-

Wiosenne żabki i bociany w 2b

Przyszła wiosna, a wraz z nią przyleciały bociany, na mokradłach pojawiły się żabki. Nasze prace techniczne uświetniły ten radosny, dla całej przyrody, czas.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wiosenne bukiety kwiatów uczniów 2b

Wiosna, wiosna, wiosna, ach, to ty. Wiosenne kwiaty - zwykle bardzo lubiane przez ogrodników - pierwsze kolory w ogrodzie to właśnie ich zasługa! I do naszych domów tez postanowiliśmy wprowadzić radość kolorowych, wiosennych kwiatów poprzez wykonanie ich z kolorowego papieru, serwetek, chusteczek. Pięknie się prezentują.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


2b na e-lekcji przyrody - układ pokarmowy

Podczas kolejnej zdalnej lekcji przyrody dowiedzieliśmy się jak wygląda nasz układ pokarmowy, z jakich narządów się składa, do czego służy i wreszcie co powoduje, że boli nas brzuszek. Podsumowaniem zajęć była praca plastyczna - schemat układu pokarmowego.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


2b w papugarni podczas zdalnych lekcji

Podczas naszych zdalnych lekcji odwiedziliśmy papugarnię poprzez internetowe łącza. Poznaliśmy wiele gatunków papug oraz dowiedzieliśmy się jak należy się nimi zajmować w domowych warunkach. Uwieńczeniem wycieczki były nasze prace plastyczne przedstawiające najbardziej podobające się nam papugi.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


2b - ozdoby wielkanocne

W tym roku święta wielkanocne będą inne niż zwykle. Nie spotkamy się w klasowym gronie i nie uściskamy, nie spotkamy się ze wszystkimi członkami rodziny. Ale to nie znaczy, że ma być smutno. Włączmy kamerki w komputerach, telefonach i uściskajmy się wirtualnie. A nasze ozdoby świąteczne niech uświetnią nasze świąteczne domy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Ziemi w 2b

"Dzień Ziemi, znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi, to akcje prowadzone corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić politykom i obywatelom, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi"

Podczas naszych zdalnych lekcji, dnia 22 kwietnia przyłączyliśmy się do obchodów Dnia Ziemi i wykonaliśmy plakaty promujące tę szczytną ideę dbania o nasza planetę.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


2b na e-lekcj z przyrody

Podczas zdalnych lekcji przyrody stajemy się lepszymi obserwatorami - jesteśmy w tym bardziej samodzielni i mamy na to więcej czasu. Tym razem zapoznaliśmy się z budową roślin. Nasze zadanie nie skończyło się tylko na rysunku w zeszycie od przyrody, zajęliśmy się hodowlą i obserwacją rosnących roślin.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


2d Projekt "Ratujmy nasza Planetę"

W naszej klasie mieliśmy cykl zajęć o Ziemi i o jej zagrożeniu. Podczas naszych spotkań on - line czytaliśmy książkę napisaną przez Annę Mikitę " Bajki w zielonych sukienkach". Na ich podstawie rozmawialiśmy o zagrożeniach i konieczności ochrony środowiska. Dyskutowaliśmy, jak możemy pomóc naszej planecie. Oprócz zdobytej wiedzy, zajęcia zaowocowały pracami plastycznymi, które często wykonywała wspólnie cała rodzina. Pierwsza praca była związana ze Światowym Dniem Ziemi, który obchodzony jest 22 kwietnia. Ma on nam przypominać o konieczności dbania o naszą planetę. Druga praca, to portret bociana wykonany z figur geometrycznych. Oprócz tego Pani zaproponowała nam przygotowanie prezentacji multimedialnej o gatunkach bocianów żyjących w Polsce. Przy tym zadaniu też było dużo pracy, ale i zabawy. Jak widać nawet siedząc w domu możemy się świetnie bawić i więcej czasu poświęcić na wspólne działania w rodzinie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 2d się nie nudzi

Podczas kiedy nie chodzimy do szkoły i większość czasu spędzamy w domu, wcale nie musimy się nudzić. Kiedy już uporamy się z lekcjami, które nasza Pani nam codziennie przesyła zabieramy się do tworzenia. Pierwsza praca, którą wykonywaliśmy była o wiośnie. Mieliśmy ją wykonać dowolną techniką. Było przy niej mnóstwo zabawy. Często nasze rodzeństwo przyłączało się i robiło swoją pracę. Kolejna praca to były przebiśniegi, czyli pierwsze wiosenne kwiaty, które często wychylają się jeszcze spod śniegu. Do jego wykonania użyliśmy płatków kosmetycznych, nożyczek i kleju.

Prezentujemy nasze prace i zachęcamy do takiego spędzania wspólnego czasu z rodziną.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


2d Warsztaty kulinarne

W styczniu braliśmy udział w warsztatach kulinarnych " Wiem, co jem". Odbyły się trzy spotkania, podczas których poznaliśmy zasady zdrowego odżywiania i zapoznaliśmy się z piramidą żywienia, wspólnymi silami przygotowaliśmy drugie śniadanie, na które składała się sałatka, pasta z awokado i jajek oraz koktajl. Ostatnie zajęcia były poświęcone naszemu ciału - poznaliśmy zasady jego działania i co możemy zrobić, żeby było zdrowe i silne.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


2d Projekt "Przyroda z klasą"

9 marca odbyły się już czwarte zajęcia z naszego projektu na temat "Czy samochody przeszkadzają zwierzętom?". Na początku rozmawialiśmy na temat różnych środowisk życia zwierząt. Opisywaliśmy je, a później oglądaliśmy przygotowaną prze Panią prezentację. Po prezentacji zaczęliśmy pierwszy etap naszej pracy plastycznej, podczas którego malowaliśmy przy pomocy barwnych plam, wyobrażony przez nas raj dla zwierząt. Później obejrzeliśmy film o wpływie samochodów na życie zwierząt, po którym rozpoczęła się dyskusja o zagrożeniach dla zwierząt i zanieczyszczeniach powietrza. Potem nastąpiła najczarniejsza chwila naszych zajęć, kiedy to zamalowaliśmy nasze prace na czarno jako symbol zanieczyszczenia środowiska. Po dyskusji jak możemy pomóc zwierzętom i środowisku dokończyliśmy prace, przedstawiając na nich za pomocą wydrapywanki nasze pomysły.

Było wiele emocji kiedy musieliśmy zamalować swoje piękne kolorowe prace na czarno, ale nasze dalsze działania wzbudziły wiele entuzjazmu i zadowolenia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


"Przyroda z klasą" w 2d

W styczniu w naszej klasie odbyły się kolejne - już trzecie zajęcia z projektu Uniwersytetu Dzieci na temat " Co to znaczy, że rośliny żyją?". Na początku wybraliśmy się na krótką wycieczkę do parku Achera. Po drodze obserwowaliśmy wszystkie mijane obiekty. Po przybyciu do parku podzieliliśmy się na grupy i każda uzupełniła kartę obserwacji, w której spisaliśmy co zaobserwowaliśmy. Oglądaliśmy też pień ściętego drzewa i próbowaliśmy odczytać ile miało lat. Po powrocie do szkoły stworzyliśmy mapę myślową pod hasłem PRZYRODA. Doszliśmy do wniosku, że przyroda dzieli się na ożywioną np. rośliny, zwierzęta i nieożywioną, czyli skały, wodę itp. Później obejrzeliśmy krótki film, były też gry i zabawy dotyczące różnych elementów przyrody. Na koniec wspólnie wymieniliśmy funkcje, którymi charakteryzują się organizmy żywe. To były ciekawe i pouczające zajęcia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


2d Bal karnawałowy

Jak co roku w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Tego dnia przyszliśmy do szkoły przebrani i bawiliśmy się w naszych klasach. Były tańce, zabawy przy muzyce i konkursy. W trakcie zabawy był też drobny poczęstunek. Wszyscy świetnie się bawili.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


2d Wigilia szkolna

20 grudnia spotkaliśmy się jeszcze raz wigilijnie, tym razem z klasą 2c. Na początku posmakowaliśmy łakoci i wypiliśmy soczki. Później wspólnie obejrzeliśmy występy naszych koleżanek i kolegów, którzy grali kolędy na keyboardzie, dzwonkach i gitarze. Po występach wszyscy razem zaśpiewaliśmy jedną z najbardziej świątecznych piosenek - "Jest taki dzień" i zeszyliśmy do sali gimnastycznej na koncert wigilijny. Po spotkaniu na sali niektórzy z nas poszli do domu, a reszta udała się do świetlicy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Występ klasy 2b w Szkolnym Koncercie Wigilijnym

"Pada śnieg, puszysty śnieg,
lubię patrzeć gdy tak cicho spływa w dół..."

Kolejny raz, w wielką przyjemnością wzięliśmy udział w koncercie Wigilijnym przygotowanym dla rodziców i uczniów naszej szkoły. Wystąpiliśmy z piosenką Edyty Górniak i Krzysztofa Antkowiaka "Pada śnieg". Do utworu pięknie zatańczyła nasza koleżanka - Julia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


2d Wigilia i warsztaty świąteczne

18 grudnia spotkaliśmy się w naszej sali w uroczystych nastrojach. Na początek było przedstawienie o zwyczajach i tradycjach świątecznych. Później podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia. Po krótkim poczęstunku zabraliśmy się do pracy. Wspólnie z rodzicami zdobiliśmy drewniane pudełka metodą decoupage. Malowaliśmy je farbami, wycinaliśmy z serwetek różne wzory i naklejaliśmy na wieczku. Następnego dnia każdy z nas polakierował swoje dzieło. Po pudełkach przyszła kolej na lampiony. Wyszły super! To był mile spędzony czas.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


2d w Koperniku

17 grudnia odwiedziliśmy Centrum Nauki Kopernik. Na dobry początek przejechaliśmy się metrem. Po wyjściu odwiedziliśmy warszawską Syrenkę na wiślanym bulwarze. W Centrum podzieliliśmy się na cztery grupy i zaczęliśmy naszą wędrówkę. Jak się na koniec okazało każda grupa obrała sobie inny szlak i odwiedziła inne wystawy i stanowiska. Jedno jest pewne. WSZYSCY ŚWIETNIE SIĘ BAWILI!!!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


2d Mikołajkowa wycieczka

W czwartek 12 grudnia razem z klasą 3a pojechaliśmy na wycieczkę mikołajkową do Gąsiorowa. Podczas tej wycieczki poznaliśmy zwyczaje i tradycje wigilijne na mazowieckiej wsi, robiliśmy ozdoby świąteczne i lepiliśmy pierogi z kaszą gryczaną i serem. Oczywiście skosztowaliśmy tego przysmaku i popiliśmy pysznym czerwonym barszczykiem. Na koniec były szaleństwa na placu zabaw. Do szkoły wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wycieczka klasy 2b do Fabryki Bombek w Piotrkowie Trybunalskim

Zwiedzanie zaczęliśmy od dmuchalni szkła. Dmuchanie bombek przypomina troszkę robienie baniek mydlanych - tylko temperatura pracy jest nieco wyższa - ok. 600 stopni C. Kolejnym pomieszczeniem do którego zostaliśmy zaproszeni to miejsce, gdzie bombki dostają "zastrzyki". Są srebrzone od środka. Mają tam też swoistą szkołę przetrwania - kilkuminutowe wytrząsanie, aby sreberko równo się rozłożyło. potem już tylko kąpiel i do suszenia. Piękne srebrne kule bardzo się wszystkim podobają i mogłyby takie pozostać ale to nie koniec, wędrują do farbiarni, gdzie pani lakieruje je w bajeczne, tęczowe odcienie. Ostatni etap to pracownia zdobienia bombek. Panie malarki z niezwykłą precyzją wyczarowują przeróżne wzory przy użyciu cieniutkich pędzelków z włosia wiewiórek i bobrów. Wszystko ozdobione barwnym brokatem, koralikami, cekinami i innymi niezwykłymi ozdobami tworzącymi ze szklanych kulek prawdziwe dzieła sztuki.

Każdy z nas również mógł stworzyć swoje dzieła - znaleźliśmy się w pracowni malarskiej dla grup zwiedzających i otrzymaliśmy po cztery bombki do ozdobienia. To była przednia zabawa, a cała wycieczka bardzo udana.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


2d dla podopiecznych domu opieki

Wspólnie z siostrą Małgorzatą i nasza Panią podjęliśmy decyzję o przygotowaniu drobnych świątecznych upominków dla podopiecznych domu opieki dla osób starszych i samotnych. Przygotowaliśmy filcowe choinki, w szyciu których wspierała nas siostra, pani Ula i nasi przyjaciele z 7a. Mamy nadzieję, że nasze prezenty i życzenia sprawią wiele radości.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Zakładki do książek-klasa 2c.

Często mówi się, że książki to nasi najlepsi przyjaciele - bowiem nie zdradzą, nie wyśmieją, a nauczą wiele. Od najmłodszych lat warto zachęcać dzieci do czytania. Jednym ze sposób jest wykonanie kreatywnych zakładek do książek, które przyozdobią każdą lekturę i pozwolą zapamiętać stronę, na której ostatnio skończyli. Uczniowie wykonali je na lekcjiw różnych kolorach i wzorach.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Warsztaty Pokój Zagadek o Wielkich Polakach w klasie 2b

W warsztatach wzięła udział cała klasa, zostaliśmy podzieleni na cztery kilkuosobowe zespoły. Pokój Zagadek o Wielkich Polakach to mądra zabawa rozwijająca kreatywność i logiczne myślenie, podczas której poznaliśmy wybitne Polki i wybitnych Polaków. Rozwiązywaliśmy różnorodne zadania, łamigłówki, rebusy, krzyżówki, szyfry i kody, szukając, analizując i współpracując po to, aby odnaleźć ważną wiadomość. Każda grupa rozwiązywała inne zdania. W czasie poszukiwań poznaliśmy Polki i Polaków, którzy w sposób szczególny wyróżnili się swoimi działaniami lub dokonaniami: podróżników, wynalazców, odkrywców, pisarzy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


2b w Teatrze Maskarada Kuba i Buba, czyli awantura do kwadratu

Przedstawienie "Kuba i Buba, czyli awantura do kwadratu" powstało na podstawie cieszących się wielką popularnością książek Grzegorza Kasdepke. Kuba i Buba są niesfornymi bliźniakami, nie zawsze wiadomo, które jest które. W domu trudno je opanować, a w szkole dokazują jeszcze bardziej. Przedstawienie bardzo nam się podobało, świetnie się bawiliśmy, a włączanie widzów w grę aktorską jest świetnym pomysłem by zainteresować, zaciekawić i rozbawić dzieci.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 2b i Ciąg Fibonacciego - konkurs matematyczny

Kolejny raz bierzemy udział w konkursie matematycznym organizowanym przez Matplanetę. Tematem prac w pierwszym etapie jest "Matplanetowa rodzina pszczół" inspirowana ciągiem Fibonacciego (liczba osobników w kolejnych pokoleniach rodziny pszczół to kolejne liczby z ciągu Fibonacciego). Praca może dotyczyć bezpośrednio tematyki ciągu Fibonacciego albo być nią tylko inspirowana i dotyczyć np. innego ciągu. Zanim zabraliśmy się za nasze konkursowe dzieła (w zespołach trzyosobowych) zapoznaliśmy się z pojęciem ciągu, poznaliśmy różne rodzaje ciągów, szukaliśmy ich w naszym otoczeniu i metody ich tworzenia, Ciąg Fibinacciego bardzo nas zafascynował - jego niesamowitość spotykana na każdym kroku w przyrodzie, budowie roślin, w architekturze... Mamy nadzieję, że nasze prace zaciekawią jurorów konkursu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


2d zajęcia przyrodnicze

Tematem dzisiejszych zajęć przyrodniczych były "drzewa iglaste". Na początku przypomnieliśmy sobie jakie drzewa iglaste rosną w naszych lasach. Później podzieliliśmy się na 5 zespołów. Każda grupa dostała pięć gałązek z naszych iglaków i kartę pracy. Pani omówiła zadanie i przystąpiliśmy do pracy. Najpierw rozpoznawaliśmy z jakiego drzewa pochodzi gałązka, później sprawdzaliśmy, jak są na niej ułożone igły. Potem oglądaliśmy kolejne igły za pomocą lupy i mikroskopu i opisywaliśmy ich wygląd. W naszych zadaniach pomagały nam koleżanki i kolega z klasy 7a. Te zajęcia były EKSTRA!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


2d bawi się w teatr

W piątek w naszej klasie odbyło się wielkie przedstawienie. Na pierwszej lekcji przedstawialiśmy legendy dotyczące powstania naszego państwa. Zaprosiliśmy panią Magdę, pedagog szkolną i tatę Matyldy, który akurat zajrzał do naszej klasy. Każda z grup przedstawiała przygotowaną w ciągu tygodnia legendę. Pierwsza wystąpiła grupa z legendą "O Piaście Kołodzieju". Druga grupa przedstawiła legendę o Popielu. Był to teatrzyk lalkowy. Na koniec wystąpili chłopcy z legendą "O Lechu, Czechu i Rusie". Wszystkie scenki przedstawiliśmy jeszcze raz we wtorek, kiedy to odwiedziły nas klasa 1c i 2a wraz z siostrą Małgorzatą i panią Sławką. Przedstawienia wszystkim się podobały, a dla nas była to świetna zabawa.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


2d poznaje warzywa

W naszej klasie odbyła się lekcja na dywanie na temat " Jakie części jemy z warzyw?". Na początku zajęć rozwiązywaliśmy zagadki o warzywach i szukaliśmy je w koszyku. Potem każdy musiał opowiedzieć o swoim warzywie tak jakby nim był - np. jak się nazywa, jaką jego część zjadamy i w jakiej postaci.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Praw Dziecka w 2d

W środę w naszej szkole obchodziliśmy " Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka". Na zajęciach obejrzeliśmy prezentację, podczas której Pani opowiedziała nam kiedy i jak powstała Konwencja Praw Dziecka. Potem omawialiśmy najważniejsze prawa, a na koniec wykonaliśmy prace plastyczne. Z naszych prac powstała gazetka na naszym korytarzu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Pluszowego Misia w 2b

"Pluszowy miś ma swoją historię sięgającą początków XX wieku. W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt wybrał się na polowanie, podczas którego postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał uwolnić misia, a anegdota ta ukazała się w formie komiksu w amerykańskiej prasie. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Pewien producent zabawek zainspirowany obejrzaną historią postanowił stworzyć nową zabawkę dla dzieci, małego, pluszowego niedźwiadka. Na cześć prezydenta nazwał go Teddy Bear. Dziś nikomu nie trzeba przedstawiać pluszowego misia, bo znają go dorośli i dzieci na całym świecie. Słodki niedźwiadek stał się nieodłącznym towarzyszem zabaw, przytulanką, powiernikiem tajemnic i najlepszym przyjacielem. Dziecięcy świat zabawek aż roi się od misiów różnego formatu, kształtu i kolorów. Ta sympatyczna postać stała się bohaterem wielu opowieści, bajek, filmów. Dość wymienić kilka najbardziej popularnych pluszowych bohaterów, jak Kubuś Puchatek, Miś Colargol, Miś Yogi, Miś Uszatek czy Miś Paddington. Misie towarzyszą nam od dzieciństwa aż po dorosłość, stając się symbolem tego, co dobre, ciepłe i delikatne"(https://dziendobry.tvn.pl/a/dzien-pluszowego-misia--jaka-jest-jego-historia).

Uwielbiamy pluszaki, a szczególnie puchate misie... te duże i te bardzo malutkie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień pluszowego misia-klasa 2c.

Pluszowy miś to zabawka, która pomimo upływu lat, nadalbywa często największym przyjacielem dzieci. Towarzyszy im podczas zabawy, snu oraz podróży. Zatem trudno bez niejwyobrazić sobie dzisiejszy świat. Uczniowie klasy 2 c postanowili także świętować dzień pluszowego misia. Z tej okazji stworzyli z papierowego talerzyka, farb i kreatywnych drucików swoich ulubieńców.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Misia w 2d

W poniedziałek 25 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu każdy z nas przyniósł do klasy swojego ukochanego misia. Lekcje odbyły się według scenariusza z Uniwersytetu Dzieci pt. Czy misia można spotkać w lesie. Podczas zajęć pracowaliśmy w grupach. Obejrzeliśmy prezentacje o niedźwiedziach żyjących na świecie. Dowiedzieliśmy się, że obecnie żyje ich 8 gatunków. Potem porównywaliśmy odcisk łapy niedźwiedzia brunatnego z odciskiem naszej dłoni - mierzyliśmy i wyniki wpisywaliśmy do tabeli. Na koniec każdy namalował portret wybranego niedźwiedzia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


2 C w Teatrze Capitol - Cudowna lampa Aladyna

Bajkowe sceny niezwykłego świata pełnego magii, czarów i tajemnicy z pewnością zapiszą się w pamięci uczniów na długo. Spektakl "Cudowna lampa Aladyna" pozwolił im poznać kulturę Dalekiego Wschodu oraz losy Aladyna i jego cudownej lampy w interesujący sposób. Pomogły w tym z pewnością kostiumy aktorów, orientalna scenografia i rekwizyty. Była to także opowieść o determinacji, odwadze, przyjaźni i uczciwości.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Mikołajki w 2d

Zbliżają się tak wyczekiwane przez nas święta. Rano wspólnie ubraliśmy klasowa choinkę. Każdy miał okazję powiesić na drzewku wybrane bombki. Później spotkała nas niespodzianka. Do naszej klasy zawitał święty Mikołaj, który poczęstował nas cukierkami. My w zamian zaśpiewaliśmy mu piosenkę. Na koniec nasza Pani dała każdemu czekoladowego mikołajowego lizaka. To był udany dzień.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


2d Spacer po miejscach pamięci

Z okazji Święta Niepodległości odbyliśmy spacer po miejscach pamięci narodowej w Ursusie. Odwiedziliśmy między innymi pomnik Szarych Szeregów przy szkole, pomnik poświęcony uczniom SP 1 w Ursusie, którzy zginęli podczas wojny, pomnik przy straży poświęcony mieszkańcom Ursusa poległym w II wojnie. Pani pokazała nam również gdzie od sierpnia 1944 do stycznia 1945 był szpital powstańczy. To była bardzo fajna i pouczająca wycieczka.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


2 C Kolorowe parasole

Gdy za oknem deszcz i plucha nie można zapomnieć o zabraniu z domu parasola. Uczniowie stworzyli na lekcji swoje własne - wykonane z papieru. Wykorzystali do tego kolorowe kartki, nożyczki oraz klej. Zadanie to pobudziło wyobraźnię uczniów, doskonaliło umiejętności manualne oraz dostarczyło wszystkim dużo dobrej zabawy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Kasztanowe ludziki w klasie 2 C

Kasztanowe ludziki to klasyczna dekoracja jesienna. Zebrane na spacerze w parku kasztany w rękach dzieci często przeobrażają się w różne zwierzęta, ludzi, czy bohaterów bajek. Uczniowie klasy 2 c wykorzystali do tego plastelinę, plastikowe oczka i ozdobne, kreatywne druciki. W efekcie powstała cała gromada kolorowych, uśmiechniętych stworków.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


2C Jesienne drzewa - praca w grupach

Chociaż jesienią dni stają się krótsze, temperatura spada, często pada deszcz, a ludzi ogarnia smutek, to z pewnością jest to najbardziej kolorowa pora roku. Uczniowie mieli do wykonania pracę plastyczną o tematyce jesiennej. Zostali podzieleni na grupy i każdy miał do wykonania swoje własne zadanie - od naklejania liści do malowania zwierząt farbkami. W efekcie powstały kreatywne i piękne pejzaże.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Album jesiennych liści - konkurs w 2 C

Móc zatrzymać czas - pewnie marzy o tym nie jeden z nas. Uczniowie postanowili zatem zatrzymać w swojej klasie jesień na dłużej. Zebrane wcześniej kolorowe liście różnych drzew umieścili w przygotowanych przez siebie albumach. W konkursie liczyła się kreatywność, samodzielność i staranność wykonania.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wycieczka śladami Powstańców-klasa IIc.

Lekcje historii nie zawsze muszą wyglądać standardowo. Uczniowie w praktyczny sposób mogli poznać losy powstańców warszawskich poprzez spacer ich śladami. Okazało się to ciekawym doświadczeniem, bowiem uczestnicy wycieczki nie zdawali sobie sprawy, że podczas niedzielnych spacerów z rodziną czy rowerowej przejażdżki z przyjaciółmi, mogli na ulicach Warszawy, znaleźć ślady historii swojego miasta oraz polskich bohaterów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wycieczka do Pałacu w Wilanowie - lekcja muzealna klasy IIC!

Uczniowie odbyli kolejną, ważną lekcję historii. Wybrali się do magicznego, historycznego miejsca na mapie Warszawy. Odwiedzili pałac króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie. Zachowały się tam ślady jego mieszkańców oraz kolekcje sztuki, które tam zgromadzili. Miejsce to zachwyca także pięknymi ogrodami, rzeźbami oraz pomnikami. Dzieci mogły przeżyć małą podróż w czasie i poczuć się jak bohaterowie tamtych lat.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Samorząd kasy II C wybrany.

Wybory do samorządu klasowego to często dla młodych osób pierwsza szansa, by wypowiedzieć się w ważnej dla nich sprawie. Uczniowie w tajnym glosowaniu wybrali swoich przedstawicieli, dzięki czemu zrozumieli, że ich głos ma znacznie. Ten dzień okazał się dla nich z pewnością ważną lekcją demokracji.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Jej wysokość żaba-klasa IIc.

Plastikowy kubek, kawałek zielonej bibuły oraz kartka papieru - tyle wystarczy, aby uczniowe mogli zrobić kreatywne prace plastyczne. W efekcie powstały uśmiechnięte, zielone żabki, z koroną na głowie. Zadanie to rozwinęło ich wyobraźnię i zdolności manualne oraz dostarczyło wiele dobrej zabawy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Lody, lody dla ochłody - praca plastyczna klasa IIc.

Podczas zajęć lekcyjnych uczniowie mogli poczuć jeszcze trochę wakacji i stworzyć swoje ulubione lody na kartce papieru. Użyli do tego tektury, naklejek i cekinów. W efekcie powstały kolorowe, kreatywne dzieła - czyli między innymi lody truskawkowe, czekoladowe, czy waniliowe z posypką.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Konkurs poezji jesiennej w klasie IIc

Przez okna przebijają się promienie słoneczne, a na chodnikach leży mnóstwo kolorowych liści. Taki pejzaż sprzyja temu, aby zachęcić uczniów do zaprezentowania przed klasą wierszy o tematyce jesiennej. Dzieci prezentowały swoje umiejętności recytując twórczość różnych poetów. Opowiadały między innymi o jesiennym deszczu, grzybach i złotych liściach.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Akwarium - praca plastyczna-klasa IIc.

Tego dnia dzieci przeniosły się w podwodny świat. Uczniowie stworzyli własne akwaria z różnymi gatunkami rybek. Użyli do tego jedynie papierowego talerzyka i kolorowych kartek.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


2d projekt "Przyroda z klasą"

Dzisiaj w naszej klasie odbyły się już drugie zajęcia w ramach tego projektu, a ich temat to "Jak nauczyć się koncentracji uwagi". Najpierw obejrzeliśmy krótki film. Potem wykonywaliśmy zadania, które angażowały różne zmysły: wzroku - szukaliśmy różnic w obrazkach, słuchu - wyodrębnialiśmy głosy w krótkim utworze, a na koniec korzystając tylko z dotyku lepiliśmy z zamkniętymi oczami bałwana. Poza tym wysłuchaliśmy opowiadania i rozmawialiśmy o tym, jak należy sobie radzić z tym, co rozprasza naszą uwagę, gdy realizujemy określone zadanie. To były niezwykłe zajęcia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


2b na basenie

W tym roku szkolnym zaczęliśmy przygodę z nauką pływania. Zostaliśmy podzieleni na dwie grup - na tych, którzy umieją już trochę pływać i na tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z wodą. Mamy bardzo miłych instruktorów, którzy organizują ciekawe ćwiczenia ale i fantastyczne zabawy w basenie. Mamy nadzieję, że na koniec roku szkolnego wszyscy staniemy się dobrymi pływakami.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wycieczka do Pałacu w Wilanowie klasy 2 A

17 października klasa 2a pojechała na wycieczkę do Muzeum króla Jana III Sobieskiego w w Wilanowie. Uczniowie brali udział w lekcji muzealnej pt."Wizyta u króla". Podczas zajęć poznali piękny barokowy pałac wielkiego króla Jana III Sobieskiego oraz jego żony. Wszyscy uczniowie byli zachwyceni pięknem siedziby królewskiej sprzed wieków oraz samą postacią króla Polski.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Edukacji w 2 A

Dzień Edukacji Narodowej w klasie 2a nie był typowym dniem. Nie było zwykłych lekcji. Uczniowie podczas pobytu w szkole wspólnie spędzili czas grając w gry planszowe. Dzieci były bardzo zadowolone z tego rodzaju wspólnego spędzania czasu Dzień minął bardzo szybko na wesołych i wspólnych zabawach, dzięki którym uczniowie mogli się jeszcze lepiej zintegrować ze sobą. Dzień zakończyliśmy uroczystym apelem na sali gimnastycznej.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Jesienne bukiety i Dzień Nauczyciela w 2b

Nic tak nie cieszy nauczyciela jak roześmiane buzie uczniów. 14 października był piękny, słoneczny i ciepły jesienny dzień. Wybraliśmy się do szkolnego ogrodu, aby nacieszyć oczy kolorami jesieni i przyjrzeć się zmianom zachodzącym w przyrodzie. A z okazji święta naszej wychowawczyni, ułożyliśmy dla niej bukiet z kolorowych liści.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Zajęcia w klasie 2b upamiętniające Powstanie Warszawskie i Jego Bohaterów

Podczas październikowych zajęć wspominaliśmy czasy II Wojny Światowej i bohaterską walkę Polaków. Szczególną uwagę poświęciliśmy Powstaniu Warszawskiemu. Wysłuchaliśmy lektury "Asiunia", obejrzeliśmy filmy edukacyjne, zdjęcia z roku 1944; uczestniczyliśmy w lekcji, podczas której rozmawialiśmy o bohaterskich czynach małych i starszych dzieci; wykonywaliśmy ćwiczenia, zagadki i rozwiązaliśmy zaszyfrowaną wiadomość - tak jak robili to kiedyś Powstańcy; uczyliśmy się piosenek: "Dnia pierwszego września", "Warszawskie dzieci". Uwieńczeniem naszego spotkania z tematyką Powstania Warszawskiego było przygotowanie kart i życzeń dla Powstańców - kombatantów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


BohaterON w 2d

W tym roku nasza klasa wzięła udział w projekcie poświęconym pamięci Bohaterów Powstania Warszawskiego. Cykl zajęć zaczęliśmy od czytania lektury "Asiunia". Czytając tę książkę nasza Pani opowiadała nam o czasach wojny, życiu w okupowanej Warszawie oraz o walczących harcerzach z Szarych Szeregów, a także o Powstaniu Warszawskim. Byliśmy na wycieczce "Śladami Powstania Warszawskiego", po której w klasie wypełnialiśmy karty pracy i zaznaczaliśmy odwiedzane miejsca na mapkach. Mieliśmy też zajęcia z panią Agatką, która uczy w starszych klasach historii. Na dywanie przeczytaliśmy jeszcze jedną książkę - "Wojna nie jest dla dziewczyn", a na koniec każdy z nas wykonał kartkę dla Powstańca, do której wkleiliśmy napisane przez nas listy. Pomimo, że w czasie realizacji projektu poruszaliśmy bardzo trudne tematy i czasami było nam bardzo smutno, były to ciekawe i bardzo pouczające zajęcia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


2d Śladami Powstańców Warszawskich

Dzisiaj w ramach projektu BohaterON odbyliśmy wycieczkę Śladami Powstania Warszawskiego po Starówce. Wystartowaliśmy spod Kolumny Zygmunta i odwiedzając miejsca związane z Powstaniem wylądowaliśmy w Parku Saskim, gdzie spotkaliśmy się z pozostałymi klasami z naszej szkoły, które brały udział w tej wycieczce. Tam byliśmy świadkami zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Potem wykonywaliśmy różne zadania. Między innymi była nauka i śpiewanie piosenek powstańczych oraz nauka bandażowania. Przez całą wycieczkę towarzyszyła nam pani przewodniczka, która opowiadała różne ciekawostki związane z odwiedzanymi miejscami. To była bardzo ciekawa i pouczająca wyprawa.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Nasza lektura "Calineczka" - 2b w teatrze

Pod koniec września udaliśmy się całą klasą do Teatru Maskarada w Warszawie na przedstawienie pt. "Calineczka". Trafiliśmy do magicznego świata pełnego barw, światła i muzyki. Razem z Calineczką poznaliśmy Ropuchę, Motyla, Myszkę, Kreta i Jaskółkę. Byliśmy nie tylko widzami, ale i byliśmy włączani w przedstawienie stając się elfami.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


2d buduje "jajkodrom"

Czyli rozpoczynamy projekt " Przyroda z klasą". Temat dzisiejszych zajęć to - "Jak wspólnie zapracować na sukces". Na początku rozmawialiśmy o współpracy. Później Pani podzieliła nas na grupy. Naszym zadaniem miało być zaprojektowanie i zbudowanie "jajkodromu". Każda grupa dostała zestaw materiałów i przystąpiliśmy do pracy. Po wyznaczonym czasie rozpoczęło się lądowanie jajek w ich pojazdach - lądownikach. Wszystkim jajkom się udało. Potem rozmawialiśmy na temat ról w zespole i podsumowaliśmy naszą pracę. To była super zabawa.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa II c pożegnała wakacje!

Wakacje - czas pełen słońca, ciekawych przygód i beztroskich chwil dobiegł końca. Uczniowie klasy II c pożegnali te chwile z uśmiechem na twarzy. Wykonali prace plastyczne, które przypominały im te wspaniałe momenty. Mieli także okazję, aby podzielić się wrażeniami ze swoimi kolegami i koleżankami. Pomimo wakacyjnych nastrojów wszyscy postanowili wkroczyć w nowy rok szkolny z optymizmem i chęcią stawienia czoła nowym wyzwaniom.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęćSzkoła Podstawowa nr 4, im. Władysława Broniewskiego w Warszawie | rok szkolny 2019/2020