• Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

• Żegnamy lasy, łąki i pole.
          Jutro, pojutrze będziemy w szkole.

Żegnamy góry, Żegnamy morze.
          Wracamy zdrowi, w świetnym humorze.

Piękne jest lato, miłe, wesołe.
          Lecz dziś z radościś witamy szkołę.

W dniu 1 wrzeúnia 2014 uroczyście przywitaliśmy rozpoczynający się rok szkolny 2014/2015.
          Pani Dyrektor Ewa Gerełło, pani Wicedyrektor Edyta Gawlicka, pan Wicedyrektor Janusz Gutkowski oraz Przewodnicząca Rady Rodziców pani Edyta Bartos powitali uczniów, ich rodziców i nauczycieli.

Zgodnie z tradycją naszej szkoły uczciliśmy pamięć ofiar II wojny światowej, składając kwiaty pod pomnikiem Szarych Szeregów.

Wszystkim uczniom, a w szczególności tym, którzy dopiero rozpoczynają przygodę ze szkołą, życzymy spełnienia marzeń o szkole, aby zdobyta tu wiedza dawała możliwośći osiągania kolejnych sukcesów w następnych etapach edukacji.

• Dzień Polskiego Podziemia

•

W dniu 26 września w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Polskiego Państwa Podziemnego, ustanowiony przez sejm Rzeczpospolitej Polskiej na 27 września. Z tej okazji w szkole Samorząd Uczniowski przygotował dwie gazetki okolicznościowe, przeprowadził zajęcia w klasie VI c dotyczące Polskiego Państwa Podziemnego oraz zapalił znicz przed pomnikiem Szarych Szeregów, ponadto w szkole odbyła się projekcja filmu „Zakazane Piosenki”.

• Ślubowanie

• Święto Edukacji Narodowej

•

W dniu 14 października, który jest świętem całej społeczności szkolnej, odbył się uroczysty apel. Swoją obecnością uświetnili go Pani Dyrektor Ewa Gerełło wraz z zastępcami – Panią Edytą Gawlicką i Panem Januszem Gutkowskim, a także przedstawiciele Rady Rodziców – Pani Edyta Bartos i Pan Mirosław Bortniczuk.

Świętowaliśmy na wesoło – były wierszowane żarty o szkole i wesołe piosenki w stylu rap, ale nie zabrakło również pełnych wdzięczności życzeń i ciepłych słów skierowanych do pedagogów. Apel został przygotowany przez klasy: 5a, 5b i 5c.

• - Apel klas III z okazji Święta Niepodległości

"Rota"

Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród.

Nie damy pogrześć mowy.

Polski my naród, polski lud.

Królewski szczep Piastowy.

Nie damy by nas gnębił wróg.

Tak nam dopomóż Bóg!

W związku z obchodami 96 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, klasy 3a i 3b przygotowały apel, aby uczcić to narodowe święto, a jednocześnie przypomnieć  wszystkim  ważne dla Polski daty i wydarzenia historyczne. Dnia 11 listopada obchodzimy narodowe Święto Niepodległości. W tym dniu czcimy rocznicę uzyskania przez Polskę niepodległości. Ale nie zawsze tak było. Nasi przodkowie przez 123 lata musieli żyć w niewoli. Dzięki temu przedstawieniu przypomnieliśmy  sobie, jak do tego doszło.

• Pierwsza lampka

• Koncert wigilijny

• UNICEF

• Nasza Szkoła od wielu lat ściśle współpracuje z Polskim Komitetem Narodowym UNICEF.

W tym roku szkolnym postanowiliśmy włączyć się w projekt UNICEF „Wszystkie Kolory Świata”. Celem projektu była pomoc dzieciom w Sudanie Południowym. Nasi uczniowie samodzielnie, bądź przy pomocy najbliższych, przygotowali 43 charytatywne laleczki, które były prezentowane i sprzedawana podczas zebrania z rodzicami 14 stycznia 2015 r. Udało nam się zebrać 745 zł, całkowity dochód z akcji został przekazany na konto bankowe dedykowane zbiórce na rzecz dzieci w Sudanie Południowym. Akcja „Wszystkie Kolory Świata” w naszej Szkole udała się znakomicie! Wszystkie laleczki znalazły nowy dom!

Wszystkim darczyńcom bardzo serdecznie dziękujemy za ogromne zaangażowanie oraz tak liczny udział w naszej akcji.

Zapraszamy do obejrzenia galerii naszych laleczek.

• Dnia 10 lutego br. klasy drugie przygotowały dla klas młodszych
          przedstawienie Bezpieczne ferie.

• Piknik matematyczny

•

19 lutego przedstawiciele uczniów klas czwartych, wraz z nauczycielką matematyki – p. Mariolą   Adamus, uczestniczyli w   Pikniku   Matematycznym   będącym podsumowaniem

I edycji programu  mPotęga. Nasza szkoła, w ramach programu, realizowała w bieżącym roku szkolnym w klasach czwartych projekt „Mnożenie? To prosta gra”. Uroczystość odbyła się w Centrum Nauki Kopernik, gdzie spotkali się uczniowie i nauczyciele matematyki szkół podstawowych i gimnazjalnych z województwa mazowieckiego i łódzkiego. Po części oficjalnej uczniowie wzięli udział w pokazach planetarium oraz zwiedzali wystawę główną Centrum Nauki Kopernik.

• Baśniomistrz

• Święto drzewa