Akwarium - praca plastyczna-klasa IIc.
-

Wycieczka śladami Powstańców-klasa IIc.

Lekcje historii nie zawsze muszą wyglądać standardowo. Uczniowie w praktyczny sposób mogli poznać losy powstańców warszawskich poprzez spacer ich śladami. Okazało się to ciekawym doświadczeniem, bowiem uczestnicy wycieczki nie zdawali sobie sprawy, że podczas niedzielnych spacerów z rodziną czy rowerowej przejażdżki z przyjaciółmi, mogli na ulicach Warszawy, znaleźć ślady historii swojego miasta oraz polskich bohaterów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wycieczka do Pałacu w Wilanowie - lekcja muzealna klasy IIC!

Uczniowie odbyli kolejną, ważną lekcję historii. Wybrali się do magicznego, historycznego miejsca na mapie Warszawy. Odwiedzili pałac króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie. Zachowały się tam ślady jego mieszkańców oraz kolekcje sztuki, które tam zgromadzili. Miejsce to zachwyca także pięknymi ogrodami, rzeźbami oraz pomnikami. Dzieci mogły przeżyć małą podróż w czasie i poczuć się jak bohaterowie tamtych lat.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Samorząd kasy II C wybrany.

Wybory do samorządu klasowego to często dla młodych osób pierwsza szansa, by wypowiedzieć się w ważnej dla nich sprawie. Uczniowie w tajnym glosowaniu wybrali swoich przedstawicieli, dzięki czemu zrozumieli, że ich głos ma znacznie. Ten dzień okazał się dla nich z pewnością ważną lekcją demokracji.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Jej wysokość żaba-klasa IIc.

Plastikowy kubek, kawałek zielonej bibuły oraz kartka papieru - tyle wystarczy, aby uczniowe mogli zrobić kreatywne prace plastyczne. W efekcie powstały uśmiechnięte, zielone żabki, z koroną na głowie. Zadanie to rozwinęło ich wyobraźnię i zdolności manualne oraz dostarczyło wiele dobrej zabawy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Lody, lody dla ochłody - praca plastyczna klasa IIc.

Podczas zajęć lekcyjnych uczniowie mogli poczuć jeszcze trochę wakacji i stworzyć swoje ulubione lody na kartce papieru. Użyli do tego tektury, naklejek i cekinów. W efekcie powstały kolorowe, kreatywne dzieła - czyli między innymi lody truskawkowe, czekoladowe, czy waniliowe z posypką.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Konkurs poezji jesiennej w klasie IIc

Przez okna przebijają się promienie słoneczne, a na chodnikach leży mnóstwo kolorowych liści. Taki pejzaż sprzyja temu, aby zachęcić uczniów do zaprezentowania przed klasą wierszy o tematyce jesiennej. Dzieci prezentowały swoje umiejętności recytując twórczość różnych poetów. Opowiadały między innymi o jesiennym deszczu, grzybach i złotych liściach.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Akwarium - praca plastyczna-klasa IIc.

Tego dnia dzieci przeniosły się w podwodny świat. Uczniowie stworzyli własne akwaria z różnymi gatunkami rybek. Użyli do tego jedynie papierowego talerzyka i kolorowych kartek.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


2d projekt "Przyroda z klasą"

Dzisiaj w naszej klasie odbyły się już drugie zajęcia w ramach tego projektu, a ich temat to "Jak nauczyć się koncentracji uwagi". Najpierw obejrzeliśmy krótki film. Potem wykonywaliśmy zadania, które angażowały różne zmysły: wzroku - szukaliśmy różnic w obrazkach, słuchu - wyodrębnialiśmy głosy w krótkim utworze, a na koniec korzystając tylko z dotyku lepiliśmy z zamkniętymi oczami bałwana. Poza tym wysłuchaliśmy opowiadania i rozmawialiśmy o tym, jak należy sobie radzić z tym, co rozprasza naszą uwagę, gdy realizujemy określone zadanie. To były niezwykłe zajęcia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


2b na basenie

W tym roku szkolnym zaczęliśmy przygodę z nauką pływania. Zostaliśmy podzieleni na dwie grup - na tych, którzy umieją już trochę pływać i na tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z wodą. Mamy bardzo miłych instruktorów, którzy organizują ciekawe ćwiczenia ale i fantastyczne zabawy w basenie. Mamy nadzieję, że na koniec roku szkolnego wszyscy staniemy się dobrymi pływakami.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wycieczka do Pałacu w Wilanowie klasy 2 A

17 października klasa 2a pojechała na wycieczkę do Muzeum króla Jana III Sobieskiego w w Wilanowie. Uczniowie brali udział w lekcji muzealnej pt."Wizyta u króla". Podczas zajęć poznali piękny barokowy pałac wielkiego króla Jana III Sobieskiego oraz jego żony. Wszyscy uczniowie byli zachwyceni pięknem siedziby królewskiej sprzed wieków oraz samą postacią króla Polski.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Edukacji w 2 A

Dzień Edukacji Narodowej w klasie 2a nie był typowym dniem. Nie było zwykłych lekcji. Uczniowie podczas pobytu w szkole wspólnie spędzili czas grając w gry planszowe. Dzieci były bardzo zadowolone z tego rodzaju wspólnego spędzania czasu Dzień minął bardzo szybko na wesołych i wspólnych zabawach, dzięki którym uczniowie mogli się jeszcze lepiej zintegrować ze sobą. Dzień zakończyliśmy uroczystym apelem na sali gimnastycznej.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Jesienne bukiety i Dzień Nauczyciela w 2b

Nic tak nie cieszy nauczyciela jak roześmiane buzie uczniów. 14 października był piękny, słoneczny i ciepły jesienny dzień. Wybraliśmy się do szkolnego ogrodu, aby nacieszyć oczy kolorami jesieni i przyjrzeć się zmianom zachodzącym w przyrodzie. A z okazji święta naszej wychowawczyni, ułożyliśmy dla niej bukiet z kolorowych liści.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Zajęcia w klasie 2b upamiętniające Powstanie Warszawskie i Jego Bohaterów

Podczas październikowych zajęć wspominaliśmy czasy II Wojny Światowej i bohaterską walkę Polaków. Szczególną uwagę poświęciliśmy Powstaniu Warszawskiemu. Wysłuchaliśmy lektury "Asiunia", obejrzeliśmy filmy edukacyjne, zdjęcia z roku 1944; uczestniczyliśmy w lekcji, podczas której rozmawialiśmy o bohaterskich czynach małych i starszych dzieci; wykonywaliśmy ćwiczenia, zagadki i rozwiązaliśmy zaszyfrowaną wiadomość - tak jak robili to kiedyś Powstańcy; uczyliśmy się piosenek: "Dnia pierwszego września", "Warszawskie dzieci". Uwieńczeniem naszego spotkania z tematyką Powstania Warszawskiego było przygotowanie kart i życzeń dla Powstańców - kombatantów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


BohaterON w 2d

W tym roku nasza klasa wzięła udział w projekcie poświęconym pamięci Bohaterów Powstania Warszawskiego. Cykl zajęć zaczęliśmy od czytania lektury "Asiunia". Czytając tę książkę nasza Pani opowiadała nam o czasach wojny, życiu w okupowanej Warszawie oraz o walczących harcerzach z Szarych Szeregów, a także o Powstaniu Warszawskim. Byliśmy na wycieczce "Śladami Powstania Warszawskiego", po której w klasie wypełnialiśmy karty pracy i zaznaczaliśmy odwiedzane miejsca na mapkach. Mieliśmy też zajęcia z panią Agatką, która uczy w starszych klasach historii. Na dywanie przeczytaliśmy jeszcze jedną książkę - "Wojna nie jest dla dziewczyn", a na koniec każdy z nas wykonał kartkę dla Powstańca, do której wkleiliśmy napisane przez nas listy. Pomimo, że w czasie realizacji projektu poruszaliśmy bardzo trudne tematy i czasami było nam bardzo smutno, były to ciekawe i bardzo pouczające zajęcia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


2d Śladami Powstańców Warszawskich

Dzisiaj w ramach projektu BohaterON odbyliśmy wycieczkę Śladami Powstania Warszawskiego po Starówce. Wystartowaliśmy spod Kolumny Zygmunta i odwiedzając miejsca związane z Powstaniem wylądowaliśmy w Parku Saskim, gdzie spotkaliśmy się z pozostałymi klasami z naszej szkoły, które brały udział w tej wycieczce. Tam byliśmy świadkami zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Potem wykonywaliśmy różne zadania. Między innymi była nauka i śpiewanie piosenek powstańczych oraz nauka bandażowania. Przez całą wycieczkę towarzyszyła nam pani przewodniczka, która opowiadała różne ciekawostki związane z odwiedzanymi miejscami. To była bardzo ciekawa i pouczająca wyprawa.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Nasza lektura "Calineczka" - 2b w teatrze

Pod koniec września udaliśmy się całą klasą do Teatru Maskarada w Warszawie na przedstawienie pt. "Calineczka". Trafiliśmy do magicznego świata pełnego barw, światła i muzyki. Razem z Calineczką poznaliśmy Ropuchę, Motyla, Myszkę, Kreta i Jaskółkę. Byliśmy nie tylko widzami, ale i byliśmy włączani w przedstawienie stając się elfami.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


2d buduje "jajkodrom"

Czyli rozpoczynamy projekt " Przyroda z klasą". Temat dzisiejszych zajęć to - "Jak wspólnie zapracować na sukces". Na początku rozmawialiśmy o współpracy. Później Pani podzieliła nas na grupy. Naszym zadaniem miało być zaprojektowanie i zbudowanie "jajkodromu". Każda grupa dostała zestaw materiałów i przystąpiliśmy do pracy. Po wyznaczonym czasie rozpoczęło się lądowanie jajek w ich pojazdach - lądownikach. Wszystkim jajkom się udało. Potem rozmawialiśmy na temat ról w zespole i podsumowaliśmy naszą pracę. To była super zabawa.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa II c pożegnała wakacje!

Wakacje - czas pełen słońca, ciekawych przygód i beztroskich chwil dobiegł końca. Uczniowie klasy II c pożegnali te chwile z uśmiechem na twarzy. Wykonali prace plastyczne, które przypominały im te wspaniałe momenty. Mieli także okazję, aby podzielić się wrażeniami ze swoimi kolegami i koleżankami. Pomimo wakacyjnych nastrojów wszyscy postanowili wkroczyć w nowy rok szkolny z optymizmem i chęcią stawienia czoła nowym wyzwaniom.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęćSzkoła Podstawowa nr 4, im. Władysława Broniewskiego w Warszawie | rok szkolny 2019/2020