PASOWANIE NA CZYTELNIKA

W marcu we wszystkich klasach pierwszych odbyło się pasowanie na czytelnika. Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, dowiedzieli się jak należy dbać o książki i poznali regulamin biblioteki szkolnej.

Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste ślubowanie, że zawsze będą kochać i szanować książki.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Rozśpiewana świetlica

5 marca dzieci z klas pierwszych i drugich wykonały pod kierunkiem nauczycieli wychowawców świetlicy, krótki klip do piosenki Czerwonych Gitar pt. Nie zadzieraj nosa. Próby oraz samo wykonanie sprawiły dzieciom dużo zabawy i radości. Zapraszamy do obejrzenia filmu

RANDKA W CIEMNO Z KSIĄŻKĄ

14 lutego biblioteka zaprosiła wszystkich czytelników, miłośników książek, do wspólnej walentynkowej zabawy – do wypożyczenia książki niespodzianki.

Dlaczego? Wybierając nową książkę do czytania, często kierujemy się cudną okładką, ilustracjami, autorem lub opinią innych osób. Zdarzyć się może, że w ten sposób przeoczymy prawdziwy skarb ukryty pod nieatrakcyjnym opakowaniem.

Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem i wzbudziła wiele ciepłych uśmiechów oraz pozytywnych reakcji ze strony czytelników. Wybór w ciemno wpłynął zapewne na poszerzenie gustów czytelniczych. Przecież to randka w ciemno, na niej wszystko może się wydarzyć …

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Kiernasz bożonarodzeniowy

17.12.20 w naszej szkole odbył się kiermasz bożonarodzeniowy, z którego jak co roku, dochód przeznaczyliśmy na cel charytatywny. Prace na kiermasz, z uwagi na pandemię, wykonali uczniowie wspólnie z rodzicami w domach.

Ilość dostarczonych do szkoły ozdób i stroików bardzo mile nas zaskoczyła. Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za tak wielkie zaangażowanie.

Nauczyciele Wychowawcy świetlicy

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

BASIA KĘDZIOR OBRONIŁA TYTUŁ MISTRZYNI POLSKI!!!

Z radością informujemy, że Basia Kędzior, uczennica klasy 4d, po raz trzeci obroniła tytuł Mistrzyni Polski w Akrobatyce Powietrznej na szarfie. Zawody, których organizatorem był Polish Federation Air Power Athletics, odbyły się w Lublinie.

Oprócz akrobatyki powietrznej, Basia rozwija swoje umiejętności również w nieco innej dyscyplinie. Ostatnio brała udział w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Akrobatyce Sportowej, które odbyły się w Zielonej Górze. Basia awansowała do finałów i ostatecznie zdobyła 7 miejsce.

Serdecznie gratulujemy naszej uczennicy kolejnych sukcesów!!! Basia po raz kolejny udowodniła, że talent w połączeniu z ciężką pracą prowadzą do zwycięstwa. Liczymy na to, że stanie się ona inspiracją i wzorem do naśladowania dla innych. Zachęcamy do obejrzenia przepięknego występu z Mistrzostw Polski, który znajduje się na kanale Basi https://youtu.be/poKQhgHjXnk.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

"Oto nadeszła pora taka,
by ucznia „zrobić” z przedszkolaka"

W dniu 14 października 2020 r. w naszej szkole odbyło się pasowanie na ucznia.

Uroczyste ślubowanie złożyli uczniowie klas I a, I b, I c i I d. W tym roku, z powodu pandemii, uroczystość odbyła się bez udziału rodziców oraz kolegów i koleżanek z klas starszych.

Pasowanie to jedna z najważniejszych chwil w życiu pierwszoklasisty. Od tego dnia każde dziecko czuje się już autentycznym uczniem, czyli pełnoprawnym członkiem szkolnej rodziny. Uczniowie klas pierwszych ślubowali być godnymi Polakami i celującymi uczniami. W ten sposób oficjalnie zostali przyjęci do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 im. Władysława Broniewskiego w Warszawie.

Największym doznaniem dla dzieci była chwila pasowania. Pani dyrektor Ewa Gerełło i pani wicedyrektor Ewa Koszowska poprzez dotknięcie olbrzymim, bajkowym i tajemniczym ołówkiem ramienia każdego dziecka zamieniały go w prawdziwego ucznia.

Na koniec uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne.

To był cudowny dzień dla najmłodszych uczniów, którym życzymy samych sukcesów i wspaniałego pobytu w murach naszej szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

IV Dzień Osób z Afazją Rozwojową

1 października 2020 r. w naszej szkole odbyła się akcja informacyjna „IV Dzień Osób z Afazją Rozwojową” mająca na celu zwiększenie świadomości na temat afazji.

Afazja rozwojowa/ niedokształcenie mowy o typie afazji/ niedokształcenie mowy pochodzenia korowego/ dysfazja/ alalia/ SLI to:
- specyficzne zaburzenia rozwoju mowy i języka u dzieci powstałe w wyniku uszkodzenia struktur mózgowych często pod postacią mikrourazów o nieznanej genezie
- dzieci pomimo prawidłowego słuchu fizycznego i normy intelektualnej, mają trudności z nabywaniem i rozumieniem mowy
- dzieci zmagają się z deficytami w zakresie motoryki małej i dużej, koordynacji
- dzieci mogą mieć problemy emocjonalne i unikać kontaktów społecznych, czy też mieć obniżone poczucie własnej wartości.

Te i inne informacje można było znaleźć na przygotowanych dla wszystkich gazetkach. Czytaj więcej: https://www.rozkodujmyafazje.pl/

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

W ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania 29 września odbyło się spotkanie z uczniami kl. 0 i kl. I, zorganizowane przez nauczycieli bibliotekarzy. Uczniowie z uwagą i zainteresowaniem słuchali głośnego czytania i odpowiadali na pytania dotyczące rozumienia tekstu. Celem spotkania było zachęcenie do odwiedzania biblioteki szkolnej i do czytania książek, które według Wisławy Szymborskiej jest: „Najpiękniejszą zabawą jaką mogła sobie ludzkość wymyślić”.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć