas którego zgodnie z tradycją każdy z nas powinien zjeść minimum jednego pączka. Święto to ma korzenie pogańskie (jedząc tłuste jedzenie, żegnano zimę), jednak dziś symbolizuje koniec karnawału i poprzedza okres Wielkiego Postu. W ostatni dzień lutego uczniowie z 2d obchodzili w klasie tłusty czwartek. Każdy miał okazje zakosztować pysznego pączka.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wizyta w Teatrze Palladium - klasa 2a

Dnia 7 marca 2019 r. klasa 2a była na przedstawieniu ,,Czarodziej", w warszawskim teatrze Palladium.

Gra świateł, niezwykłe efekty specjalne, wspaniała oprawa muzyczna wypełniły dzieciom mile spędzony czas. Przedstawienie bardzo się wszystkim podobało, było śmieszne i zabawne Przeniosło nas w nieodgadnięty świat magii. Po przedstawieniu uczniowie mieli okazję spotkać się z aktorami i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęcia


Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny- wyróżnieni z klasy 2 C

21 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 4 w Warszawie odbył się Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny".

W naszej szkole udział w konkursie wzięło 37 uczniów z klas II i III w następujących kategoriach:
- Żaczek: 24 uczniów z klas drugich
- Maluch: 13 uczniów z klas trzecich

Wśród czterech osób wyróżnionych w kategorii Żaczek byli uczniowie z klasy 2 C:

- Szymon Włodarski,
- Małgorzata Pietrzak.

Serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Kobiet w klasie 2a

8 marca w naszej klasie obchodziliśmy Dzień Kobiet. Po raz kolejny nie zabrakło miłego akcentu od naszych chłopców. Tym razem wszyscy chłopcy elegancko złożyli życzenia dziewczynom z klasy częstując je cukierkami i wręczając upominki. Miło było widzieć uśmiech na twarzach wszystkich Kobiet tego dnia!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Kobiet w klasie 2C

8 marca to dzień, o którym nie wypada zapomnieć. Pamiętali o nim również chłopcy z klasy 2 C, którzy złożyli swoim koleżankom życzenia oraz wręczyli niespodziankę - piękne pamiętniki. Dziewczynki były bardzo zadowolone!

Wszystkim dzień upłynął w miłej i pogodnej atmosferze.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień kobiet w 2d

8 marca w klasie 2d obchodzono hucznie Dzień Kobiet. Były życzenia i serdeczności oraz prezenty. Każda uczennica znalazła coś pięknego. Zobaczcie sami.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień kobiet w klasie 2b

Dzień Kobiet - coroczne święto obchodzone 8 marca od 1910 roku. Pierwszy dzień kobiet obchodzony był 28 lutego 1909 w Stanach Zjednoczonych. A tak obchodzimy go dzisiaj w klasie 2 b. Wszystkiego najlepszego dla wszystkich Pań i dziewczynek. Panowie z klasy 2 b.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Oznaka jakości dla uczniów 2d w projekcie etwinning Poprzez Niepodległą

eTwinning to łączenie i współpraca bliźniaczych szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych i promowanie szkolenia nauczycieli. Jest to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT). Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami. Współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. W tym roku szkolnym uczniowie klasy 2d zostali odznaczeni za udział w projekcie krajowym pt. Poprzez Niepodległą za swoje dokonania.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 2d w NBP

14 marca 2019 uczniowie klasa 2d pojechali do Narodowego Banku Polskiego. Na miejscu w muzeum zwanym Centrum Pieniądza NBP uczestniczyli w warsztatach 1. Pieniądzem może być wszystko? Dowiedzieli się co to jest płacidła, jakie banknoty i monety są w Polsce oraz czym płacono w w dawnych czasach. Chętni mogli również nabyć monetę numizmatyczną z okazji 100 lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 2b i 2c w projekcie "Brzdące w re@lu"

Klasy 2b oraz klasa 2c brały udział w projekcie "Brzdące w re@lu". Projekt miał na celu pokazanie dobrych wzorców do świadomego i bezpieczonego korzystania z mediów. Jednocześnie miał pokazać zagrożenia, ale również metody i działania wspierające rozwój poznawczy, społeczny i emocjonalny dziecka. Proszę zobaczyć jak się bawiliśmy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Warsztaty kulinarne w 2d

22 marca 2019 w klasie 2d odbyły się warsztaty kulinarne. Każdy uczeń dekorował deser- naleśniki w swoje ulubione produkty i chętni spróbowali zdrowych placków owsianych. Naleśniki się nadają na obiad i na deser. Można je podawać z dżemem, powidłem, nutellą i innymi pysznymi produktami. Każdy znalazł coś dla siebie. To były pyszne zajęcia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Konkurs plastyczny "Najciekawsza kwiatowa kompozycja przestrzenna" - nagroda dla klasy 2 C

W tym roku szkolnym w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny " Najciekawsza kwiatowa kompozycja przestrzenna".

Wśród prac zgłoszonych do konkursu, jury nagrodziło kompozycję Antoniny Borczon, która zdobyła jedną z głównych nagród dla klasy 2 C.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Uczniowie 2d malują na szkle

11 kwietnia uczniowie klasy 2d wybrali się na wycieczkę do Castoramy, gdzie uczestniczyli w warsztatach pt.:" Majsterkowo". Malowanie na szkle wymaga precyzji oraz dobrego pętla, ważne też by to co chce namalować nie miało za dużo detali. Czekając aż prace wyschną uczniowie zwiedzali sklep. Było dużo śmiechu i pełno wrażeń.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Konkurs plastyczny "Wielkanocny zajączek" - laureaci z klasy 2C

W tym roku szkolnym odbył się konkurs plastyczny " Wielkanocny zajączek".

Wśród zwycięzców, wyłonionych przez konkursowe jury byli uczniowie z klasy 2C:


- Matylda Krzymowska zdobywczyni I miejsca,
- Oleksandra Ivasiuk zdobywczyni II miejsca,
- Antonina Borczon zdobywczyni III miejsca.

Serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


2 C- "Wiosna, wiosna, wiosna, ach to Ty..."

Wiosna to cudowna pora roku, dlatego z tej okazji dzieci z klasy 2 C wykonały fascynujące prace plastyczne. Wszystkie kompozycje były pomysłowe, kolorowe oraz wyjątkowe. Ozdobiły one szkolne korytarze, wprowadzając wiosenną aurę, jak również przystroiły salę lekcyjną, ukazując swe piękno w dekoracji klasowej gazetki.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Inspiracje wielkanocne w 2d

Wielkanoc 2019 zbliża się wielkimi krokami. Życzenia wielkanocne to jedna z najważniejszych tradycji, dlatego nie zapomnij ich złożyć swoim najbliższym. Oprócz życzeń ważne są potrawy, dekoracje i a w tym główna role odgrywają oczywiście jaja.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


2 C na basenie - maj 2019r.

Dopiero co zaczęliśmy chodzić na basen, a tu już rok prawie minął. Tak wyglądają nasze umiejętności po dziesięciu miesiącach nauki.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


2 C w Łazienkach Królewskich

30 kwietnia 2019 r. klasa 2 C pojechała na lekcję muzealną w Łazienkach Królewskich.

Tego dnia pogoda dopisała, więc uczniowie z zainteresowaniem wędrowali po alejkach pięknego parku do pałacu Na Wyspie z Królewską Galerią Obrazów.

To w tej letniej rezydencji króla Stanisława Augusta - reformatora, filozofa w koronie, mecenasa i kolekcjonera sztuki, w otoczeniu najwspanialszych dzieł sztuki dzieci dostały sporą porcję wiedzy połączoną z zabawą.

Uczestnicy lekcji muzealnej " Zostań nadwornym artystą" odbyli podróż w czasie, zgłębiając dzieje Łazienek Królewskich, a także wcielając się w rolę nadwornych artystów króla, odkrywając tajniki ich warsztatu. Przewodnikami po XVIII-wiecznym świecie sztuki byli królewscy artyści: Marcello Bacciarelli i André Le Brun.

Panie edukatorki w interesujący i atrakcyjny sposób przekazały dzieciom najważniejsze informacje związane z twórczością artystów z czasów króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Hodowla fasoli w klasie 2C

Uczniowie z klasy 2 C na przełomie maja i kwietnia mieli szczególne zadanie z edukacji przyrodniczej - założyć hodowlę fasoli. Celem tej pracy było poznanie: czynników potrzebnych do kiełkowania i wzrostu rośliny oraz etapów dojrzewania rośliny. Dzieci prowadziły hodowle przez około 4 tygodnie według zaprezentowanej im instrukcji. Aby dokumentować pracę niektórzy założyli Dziennik obserwacji hodowli fasoli, gdzie wpisywali swoje spostrzeżenia, opisywli zmiany w wyglądzie nasion, a potem rozwijającej się rośliny, robili rysunki, notowali uwagi. Cele pracy zostały osiągnięte. Uczniowie prowadzili proces badawczy. Potrafią założyć hodowlę roślin, znają czynniki wpływające na wzrost i rozwój roślin, zaobserwowane w życiu codziennym (woda, światło, temperatura). Z tego zadania wszyscy wywiązali się znakomicie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


2d odwiedza Teatr Guliwer

17 maja uczniowie klasy 2d pojechali na wycieczkę do Teatru Guliwer. Na miejscu obejrzeli przedstawienie pt. :"Śpiąca królewna". Piękny śpiew, ciekawe efekty choreograficzne to na pewno atuty tego spektaklu. Wycieczka wszystkim się spodobała.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Mamy w klasie 2C

Kocham Cię, Mamo,
Bo serce Twoje bije tak samo jak serce moje.

A kiedy będzie słońce i lato
Pójdziemy sobie na spacer z Tatą.

Dzień Matki to jeden z najpiękniejszych dni w roku. Wszystkie dzieci na całym świecie ślą swoim mamom najserdeczniejsze życzenia i podziękowania. Uczniowie klasy 2 C również uczcili ten dzień uroczyście. Wszyscy w odświętnych strojach z lekką tremą poprzez recytację wierszy, wyrazili swoją miłość i wdzięczność swoim kochanym mamom i tatusiom za trud i poświęcenie wkładane każdego dnia w ich wychowanie.

Miłym akcentem spotkania było wręczenie przez dzieci własnoręcznie wykonanych upominków wraz z życzeniami.

Nie zabrakło buziaków i gorących uścisków.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień mamy w 2d

Dzień Matki to jedno z najpiękniejszych świąt, które możemy celebrować. 26 maja to ważna data w naszym kalendarzu! Święto obchodzone jest niemal na całym świecie jako wyraz szacunku wobec matek i w celu uhonorowania ich trudu włożonego w wychowanie dzieci. Do Polski Dzień Matki zawitał w 1914 roku. Pierwszy raz święto obchodzone było jedynie w Krakowie. Od 1915 obchodzone jest już w całym kraju, każdego roku, 26 maja.

W tym dniu życzymy:

Droga Mamo!
Dziękuję za każdy spędzony
wspólnie z Tobą dzień,
za pokazywanie mi świata,
za uczenie bycia odważnym,
wolnym i otwartym na innych.
Kocham Cię za wszystko i na zawsze!

Uczniowie klasy 2d dokładnie się przygotowali do tego święta. Wykonali dla mam piękne laurki wraz życzeniami, stworzyli z korali bransoletki lub łańcuszki z koralami oraz obrazek piaskowo- filcowy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


2 C w Muzeum Narodowym

6 czerwca 2019r. nasza klasa wybrała się do Muzeum Narodowego w Warszawie. Wzięliśmy udział w lekcji pt. "Warszawa jak z obrazka".

Podczas zajęć dowiedzieliśmy się, jak wyglądała Warszawa na obrazach Canaletta, Aleksandra Gierymskiego, Władysława Podkowińskiego i Marcina Zaleskiego.Analizowaliśmy najważniejsze podobieństwa i różnice między dawną Warszawą, a współczesną.

Próbowaliśmy odnaleźć znajome miejsca.

To była bardzo ciekawa i pouczająca wycieczka.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Basia znowu Mistrzynią Polski w akrobatyce

9 czerwca 2019 odbyły się Mistrzostwa Polski Akrobatyki Powietrznej w Lublinie. Nasza koleżanka z 2d -Barbara Kędzior obroniła tytuł mistrzyni. Zaprezentowała ciekawy i zapierający dech program artystyczny. Jesteśmy z niej bardzo dumni. Zdobyła pierwsze miejsce.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


2d w Piasecznie

4 czerwca uczniowie klasy 2d wybrali się z kolegami z klas 1 na wycieczkę plenerową.

Wybrali się do Piaseczna, gdzie podróżowali pociągiem kolei wąskotorowej. Kolejka pojechali na polanę w Runowie, gdzie odbyły się gry i zabawy oraz pieczenie kiełbasek przy ognisku. W Piasecznie na stacji zwiedzali również modelarnie, z wielką makietą kolejową.

Pogoda dopisała, humory też. Uczniowie wspaniale spędzili czas..

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


1d i 2a obserwuje życie w wodzie

Dzisiaj prowadziliśmy wielkie obserwacje małych mieszkańców zbiorników wodnych. Na zajęciach dowiedzieliśmy się, że nie tylko ryby mieszkają w jeziorach i stawach. Poznaliśmy i obejrzeliśmy organizmy, które trudno dostrzec w wodzie gołym okiem. W naszym pojemniczku znalazły się larwy ważek, kiełbiki, wodopójka, rurecznik, chruścik w domku z piasku i muszelek, a nawet pijawka. Przyjrzeliśmy się im z bliska przez lupę i mikroskop, a później na podstawie karty musieliśmy je rozpoznać. Niektórzy z nas nie bardzo chcieli oglądać te "robale", ale nasza pani nas zachęciła i nie żałujemy. To było bardzo ciekawe przeżycie - głowa larwy ważki pod mikroskopem wyglądała jak głowa smoka, a maleńki rurecznik mienił się różnymi barwami. To były fajne zajęcia!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wycieczka do Wilanowa klasy 2a

Wycieczka do Wilanowa została zaliczona do jak najbardziej udanych. W Pałacu króla Jana III Sobieskiego dowiedzieliśmy się o pięknej sztuce pisania jaką jest kaligrafia. Każdy z nas mógł napisać piórem używając przy tym atramentu własną wizję pięknych literek. O całej sztuce opowiadał nam pan w stroju, jaki obowiązywał w tamtych czasach. Następnie weszliśmy do Pałacu Wilanowskiego, gdzie oglądaliśmy jego wnętrza.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wycieczka do Ośrodka Edukacji Technicznej "PINOKIO"

Pojechaliśmy do Ośrodka Edukacji Technicznej "PINOKIO" w Słomczynie, aby poznać jakie tajemnice kryje drewno. Na początku uczniowie wzięli udział w zajęciach edukacyjnych dotyczących warstw lasu, rodzajów drzew, zwierząt i roślin zamieszkujących to środowisko. Poznali również budowę drzewa. Kolejnym punktem programu była wizyta w nowoczesnej stolarni, gdzie odbył się pokaz maszyn i urządzeń służących do prac stolarskich i obróbki drewna. Wszyscy z ogromnym zainteresowaniem oglądali, jak tworzy się z drewna różne przedmioty np. ramy okienne, meble i figurki. Po prezentacji odbyły się gry i zabawy edukacyjne utrwalające i sprawdzające zdobytą przez dzieci wiedzę. Następnie uczniowie udali się do drewnianej chatki, w której przygotowano ognisko, na którym samodzielnie upiekli pyszne kiełbaski. Po posiłku każdy uczeń wykonał obrazek z drewna z wykorzystaniem sklejki, trocin, kory i wiórek.

Wszyscy wrócili do szkoły z pięknymi, własnoręcznie wykonanymi pracami i ogromnymi uśmiechami na twarzach.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzielnicowy Konkurs " Mistrz Sudoku"- laureaci z klasy 2 C

Już po raz XII odbył się w naszej szkole Dzielnicowy Konkurs " Mistrz Sudoku".

Wśród zwycięzców, wyłonionych przez konkursowe jury są uczniowie z klasy 2 C:

- Szymon Włodarski, zdobywca 1 miejsca na poziomie klas drugich,
- Matylda Krzymowska, zdobywczyni 3 miejsca na poziomie klas drugich.

Serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Występ dla rodziców- Kochamy was- tato i mamo - klasa 2d

Dom to miejsce, gdzie ludzie są razem

6 czerwca 2019 w klasie 2d było wielkie święto. Odbył się występ muzyczny dla rodziców, gdzie królowały tańce oraz przepiękne piosenki. Były również podziękowania, dla rodziców , dla pani Agatki oraz dla zasłużonych mam od wychowawcy. Na samym końcu uczniowie rozdali swoim ukochanym rodzicom kwiaty oraz laurki. Wszyscy wspaniali aktorzy dostali gromkie brawa, uściski i buziaki.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


"Brzdące w re@lu" - 2b, 2c

Klasy 2b oraz 2c brały udział w programie Profilaktycznym " Brzdące w re@lu - edycja III". Celem tego projektu było dotarcie do młodszych dzieci i ich rodziców, po to aby przeciwdziałać uzależnieniom od telewizji, dziecięcych gier i tabletów - już od podstaw procesu wychowawczego. Projekt ten zakładał uświadomienie rodzicom jakie szkody dla dzieci i ich prawidłowego rozwoju wyrządza nadmierne korzystanie z mediów cyfrowych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Mamy i Taty - w klasie 2a

W naszej klasie dnia 12 czerwca 2019 r. odbyła się uroczystość z okazji "Dnia Matki i Ojca", na którą uczniowie zaprosili najbliższe i najważniejsze osoby w swoim życiu, czyli mamę i tatę.

Uroczystość rozpoczęła się częścią artystyczną przygotowaną przez klasę pod opieką swojej wychowawczyni. Dzieci zaprezentowały program słowno-muzyczny zwieńczony widowiskowym odtańczeniem Poloneza, za który zostały nagrodzone owacjami na stojąco.

Uczniowie zaprezentowali własne napisanie przez siebie wiersze o mamie i zaśpiewali piosenki, w których wyrazili swoją miłość i wdzięczność za matczyną dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i tak wspaniale wybacza. Nie zabrakło piosenki dla taty i własnoręcznie wykonanych upominków.

Po części oficjalnej uczniowie zaprosili swoich rodziców na słodki poczęstunek.

Zapraszamy do obejrzania zdjęćSzkoła Podstawowa nr 4, im. Władysława Broniewskiego w Warszawie | rok szkolny 2018/2019