Podsumowanie roku szkolnego 2020/2021

W dniu 25 czerwca dobiegł końca rok szkolny 2020/2021. Zakończyliśmy go trochę inaczej niż zwykle – bez tradycyjnej, uroczystej formuły. Uczniowie odebrali świadectwa od swoich wychowawców z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Z pewnością łezka w oku zakręciła się ósmoklasistom, którzy żegnali się ze swoją szkołą.

Wielu uczniów uzyskało w kończącym się roku szkolnym imponujące wyniki. Wśród nich wymienić trzeba tych, którzy otrzymali tytuł „Najlepszego Absolwenta Szkoły”:
Kl. 8c - Błasiak Wiktoria śr. ocen 6,0
Kl. 8a - Kolano Gabriela śr. ocen 5,94
Kl. 8c - Mędrzak Anna śr. ocen 5,94
Kl. 8e - Adamus Antoni śr. ocen 5,89
Kl. 8a - Biela Natan śr. ocen 5,89
Kl. 8a - Chiczewska Emilia śr. ocen 5,89
Kl. 8a - Zielińska Weronika śr. ocen 5,89
Kl. 8a - Szaraniec Gabriela śr. ocen 5,83
Kl. 8d - Bilska Marta śr. ocen 5,78
Kl. 8e - Gusta Maciej śr. ocen 5,78
Kl. 8a - Kuczyńska Inga śr. ocen 5,78
Kl. 8e - Sznajder Mateusz śr. ocen 5,78
Kl. 8a - Trubacz Maja śr. ocen 5,78

Młodsi uczniowie uhonorowani zostali tytułem „Prymusa Szkoły”:
Kl. 6e - Barańczk Kalina śr. ocen 6,0
Kl. 6e - Kałużna Magdalena śr. ocen 5,92
Kl. 4a - Węska Dominika śr. ocen 5,91
Kl. 6e - Chiczewska Zofia śr. ocen 5,85
Kl. 6f - Stępień Wiktoria śr. ocen 5,85
Kl. 6b - Trubacz Lena śr. ocen 5,85
KL. 5a - Gębski Mikołaj śr. ocen 5,83
Kl. 5a - Jaworski Bruno śr. ocen 5,83
Kl. 6f - Szczepańska Łucja śr. ocen 5,83
Kl. 5a - Wilamowska Urszula śr. ocen 5,83
Kl. 4a - Kabański Michał śr. ocen 5,82
Kl. 4a - Stec Adam śr. ocen 5,82

Nagrodę Burmistrza Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy dla najlepszych absolwentów szkoły, którzy podczas II etapu nauczania zawsze mieli wzorowe zachowanie / I oraz II półrocze / oraz najwyższą średnią ocen w cyklu kształcenia otrzymali:
1. Kl. 8d – Bilska Marta śr. ocen 5,69
2. Kl. 8e – Adamus Antoni śr. ocen 5,68
3. Kl. 8c – Mędrzak Anna śr. ocen 5,60

Specjalną Nagrodę Dyrektora Szkoły dla najlepszych absolwentów otrzymali:
KL. 8c – Błasiak Wiktoria śr. ocen / końcowa klasyfikacja / 6,0 zachowanie wzorowe
Kl. 8a - Kolano Gabriela śr. ocen / końcowa klasyfikacja / 5,94 zachowanie wzorowe
138 uczniów z wzorowym zachowaniem i średnią ocen co najmniej 5,3 w kl. IV-VI i 5,0 w kl. VII-VIII uzyska stypendium szkolne.
Warto podkreślić, że mijający rok był także pomyślny dla uczniów biorących udział w różnego rodzaju konkursach:
Wojewódzki Kuratoryjny konkurs z j. angielskiego - finalistka Cywińska Iga kl. 8b
Ogólnopolski konkurs informatyczny – laureat Gusta Maciej kl. 8e
Mistrzostwa Polski w Akrobatyce Powietrznej – Barbara Kędzior kl. 4d obroniła tytuł Mistrzyni Polski
Międzynarodowy konkurs plastyczny „Przedszkolak sprawny i zdrowy – do zabawy zawsze gotowy” - 3 laureatów
Ogólnopolski konkurs j. angielskiego „Memory Master” – 13 laureatów
Ogólnopolski konkurs j. angielskiego „Mini Quiz” – 1 laureat
Wojewódzki konkursie j. angielskiego – 2 laureatów
Wojewódzki konkurs biologiczny „Recepta na zdrowie” – 1 finalista
Wojewódzki VII Mazowiecki Konkurs Biologiczny „Nucleus”- 1 finalista
Wojewódzki 44 konkurs recytatorski Warszawska Syrenka – 1 laureat
Warszawski konkurs „Mała Olimpiada Matematyczna” – 1 laureat
II Warszawski konkurs matematyczny „Matematyka z X –em”– 3 laureatów
II Warszawski konkurs Biologiczny „Moda na zdrowie” – 1 laureat
II Warszawski konkurs historyczny „ II Rzeczypospolita – od konstytucji marcowej do kwietniowej” – 4 laureatów
VI Warszawski Przegląd Twórczości Dzieci i Młodzieży – wyróżnienie dla klasy 1a

Kończący się rok szkolny, postawił przed nami ponownie wiele trudnych wyzwań. Z powodu epidemii zmuszeni byliśmy kontynuować rozwiązania w ramach nauki zdalnej oraz hybrydowej. W naszej szkole wykorzystywano platformę MS Office 365 dla edukacji, która pozwoliła na prowadzenie lekcji online z wykorzystaniem bogatego zaplecza narzędzi cyfrowych. Podejmowane w trakcie nauki zdalnej działania wymagały od uczniów ogromnej kreatywności i dobrej organizacji pracy, pozwoliły jednocześnie na realizację treści programowych oraz rozwijanie swoich pasji oraz zainteresowań. Mimo trudności daliśmy sobie radę z wszystkimi przeciwnościami losu.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za współpracę i okazywaną nam życzliwość, dziękujemy za zaangażowanie i podejmowane inicjatywy oraz wszystkie działania wspierające szkołę. Wszystkim Rodzicom, na czele z Radą Rodziców oraz Radą Szkoły składamy ogromne podziękowania. Radzie Rodziców dziękujemy za ufundowanie uczniom pięknych nagród oraz zakupienie dywanów interaktywnych do obu świetlic szkolnych, które wspaniale umilają czas naszym najmłodszym uczniom.

Gorąco dziękujemy wszystkim za wytężoną pracę. Nagrodzonym uczniom gratulujemy uzyskania wspaniałych osiągnięć i wysokich ocen. Trzymamy kciuki za jak najwyższe wyniki ósmoklasistów na egzaminie i pomyślną rekrutację do szkół średnich. Wszystkim uczniom i ich rodzinom życzymy przede wszystkim zdrowia oraz spokojnego, udanego wypoczynku w czasie wakacji.
Dyrektor szkoły
Ewa Gerełło oraz
Wicedyrektorzy
Ewa Koszowska
Janusz Gutkowski

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:
Zakończenie roku klas 1 - 3
Zakończenie roku klas 4 - 8

Wyróżnienie. Warszawskiego Przeglądu Twórczości Dzieci i Młodzieży – Debiuty “na Brożka” 2021

Sprawizdanie z wydarzenia znajduje się tutaj

Mistrzostwo Mazowsza w kategorii "trójki" chłopców w minisiatkówce

Uczniowie klasy sportowej 6f Janek Pączek oraz Krystian Piec, reprezentując barwy klubu UKS Iskra Warszawa zdobyli Mistrzostwo Mazowsza w kategorii "trójki" chłopców w minisiatkówce. W turnieju finałowym nie mieli sobie równych i wygrali wszystkie swoje mecze. Już 26 sierpnia wyjadą do Zabrza walczyć o Mistrzostwo Polski. W turnieju finałowym w kategorii "czwórki" chłopców wzięli udział również Julek Sadło i Kuba Krasiński z klasy 7d sportowej. Po zeszłorocznym Mistrzostwie Mazowsza w "trójkach", niestety w tym roku niewiele zabrakło do podium. Ostatecznie zaończyli tegoroczne rozgrywki na 4 miejscu. Wielkie gratulacje!!!
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

W marcu we wszystkich klasach pierwszych odbyło się pasowanie na czytelnika. Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, dowiedzieli się jak należy dbać o książki i poznali regulamin biblioteki szkolnej.

Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste ślubowanie, że zawsze będą kochać i szanować książki.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Rozśpiewana świetlica

5 marca dzieci z klas pierwszych i drugich wykonały pod kierunkiem nauczycieli wychowawców świetlicy, krótki klip do piosenki Czerwonych Gitar pt. Nie zadzieraj nosa. Próby oraz samo wykonanie sprawiły dzieciom dużo zabawy i radości. Zapraszamy do obejrzenia filmu

RANDKA W CIEMNO Z KSIĄŻKĄ

14 lutego biblioteka zaprosiła wszystkich czytelników, miłośników książek, do wspólnej walentynkowej zabawy – do wypożyczenia książki niespodzianki.

Dlaczego? Wybierając nową książkę do czytania, często kierujemy się cudną okładką, ilustracjami, autorem lub opinią innych osób. Zdarzyć się może, że w ten sposób przeoczymy prawdziwy skarb ukryty pod nieatrakcyjnym opakowaniem.

Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem i wzbudziła wiele ciepłych uśmiechów oraz pozytywnych reakcji ze strony czytelników. Wybór w ciemno wpłynął zapewne na poszerzenie gustów czytelniczych. Przecież to randka w ciemno, na niej wszystko może się wydarzyć …

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Kiernasz bożonarodzeniowy

17.12.20 w naszej szkole odbył się kiermasz bożonarodzeniowy, z którego jak co roku, dochód przeznaczyliśmy na cel charytatywny. Prace na kiermasz, z uwagi na pandemię, wykonali uczniowie wspólnie z rodzicami w domach.

Ilość dostarczonych do szkoły ozdób i stroików bardzo mile nas zaskoczyła. Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za tak wielkie zaangażowanie.

Nauczyciele Wychowawcy świetlicy

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

BASIA KĘDZIOR OBRONIŁA TYTUŁ MISTRZYNI POLSKI!!!

Z radością informujemy, że Basia Kędzior, uczennica klasy 4d, po raz trzeci obroniła tytuł Mistrzyni Polski w Akrobatyce Powietrznej na szarfie. Zawody, których organizatorem był Polish Federation Air Power Athletics, odbyły się w Lublinie.

Oprócz akrobatyki powietrznej, Basia rozwija swoje umiejętności również w nieco innej dyscyplinie. Ostatnio brała udział w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Akrobatyce Sportowej, które odbyły się w Zielonej Górze. Basia awansowała do finałów i ostatecznie zdobyła 7 miejsce.

Serdecznie gratulujemy naszej uczennicy kolejnych sukcesów!!! Basia po raz kolejny udowodniła, że talent w połączeniu z ciężką pracą prowadzą do zwycięstwa. Liczymy na to, że stanie się ona inspiracją i wzorem do naśladowania dla innych. Zachęcamy do obejrzenia przepięknego występu z Mistrzostw Polski, który znajduje się na kanale Basi https://youtu.be/poKQhgHjXnk.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

"Oto nadeszła pora taka,
by ucznia „zrobić” z przedszkolaka"

W dniu 14 października 2020 r. w naszej szkole odbyło się pasowanie na ucznia.

Uroczyste ślubowanie złożyli uczniowie klas I a, I b, I c i I d. W tym roku, z powodu pandemii, uroczystość odbyła się bez udziału rodziców oraz kolegów i koleżanek z klas starszych.

Pasowanie to jedna z najważniejszych chwil w życiu pierwszoklasisty. Od tego dnia każde dziecko czuje się już autentycznym uczniem, czyli pełnoprawnym członkiem szkolnej rodziny. Uczniowie klas pierwszych ślubowali być godnymi Polakami i celującymi uczniami. W ten sposób oficjalnie zostali przyjęci do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 im. Władysława Broniewskiego w Warszawie.

Największym doznaniem dla dzieci była chwila pasowania. Pani dyrektor Ewa Gerełło i pani wicedyrektor Ewa Koszowska poprzez dotknięcie olbrzymim, bajkowym i tajemniczym ołówkiem ramienia każdego dziecka zamieniały go w prawdziwego ucznia.

Na koniec uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne.

To był cudowny dzień dla najmłodszych uczniów, którym życzymy samych sukcesów i wspaniałego pobytu w murach naszej szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

IV Dzień Osób z Afazją Rozwojową

1 października 2020 r. w naszej szkole odbyła się akcja informacyjna „IV Dzień Osób z Afazją Rozwojową” mająca na celu zwiększenie świadomości na temat afazji.

Afazja rozwojowa/ niedokształcenie mowy o typie afazji/ niedokształcenie mowy pochodzenia korowego/ dysfazja/ alalia/ SLI to:
- specyficzne zaburzenia rozwoju mowy i języka u dzieci powstałe w wyniku uszkodzenia struktur mózgowych często pod postacią mikrourazów o nieznanej genezie
- dzieci pomimo prawidłowego słuchu fizycznego i normy intelektualnej, mają trudności z nabywaniem i rozumieniem mowy
- dzieci zmagają się z deficytami w zakresie motoryki małej i dużej, koordynacji
- dzieci mogą mieć problemy emocjonalne i unikać kontaktów społecznych, czy też mieć obniżone poczucie własnej wartości.

Te i inne informacje można było znaleźć na przygotowanych dla wszystkich gazetkach. Czytaj więcej: https://www.rozkodujmyafazje.pl/

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

W ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania 29 września odbyło się spotkanie z uczniami kl. 0 i kl. I, zorganizowane przez nauczycieli bibliotekarzy. Uczniowie z uwagą i zainteresowaniem słuchali głośnego czytania i odpowiadali na pytania dotyczące rozumienia tekstu. Celem spotkania było zachęcenie do odwiedzania biblioteki szkolnej i do czytania książek, które według Wisławy Szymborskiej jest: „Najpiękniejszą zabawą jaką mogła sobie ludzkość wymyślić”.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć