-

Warszawskie Inicjatywy Edukacyjne

Miło nam poinformować, że w ramach XV edycji Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych w naszej szkole odbywać się będą warsztaty

Pamięć 1920

Istotą projektu jest zapoznanie z historią wydarzeń i ludzi roku 1920 a także uświadomienie, jak istotną rolę odegrała Bitwa Warszawska w dziejach państwa polskiego i w dziejach Europy. Ważną częścią będzie też poznanie sylwetek ludzi, którzy odegrali znacząca rolę dla kształtowania historii państwa polskiego.

W projekcie uwzględniono:
. przedstawienie postaci szczególnie ważnej ze względu na patronat ulicy, przy której mieści się SP 4 - Walerego Sławka;
. zdobywanie wiedzy historycznej i umiejętność jej wykorzystania podczas grania w gry planszowe tematyczne;
. rozbudzenie ciekawości badawczej oraz zbudowanie postawy świadomego mieszkańca Polski i wzmocnienie tożsamości.

Koordynator projektu
Agnieszka Tarczyńska-Płatek


Program "Interaktywnie zintegrowani"

Deklaracja uczestnika znajduje się tutaj
Formularz zgłoszeniowy znajduje się tutaj
Oświadczenie uczestnika znajduje się tutaj
Harmonogram znajduje się tutaj


Projekt "Sięgnij po więcej!"

Drodzy Rodzice oraz Uczniowie,
nasza szkoła w roku szkolnym 2019/2020 przystąpiła do projektu "Sięgnij po więcej", którego liderem jest Miasto st. Warszawa, a partnerem Uniwersytet Warszawski. Celem głównym projektu jest zapewnienie uczniom klas VII i VIII i ich rodzicom możliwości korzystania z indywidualnego doradztwa zawodowego na terenie szkoły. W naszej szkole w sali SOWA 1 powstał Punkt Informacji i Kariery (PIK).

Projekt współfinansowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020, Oś priorytetowa X Edukacja dla rozwoju regionu, Działanie 10.3 Doskonalenie zawodowe, Poddziałanie 10.3.3 Doradztwo edukacyjno-zawodowe, w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Opis projektu:
. Całkowita wartość projektu: 4 462 172,50 zł.
. Dofinansowanie ze środków europejskich: 3 916 972,50 zł.
. Okres trwania projektu: 1 grudnia 2019 r. - 31 czerwca 2021 r.
. 110 szkół i placówek objętych wsparciem poprzez utworzenie Punktów Informacji i Kariery;
. 40 nauczycieli szkół realizujących zadania z zakresu doradztwa edukacyjno- zawodowego ukończy studia podyplomowe;
. 800 uczniów weźmie udział w warsztatach zawodoznawczych w Centrum Kształcenia Zawodowego nr 1 w Warszawie

Opis projektu:

Miasto st. Warszawa we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim podejmuje kolejne wspólne działania na rzecz rozwoju doradztwa zawodowego i poprawę jakości usług w zakresie doradztwa. Celem głównym projektu jest zapewnienie uczniom szkół podstawowych możliwości korzystania z doradztwa indywidualnego na terenie szkoły. W 110 szkołach podstawowych zaplanowano systemowe wzmocnienie doradztwa edukacyjno-zawodowego poprzez utworzenie Punktów Informacji i Kariery (PIK). Szkoły zostaną wyposażone w sprzęt komputerowy, pomoce i materiały dydaktyczne oraz fachową literaturę. Uczniowie biorący udział w projekcie będą mogli uczestniczyć w warsztatach zawodoznawczych w Centrum Kształcenia Zawodowego nr 1 w Warszawie. W celu lepszego dostosowania oferty edukacyjnej do potrzeb rynku pracy nawiązana została współpraca z przedsiębiorcami, a także otoczeniem społeczno-gospodarczym. 40 nauczycieli uzyska kwalifikacje w zakresie doradztwa zawodowego.

Platforma edukacyjna www.brp.edu.pl będzie dostosowana do potrzeb uczniów szkół podstawowych, rodziców i nauczycieli.

Więcej o projekcie można przeczytać tutaj

Koordynatorem projektu w naszej szkole jest Katarzyna Krauschar |(pedagog szkolny).

Zajęcia w ramach Projektu "Sięgnij po więcej!" prowadzą Katarzyna Krauschar oraz Magdalena Sumara.

Zapraszamy do obejrzenia plakatu informacyjnego, który znajduje się tutaj


Goethe Institut - "DEUTSCH PLUS" "KOCH MIR WAS"

Uczniowie naszej szkoły z ogromnym zaangażowaniem przystąpili do konkursu kulinarnego z kuchni niemieckiej. Wszystkie przepisy znajdują się w szkolnej książce kucharskiej.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Goethe Institut -"DEUTSCH PLUS" KINDERUNI - SCIENCE SHOW

Dnia 3 grudnia 2019 uczniowie klas VI uczestniczyli w pokazach naukowych w języku niemieckim. Warsztaty prowadził Joachim Hecker - autor książek i eksperymentalnych show które odbyły się na całym świecie od Alaski po Tajlandię.

Było to niezwykłe spotkanie na Stadionie Narodowym w Warszawie, pełne ciekawostek ze świata chemii fizyki i astronomii.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Goethe Institut - "DEUTSCH PLUS" "SPOTKANIA Z MŁODZIEŻĄ NIEMIECKOJĘZYCZNĄ"

Dnia 27 listopada 2019 w naszej szkole odbyły się warsztaty dla klas VII i VIII. Zajęcia poprowadził "Aktywista" Goethe Institut Kevin Nowak, który jest żywym i najbardziej bliskim przykładem niemieckiej młodzieży. W formie prezentacji oraz interaktywnej zabawy opowiadał o swoim życiu, a także o najbardziej aktualnym obrazie Niemiec.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Goethe Institut - "DEUTSCH PLUS" "KONFERENCJA DLA DYREKTORÓW SZKÓŁ"

Dnia 15 listopada 2019 w ramach projektu odbyła się "Schulleiterkonferenz - Gemainsam für Deutsch"/"Razem dla niemieckiego". Ten udany dzień zaowocował wieloma innowacjyjnymi pomysłami do dalszej wspaniałej współpracy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Projekt Instytutu Goethego "DEUTSCH PLUS"

Z wielką dumą informujemy, że nasza szkoła jako jedna z 200 w Polsce została przyjęta do projektu Instytutu Goethego "DEUTSCH PLUS".

Projekt ten jest objęty patronatem Ambasady Niemiec w Polsce a jego celem jest stworzenie silnej sieci szkół, które oferują naukę języka niemieckiego w zwiększonym zakresie oraz wsparcie w prowadzeniu działań w tym kierunku.

Dzięki udziałowi w tym programie uczniowie naszej szkoły byli na koncercie Rogera Reklessa, który stworzył wspaniałą, niepowtarzalną lekcję języka niemieckiego.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


"Interaktywnie zintegrowani"

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 Pani Ewa Gerełło pragnie poinformować, że w naszej placówce będzie realizowany nowyprojekt edukacyjny "Interaktywnie zintegrowani". Więcej informacji o projecie znajduje się tutaj
Harmonogram zajęć znajduje się zdjęć


Warszawskie Inicjatywy Edukacyjne

Miło nam poinformować, że w ramach XIV edycji Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych nasza szkoła wygrała projekt na zorganizowanie i przeprowadzenie warsztatów

"Przedsiębiorczy i operatywni".

Cel zajęć to zdobycie praktycznej wiedzy z ekonomii i przedsiębiorczości oraz umiejętności korzystania z usług finansowych, jako niezbędnego element pomyślnego funkcjonowania młodych obywateli w nowoczesnym społeczeństwie. Zajęcia przeznaczone są dla uczniów z klas IV-VI. Uczestnicy zapoznają się ze sposobami oszczędzania, lokowania i przechowywania pieniędzy. Dowiedzą się jaką wartość ma praca oraz jak można gospodarować i dysponować pieniędzmi. Dowiedzą się o przyczynach powodujących straty finansowe oraz zapoznają się zasadami rozważnych zakupów. Poznają i zrozumieją znaczenie pojęć takich jak: giełda, kryzys, bank centralny, stopy procentowe, inflacja, kredyt, obligacja, inwestycja, środki publiczne, rynek pracy w trakcie zadań, zabaw i gier tematycznych. Uczestnicy poznają historię pieniądza oraz jego rolę na tle gospodarczo-społecznej historii świata i Polski.


Warszawskie Inicjatywy Edukacyjne

Miło nam poinformować, że w ramach XIII edycji Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych w naszej szkole odbywać się będą warsztaty

"Savoir vivre na talerzu".

Cykl tematycznych zajęć warsztatowych o zdrowym odżywianiu połączonych z nauką dobrych manier przy stole. Warsztaty przeznaczone są dla uczniów klas III. W trakcie zajęć i warsztatów uczniowie zapoznają się z zasadami dobrego zachowania przy stole podczas przygotowywania i spożywania posiłków. Dowiedzą się, jak zachowywać się przy stole w domu i restauracji, jak używać sztućców oraz zastawy obiadowej, jak powinniśmy jeść owoce takie jak banany, kiwi czy śliwki. Uczniowie zapoznają się również z podstawami zdrowego odżywiania. Poznają składniki odżywcze i witaminy, dowiedzą się co to jest gluten, węglowodany, czy inulina. Poznają zasadę łączenia produktów, jak też dowiedzą się dlaczego niekulturalnie i niezdrowo jest podjadać. Nauczą się korzystać z tabel kaloryczności i sami będą przygotowywać zdrowe, smaczne przekąski, sałatki i surówki. W restauracji poznają zasady układania sztućców i serwetek, a spotkanie z dietetykiem pozwoli im na rozwijanie wątpliwości, dlaczego warto zdrowo się odżywiać i co jeść aby dostarczyć paliwa naszemu mózgowi.


"Szkoła pełna zrozumienia"

"MILCZENIE SPOWODOWANE BRAKIEM MOWY NIGDY NIE JEST ZŁOTEM! Wszyscy mamy potrzebę porozumiewania się i kontaktowania ze sobą nawzajem - nie tylko jednym sposobem, lecz na wszystkie możliwe sposoby. Jest to podstawowa ludzka potrzeba, podstawowe ludzkie prawo. Co więcej, jest to podstawowa ludzka siła" (Williams, 2000)

Mutyzm wybiórczy dotyka 7 na 1000 dzieci! Mutyzm wybiórczy jest zaburzeniem lekowym, jest rozumiany jako ogromny lek przed byciem słyszanym lub nawet byciem widzianym podczas mówienia w pewnych okolicznościach.

Włączyliśmy się w ogólnopolską akcję SZKOŁA PEŁNA ZROZUMIENIA organizowaną przez Polskie Towarzystwo Mutyzmu Wybiórczego.

Akcja objęta jest honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka. Celem akcji jest zwiększenie świadomości na temat mutyzmu wybiórczego (selektywnego), a także zwrócenie uwagi na to, jak ważna jest komunikacja werbalna w codziennym życiu.

W miesiącu listopadzie na terenie szkoły będą prowadzone działania edukacyjne i wychowawcze.

W akcji o takiej nazwie bierze udział nasza szkoła. Regulamin akcji znajduje się tutaj


Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi mutyzmu.


plik1
plik2
plik3


Program "Szkoła z pomysłem na uczenie"

W ramach programu szóstoklasiści z naszej szkoły wzięli udział w ciekawych zajęciach. Więcej na ten temat znajduje się tutaj


Nasza Szkoła jest uczestnikiem projektu "Lepsza Szkoła". Jego celem jest pomoc w diagnozie umiejętności uczniów. Biorą w nim udział uczniowie klas czwartych.

Więcej informacji można znaleźć pod adresem ls.gwo.pl

Zapraszamy do zapoznania się z raportami związanymi z projektem.

 • Rozkład wyników ogólnopolskich (1)
 • Rozkład wyników ogólnopolskich (2)
 • Wynik szkoły na tle województwa i Polski (1)
 • Wynik szkoły na tle województwa i Polski (2)


 • O PROGRAMIE "WARS i SAWA"

  W tym roku nasza szkoła przystąpiła do programu: "WARS i SAWA", który jest elementem szerszego przedsięwzięcia edukacyjnego miasta: "Warszawskiego systemu wspierania uzdolnionych".

  Szkolny program wspierania uzdolnionych jest zgodny z misją naszej szkoły.

  Celem programu jest zwiększenie możliwości systemowego rozwijania uzdolnień uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 im. Władysława Broniewskiego w Warszawie poprzez stworzenie warunków do osiągania sukcesów oraz promowanie ich na terenie szkoły i w środowisku lokalnym.

  Odbiorcą programu jest społeczność Szkoły Podstawowej nr 4 im. Władysława Broniewskiego w Warszawie. Uczniowie naszej placówki wykazują różnorodne uzdolnienia w pięciu obszarach: językowym, matematyczno-logicznym, artystycznym, społecznym i ruchowym.

  Pragniemy każdemu dziecku zapewnić warunki do ich optymalnego rozwoju.

  Decydując się na realizację tego programu mamy nadzieję uzyskać Certyfikat Prezydenta m.st. Warszawy.  "Brzdące w re@lu" - 2b, 2c

  Klasy 2b oraz 2c brały udział w programie Profilaktycznym " Brzdące w re@lu - edycja III". Celem tego projektu było dotarcie do młodszych dzieci i ich rodziców, po to aby przeciwdziałać uzależnieniom od telewizji, dziecięcych gier i tabletów - już od podstaw procesu wychowawczego. Projekt ten zakładał uświadomienie rodzicom jakie szkody dla dzieci i ich prawidłowego rozwoju wyrządza nadmierne korzystanie z mediów cyfrowych.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Szkoła Podstawowa nr 4, im. Władysława Broniewskiego w Warszawie | rok szkolny 2020/2021